Strona główna Aktualności Z miasta Gazociąg coraz bliżej. Urzędnicy mobilizują mieszkańców

Gazociąg coraz bliżej. Urzędnicy mobilizują mieszkańców

17
Zdjęcie ilustracyjne.
O realizację tej inwestycji Pabianice zabiegają od kilku miesięcy i wszystko wskazuje na to, że dojdzie do skutku. Przy okazji przebudowy ulicy Jutrzkowickiej (drogi wojewódzkiej nr 485) ma być w niej położony gazociąg. Projekt jest już gotowy. 

Spotkania poświęcone planowanemu przedsięwzięciu toczą się z udziałem urzędników z magistratu, Urzędu Gminy w Pabianicach i starostwa, przedstawicieli gazowni, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz firmy, która przebuduje drogę. I według zapewnień Marka Gryglewskiego, wiceprezydenta miasta, przynoszą rezultaty.

– Wczorajsze, już bardzo konkretne, na bazie projektu pokazało, w jaki sposób będziemy realizować to przedsięwzięcie i jak możemy się w nie zaangażować, by realizacja przebiegła jak najszybciej, a inwestycja była wykonana kompleksowo, czyli polegała nie tylko na budowie nowej drogi i chodników, ale całej, chociaż niewidocznej, infrastruktury technicznej – zaznacza wiceprezydent.

Na początek do sieci gazowej mieliby podłączyć swoje nieruchomości mieszkańcy ulicy Jutrzkowickiej (w dalszej kolejności – Jasnej i Polnej). Wszyscy zainteresowani tą możliwością są proszeni o złożenie deklaracji w wydziale ochrony środowiska Urzędu Miejskiego (ul. św. Jana 4, drugie piętro, tel. (42) 22 – 54- 628). Pytania można kierować na adres: wos@um.pabianice.pl. Czasu jest niewiele.

– Chcielibyśmy mieć gotową listę w ciągu tygodnia, aby jak najszybciej przekazać ją gazowni i zintensyfikować działania związane z tą inwestycją – mówi Agnieszka Pietrowska, naczelnik wydziału ochrony środowiska w magistracie.

Jak podkreślają urzędnicy, warto skorzystać z tej szansy teraz, gdyż następna pojawi się prawdopodobnie nie wcześniej niż za… dziesięć lat (po upływie okresu gwarancyjnego na przebudowę drogi), chociaż oznacza to, co zrozumiałe, wydatki dla właściciela nieruchomości.

– Po stronie mieszkańca na pewno będzie konieczność uregulowania opłaty przyłączeniowej w wysokości 2300 zł i wykonania przyłącza do nieruchomości (to m.in. przygotowanie dokumentów, np. mapy projektowej i opinii kominiarskiej – przyp. red.). Do tego należy dodać indywidualne koszty związane z zakupem urządzenia grzewczego, ewentualnej modernizacji instalacji lub dostosowania kotłowni – tłumaczy naczelnik.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe czy przy tej ulicy mieszka ktoś ważny, że tak szybko ruszyli z projektem??

Nawet dwóch ważnych. I każdy z nich chce być ważniejszy 😄

Bardzo ważny mianowicie Amazon ale w Pawlikowicach… szkoda tylko, że na pierwszym odcinku juz leży wiążącą… Ale to chyba nie problem dla wiceprezydenta.

12 marca 2019 w Domu Kultury w Dłutowie odbyło się spotkanie: Gospodarzami byli Senator Pabianicki Maciej Luczak Wójt Gminy Dlutow Grażyna Maślanka Olczyk Dyrektor Polskiej Spółki Gazowniczej Emili Banaś Tematem było podłączenie mieszkańców Pawlowek Huta Dłutowska Budy Dlutowskiej Dlutow itp do rury z gazem ziemnym Rowniez mieszkańcy gminy Pabianice będą podłączeni tzn Pawlikowice Dąbrowa Hermanow Dziwi mnie tylko dlaczego nie zostały podane informacje w portalu epainfo? Czy mógłby mi to ktoś wytłumaczyć ? Ciekawe czy to nie jest zasługa Senatora Pabianickiego Luczaka ? Warto by było sprawdzić Czyżby dobra Zmiana ma w tym swój udział ? Pozdrawiam

W Bychlewie również spotkanie odbyło się dzięki Senatorowi M. Łuczakowi oraz Grażynie Maślanka Olczyk Dyrektor Polskiej Spółki Gazowniczej Widocznie redakcja tak się dokładnie interesuje, że nie wie kto i co – rzetelność !!!

Przepraszam bardzo, ale redakcja nie pisała o spotkaniu w Bychlewie.

A MOŻE WARTO BYŁO NAPISAĆ .

a właściwie to czemu nie napisał Pan na temat tego spotkania?
czemu wspomina Pan w artykule o wszystkich a nie o najważniejszej osobie czyli Panu Senator który był inicjatorem tych spotkań
czy to jest powód Pana zapatrywań czy uprzedzeń politycznych ?

Emilia Banaszczyk jak coś

A dlaczego w ogóle gaz, wodę prowadzić pod ulica?????? Nie lepiej pod chodnikiem. płyty w razie awarii się zdejmuje , usuwa awarię i układa płyty ponownie. A tak prucie ulicy, wykopy, korki i później kładzenie prowizorycznych płyt dziurawców które latami imitują asfalt (tak jak na bugaju po pracach wodociągowych!) myślenie boli?

Bardzo serdecznie proszę redakcje portalu epainfo o zebranie wszystkich wiadomości informacji dotyczącej podłączenia mieszkańców Powiatu Pabianickiego do gazu ziemnego Prosił bym o pełne dane Widać ze spotkania odbyły się już w gminie Dlutow i Pabianice zainteresowanie jest bardzo duże Liczę ze pani redaktor Patrycja Socha dowie się od Dyrekcji Gazowni Biura Senatora Pabianickiego Luczaka oraz Wójtów Gmin oraz Prezydenta Pabianic wszystkich informacji i poinformuje Nas kiedy prace rusza i ile potrwają ile będzie kosztować podłączenie itp Widać ze gazyfikacja obejmie bardzo duży teren powiatu Warto mieć czyste powietrze i raz na zawsze pożegnać piece na miał węgiel ekogroszek itp Razem… Czytaj więcej »

a pisowskie trolle już wychwalają PiS pod niebiosa. aż dziw bierze, że jeszcze o geotermii nie było komentarza

po co te komentarze ?
Ciebie tez przezywają ?
w oczy kole co z Wami ?

A wasze trole co robią? Właśnie pojawiło sie info, że Stępień dostanie posadke od Mackiewicza w Zakładzie Energetyki. Doczytaj sobie jaka pensje bedzie miał od podatników. Rzeczywiście ten PiS taki zły a PO i cała koalicja obywatelska wspaniała.

A dzisiejsze zatrudnienie Stanka w miejskiej spółce przez Mackiewicza, to też pisowskie trole?

Miało być Stępnia. Przepraszam za błąd.

Ale….czy w pierwszej części nie ma już trzech warstw asfaltu?