Strona główna Sport Sporty walki Zapaśnicy wrócili z Olsztyna z medalami

Zapaśnicy wrócili z Olsztyna z medalami

0

Młodzicy PTC Pabianice wystąpili w dużym turnieju o puchar Warmii i Mazur i zaprezentowali się bardzo dobrze.

Klub z Pabianic zdobył w sumie 6 krążków, w tym 1 złoty i 5 brązowych, co dało fioletowym pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej przed Olimpijczykiem Radom i AKS-em Piotrkowem Trybunalskim.

Złoty medal wywalczył Artur Pik (68 kg), który zanotował znakomite zawody, nie tracąc żadnego punktu. Brązowe krążki przypadły za to Franciszkowi Grossowi (38 kg), Jakubowi Makowskiemu (52 kg), Mikołajowi Jezierskiemu (52 kg) oraz Dominikowi Uljanowiczowi (75 kg). W kategorii mini zapasów w wadze 46 kilogramów na najniższym stopniu podium stanął też Tomasz Olejniczak.

Niestety, niewiele do medalu zabrakło Franciszkowi Tokarczykowi (62 kg) oraz Piotrowi Jarzębskiemu (42 kg), którzy uplasowali się na czwartych lokatach.

Swoje debiuty w kategorii młodzików zanotowali za to: Igor Czyżewski, Olivier Maksymowicz, Hubert Szczech oraz Marcel Chrzęst.