Strona główna Aktualności Z miasta Tutaj piesi mogą czuć się bezpieczniej

Tutaj piesi mogą czuć się bezpieczniej

20
Doświetlone zostały kolejne 3 przejścia dla pieszych na drogach, którymi zarządza Starostwo Powiatowe w Pabianicach. 

Tym razem jaśniej zrobiło się na dwóch przejściach przy skrzyżowaniu ul. Nawrockiego i Piotra Skargi oraz na jednym przy Wileńskiej i Tkackiej. Łączny koszt budowy dodatkowego oświetlenia w wymienionych punktach to 50 tys. złotych.

Jak informuje starosta Krzysztof Habura, to już 12 miejsce, gdzie piesi mogą czuć się bezpieczniej. Budowa dodatkowego oświetlenia rozpoczęła się od ul. Grota Roweckiego, gdzie dochodziło do groźnych wypadków (potrąceń pieszych). Od tamtego czasu na poprawę bezpieczeństwa wydano 200 tys. złotych.

– Co roku chcemy doświetlać trzy kolejne przejścia. Newralgiczne ulice to Wileńska, Orla czy Myśliwska. O konkretnych planach, bo jeszcze takich nie ma, będziemy informować na bieżąco – mówi starosta.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Trochę coś tu nie rozumiem. Jak się można chwalić aktualnie doświetleniem przejść na Nawrockiego, skoro te lampy działały już zeszłej zimy. Chyba tylko tym, że nie działały parę miesięcy i od dziś znów działają. I tak to powinno być napisane, że lampy ponownie zaczęły świecić. Normalnie… nie do wiary. A tak przy okazji, jak wyglądają mrugające kocie oczka na Nawrockiego, to nikt już nie zauważył. Zostało tylko jedno (jedna sztuka) przy 20 Stycznia i jakoś to już widać nikomu nie jest potrzebne do bezpieczeństwa.

na zamkowej też już żadne nie mryga to oczko….

W chwili obecnej piesi są niebezpieczni przy szpitalu. Brak oświetlenia na przystanku MZK, na którym wsiada się do komunikacji zastępczej Z41. Stara wiata autobusowa przy zjeździe z pogotowia.

Nasz pan starosta jest jak modelka. Gdzie się tylko coś zdarzy a będą tam media, to już tam pozuje.

próżność i nic więcej ,żeby z powodu zwykłych działań ,zwykłych czynności wynikających z zajmowanego stanowiska i co miesięcznego przytulania odpowiedniej kasy ,robić sobie publiczne występy i bić pianę 🙁 Zapewnienie bezpieczeństwa pieszym zadbanie o ich zdrowie a nawet życie to podstawowe obowiązki takich osób jak starosta czy prezydent

A może to jest uświadomienie mieszkańców?.
Nie Wszyscy znają każdą ulicę i chodzą nią…
„Publiczne występy”…..przecież to logiczne,że Ktoś musi przekazać min.taką informację.
I z tego co widzę na zdjęciu nie jest tylko On Jeden.
Bądźmy wyrozumiali.

Buehehe, ech ten starosta. Tu doświetli tam wyłączy. Bezpieczeństwo podniesione, chyba swojego stołka. WYŁĄCZONE OŚWIETLENIE przy przejściach, na Warszawskiej przy Starym Rynku, Myśliwskiej, Waltera Janke i wiele innych miejsc, gdzie urzędasom nie chce się ruszyć i sprawdzić, że nie działają latarnie.

A ulica Moniuszki ona cała nadaje się na doświetlenie ,najgorszy odcinek od rynku do Kilińskiego ,tu Pan Habura powinien wyłożyć nasze miejskie pieniążki

Na Moniuszki to latarnie służą do podświetlania drzew, a nie oświetlania ulicy. Taki zamysł architekta miasta:-) Z resztą nie tylko na Moniuszki

Po to jest inżynier miasta. Trzeba było sie urodzić w tamtej rodzinie, Anie pchać się w szkołę.

Starosta dysponuje NASZYMI pieniędzmi, ani to miejskie ani powiatowe.

Cieszę się, że Pan starosta zaczął wreszcie realizować nasze postulaty
https://epainfo.pl/tu-nadal-jest-niebezpiecznie/

Bardzo prosze wszystkich pieszych w Pabianicach o uzywanie elementow odblaskowych. To bardzo poprawi Wasze bezpieczenstwo. Przy obecnych warunkach atmosferycznych jestescie dla kierowcow niewidoczni. Moze jest w miescie jakas instytucja ktora chcialaby rozpropagowac koniecznosc noszenia odblaskow. To jest tansze niz oswietlenie kazdego przejscia a bardzo skuteczne. Serdecznie zachecam.

Następnym razem proponuję by ta pani trzymała koszyk i rzucała konfetti i oczywiście obowiązkowo jakiś losowy proboszcz z kropidłem.
Nie zaszkodzi tez orkiestra.
Takie wydarzenie koniecznie trzeba rozgłosić mocniej.

kabaret…. brak słów

Kabaret jak kabaret, trochę śmiechu, jakieś przemyślenia i luzik. Ksiądz tylko przy władzy PiS. Inna nie uznaje kleru przy takich akcjach (i ma rację) Orkiestra dęta grająca pieśni pochwalne jak najbardziej by się przydała.

Hehe 50 tys zl.. koszt lampy na allegro niecałe 100zl.. mozna zarabiac dobrze w naszym kraju..

Ładne zdjęcie. Zapraszamy p. starostę na zapomnianą przez niego ul. 3 Maja. Dziurawą, za studzienkami tak hałasującymi, że przejeżdżające po nich auta budzą mieszkańców, a między ulicą, a chodnikiem chwasty sięgają półtora metra! To nie jest żart! Zapraszamy również ekipę z EPA z aparatem.

Chyba tam zamieszkam.

Czekamy na uchodźców z Syrii, tu będą bezpieczeni.