Strona główna Sport Piłka nożna Wysoka wygrana w derbach

Wysoka wygrana w derbach

0

W pojedynku dwóch Włókniarzy z naszego powiatu górą zespół z Pabianic.

Włókniarz Konstantynów Łódzki – Włókniarz Pabianice 2:7 (0:3)

Bramki dla Włókniarza Pabianice: Patryk Sumera 5. min, 58. min, 80. min Marcin Rutkowski 20. min (rzut karny), Damian Kozłewski 40. min, Jakub Dobroszek 65. min, Dawid Wojciechowski 75. min.

Po sobotnim popisie nieskuteczności, w środę w Konstantynowie pabianiczanie wykazali się przyzwoitą skutecznością. – Oczywiście było jeszcze kilka okazji, ale tym razem skuteczność była naprawdę niezła – przyznaje trener Jacek Włodarczewski.

„Zieloni” dość szybko „napoczęli” rywala, bo już w 5. min do siatki trafił Patryk Sumera. Po kolejnym kwadransie „Siwy” był faulowany w polu karnym, a skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Marcin Rutkowski i było 2:0. Trzecią bramkę jeszcze przed przerwą zdobył zaś Damian Kozłewski.

Po wznowieniu do siatki trafili gospodarze, ale pabianiczanie w ciągu kilkunastu minut odpowiedzieli dwoma kolejnymi trafieniami. Najpierw do siatki po raz drugi trafił Sumera, a na 5:1 podwyższył wprowadzony po przerwie junior – Jakub Dobroszek.

W 70. min konstantynowianie trafili po raz drugi. Błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Patryk Olszewski i próbując ratować sytuację zagrywał w polu karnym ręką. W efekcie „Ucho” obejrzał czerwoną kartkę, a rywale mieli rzut karny, który wykorzystali. Pabianiczanie znowu na trafienie rywali odpowiedzieli dwoma bramkami. W ostatnim kwadransie do siatki trafili: wprowadzony dziesięć minut wcześniej Dawid Wojciechowski oraz Patryk Sumera, który tym samym skompletował hat-tricka.

Tym samym „zieloni” efektownie wygrali derby powiatu, mimo iż w tym meczu nie zagrali Mateusz Dudka (wyjechał już na wakacje), Piotr Stelmasiak (uzgodnienie między klubami przy transferze), a także Artur Kulik i Damian Madaj, którzy zgłosili niedyspozycje.

– Mecz ten po raz kolejny pokazał jak bardzo rozwarstwiona jest ta liga. Około sześciu zespołów w czołówce mocno odstaje od pozostałych drużyn. Widać było, że rywale zostali zimą osłabieni. Do nas przeszedł Piotrek Stelmasiak, a do Rosanowa odszedł doświadczony bramkarz Jakub Światłowski. Zastępujący go zawodnik mógł zachować się lepiej przy trzech bramkach – powiedział szkoleniowiec pabianickiego Włókniarza.

Włókniarz: Rzeźniczak – Rutkowski, Grzejdziak Olejnik – Klimek, Rudzki (46. min, Stępiński), Olszewski, Piotrowski – Gorący (46. min, Dobroszek), Sumera, Kozłewski (65. min, Wojciechowski).

Czerwona kartka: 70. min Patryk Olszewski.