Strona główna Aktualności Polityka Spotkanie na szczycie. Samorządowcy zjechali do Pabianic

Spotkanie na szczycie. Samorządowcy zjechali do Pabianic

16
Samorządowcy utożsamiani głównie z ugrupowaniami tworzącymi tzw. Koalicję Europejską spotkali się w poniedziałek, aby rozmawiać o przyszłości województwa łódzkiego. 

Oprócz gospodarzy, których reprezentował Grzegorz Mackiewicz, Krzysztof Rąkowski i Marek Gryglewski, na scenie w MOK wystąpili m.in. przedstawiciele Łodzi: prezydenta Hanna Zdanowska, jej zastępca Tomasz Trela oraz przewodniczący RM w Łodzi Marcin Gołaszewski.

– Postanowiliśmy zainicjować projekt Łączy Nas Łódzkie, bo przyszedł czas po tych stu dniach, aby współpraca między nami nie była tylko symboliczna, a stała się faktem – mówił Mackiewicz. – Wielu samorządowców dorosło do decyzji, że czas, aby pomyśleć nad silnym regionem. Nie ma innego wyjścia jak zjednoczenie wszystkich samorządowców skupionych wokół tego projektu.

Zarówno Grzegorz Mackiewicz Jak i Hanna Zdanowska ubolewali nad marginalizacją województwa łódzkiego przez władze centralne. Przykładem ma być odebranie łódzkiemu ustawy metropolitalnej.

– Zamach na samorząd trwa. Czym innym jak nie zamachem jest fakt, że każdego dnia przekazuje się nam zadania w ślad za którymi nie idą żadne środki finansowane na pokrycie tych zadań. Czym innym jak nie zamachem jest przekazywanie i drążenie świadomości mieszkańców, że to włodarze miast są winni że np. że nauczyciele nie dostają wystarczających wynagrodzeń, że komunikacja chodzi nie tak jak trzeba – mówiła prezydent Łodzi. – Chciałabym, aby nasz region został zauważony. Wspierajmy się i walczymy o to, aby region łódzki został zauważony w kontekście Obszarów Strategicznej Interwencji. Łódzkie potrzebuje interwencji, abyśmy mówili o zrównoważonym rozwoju całej Polski.

Obecni na spotkaniu byli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pabianicach – Krzysztof Habura, Gabriela Wenne-Błażyńska, Robert Kraska, Henryk Brzyszcz, starosta łęczycki Janusz Mielczarek, starosta zduńskowolski Hanna Iwaniuk, prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora, przewodniczący RM w Zduńskiej Woli Jakub Trenkner, starosta sieradzki Mariusz Bądzior, wicestarosta Zgierza Krzysztof Kozanecki, wójt Lutomierska Tadeusz Borkowski, wicestarosta poddębicki Piotr Majer, były marszałek województwa Witold Stępień oraz były senator Andrzej Owczarek.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Targowica rozedrgana atakuje, bo już czuje co się stanie w maju… : ) Wiatr historii rozniesie wasze prochy lewako-lyberały na 4 strony świata : )

Co ty palisz chłopie? Walczcie o kasę na łódzkie bo każdemu będzie lepiej nawet tym krytykantom, to oznacza przecież lepsze drogi, ścieżki rowerowe, nowe ładne pojazdy komunikacji, parki… Czemu Łódź jest pomijana czy to nie przez Panią Prezydent, ale to są przecież miliony innych ludzi w tej aglomeracji.

Po lewicy PO, w centrum były? obecny? członek Solidarności w Pabianicach? po prawicy SLD proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.

Cała zgraja osób potwierdzających tezę „jak zarobić, aby się nie narobić”

” Cała zgraja osób potwierdzających tezę „jak zarobić, aby się nie narobić” ” siedzi u marszałka włącznie z ostatnim największym przegranym wszechczasów w Pabianicach !

Takie spotkania są jak najbardziej pożądane!

PS. A oczadziały, prawiczy ciemny lud nadal żre makaron z makrelą.
Z opłakanym skutkiem. 🙂

Prezydent Łodzi ma pretensje do rządu, że komunikacja w Lodzi, źle kursuje….doooobre, samozaoranie

Ty czytaj i nie pisz głupot !

Zamachy są przecież

Taaa… c. d. twoich hejterowych pisich ” dowcipów ” !

Zamachy, wszędzie pisich hejterzow widzą, lekarza odwiedzić proponuje

Proroczy Makaron z Makrelą zapomniał już swoje proroctwa przedwyborcze do samorządu? Tyle są warte co sama ta mocno już nieświeża potrawa. I nie trudno dziwić się, że widząc zwycięskich samorządowców żółć mu się ulewa.

Zwycięskich samorządowców bez kasy. Dobre. Goło ale w ostrogach… No comments

Łączy nas łódzkie,raczej powinno być napisane:Łączy nas koryto dla tych gości tylko kasa i synekury się liczą

Jasne ! A PiS wszędzie tyra w pocie czoła bez koryta za darmochę, zwłaszcza asystentki w NBP po 60 koła/m-c, paka w PGZ i komisji smoleńskiej, rządowe premie dla różnych ministerialnych kacyków no i jeden taki z Torunia na dokładkę ! Nic tylko współczuć, że tak mało, bo im się przecież należy !

Asystentki akurat tyrają w pocie czoła. Warunki mają co prawda lepsze niż w lesie 🙂