Strona główna Sport Piłka nożna Efektowne zwycięstwo „fioletowych”

Efektowne zwycięstwo „fioletowych”

0

Piłkarze PTC efektownie 5:0 pokonali u siebie Ostrovię i wciąż nie tracą dystansu do 5. w tabeli Term Uniejów.

PTC Pabianice – Ostrovia Ostrowy 5:0 (4:0)

Bramki: 1:0 – Przemysław Bartyzel 13. min, 2:0 – Artur Klimek 20. min, 3:0 – Radomir Znojek 23. min (rzut karny), 4:0 – Rafał Cukierski 44. min, 5:0 – Rafał Cukierski 53. min.

Mecz przy Sempołowskiej rozpoczął się z półgodzinnym poślizgiem z powodu spóźnienia drużyny gości. Nim przyjezdni dobrze się rozgrzali (z powodu spóźnienia rozpoczęli mecz bez rozgrzewki), przegrywali już 0:1. Strzał z rzutu wolnego przed siebie odbił Jakub Krakos, a skuteczną dobitką popisał się Przemysław Bartyzel. Siedem minut później w identycznej sytuacji skutecznie dobijał Artur Klimek i było 2:0.

W 23. min w polu karnym faulowany przez bramkarza był Piotr Szynka. Na starcie oko w oko z bramkarzem gości wybrał się bramkarz PTC – Radomir Znojek i pewnym strzałem podwyższył na 3:0. Jeszcze przed przerwą do siatki trafił Rafał Cukierski, który także skorzystał z prezentu bramkarza. Tym razem golkiper przyjezdnych po rzucie rożnym wybił piłkę wprost pod nogi „Cukra”.

Po przerwie tylu bramek już nie było. Szybko na 5:0 podwyższył Cukierski wykorzystując sytuację sam na sam po podaniu Bartosa i emocje w meczu w zasadzie się skończyły. Obie drużyny stworzyły sobie po jednej niezłej sytuacji, ale w starciu sam na sam z napastnikiem rywali górą był Radomir Znojek, a strzał Mateusza Klinga trafił w słupek i wynik nie uległ już zmianie.

PTC: R. Znojek – Kopka, Kaźmierczak (46. min, B. Znojek), Sikorski (58. min, Miszczak), Bartyzel Klimek (69. min, Jabłoński), Hetmanek, Kling, Otomański (50. min, Bartos), Cukierski – Szynka.

Żółte kartki: Kaźmierczak, B. Znojek, Kling.

źródło: fioletowi.com