Podopieczni trenerów Mariusza Łechtańskiego i Przemysława Kłębowskiego z Radomskiej Ligi Zapaśniczej przywieźli prawdziwy wór medali. Rokuje to bardzo dobrze na kolejny rok zmagań zawodników PTC.

W najmłodszej grupie mini zapasów złoto zawisło na szyjach: Marcela Jarczyńskiego, Gracjana Adamca, Jakuba Suszyńskiego, Dawida Hofmana i Kasjana Wlazłowicza. Srebra zdobyli za to: Łukasz Jarzębski, Piotr Jarzębski, Gniewomir Makowski, Wiktor Szachniewicz, Oleg Jagusiak oraz Dominik Drzewiecki.

Na najniższym stopniu podium uplasowali się zaś: Szymon Zaręba, Mateusz Godlewski, Jan Chmielewski, Bartosz Gołaszewski, Mieszko Makowski, Dominik Dróżdż, Milan Fuks, Wiktor Wiąckiewicz, Stanisław Rażniewski, Emil Michalak.

W kategorii młodzików nasz klub reprezentowało za to 11 zawodników, którzy zdobyli w sumie 9 medali (3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe). Najlepsi w swoich kategoriach okazali się Jakub Makowski (57 kg), Hubert Szczech (68 kg) oraz Franciszek Gross (52 kg), który w finale pokonał klubowego kolegę Kamila Buldeckiego.

Srebro zawisło na szyi właśnie Buldeckiego, ale także Mateusza Jarzębskiego (48 kg), Oliviera Maksymowicza (62 kg) oraz Adama Cichały (75 kg).

Na najniższym stopniu podium uplasowali się za to Igor Czyżewski (62 kg) i Dominik Uljanowicz (85 kg).

Były to już ostatnie zapaśnicze zawody w roku 2019. Mamy nadzieję, że nasi młodzi sportowcy w nowym roku wrócą do rywalizacji z jeszcze większą siłą i będą osiągać w pabianickim klubie kolejne sukcesy.