Strona główna Aktualności „Tu nadal jest niebezpiecznie”

„Tu nadal jest niebezpiecznie”

15

Radni miejscy i powiatowi z klubów Prawa i Sprawiedliwości zwołali konferencję przy przejściu dla pieszych na Grota Roweckiego.

To kontynuacja tematu dotyczącego poprawy bezpieczeństwa na słabo oświetlonych przejściach dla pieszych. W ostatnim czasie doszło tam do poważnych potrąceń pieszych.

– Od wielu tygodni składamy interpelacje do pana starosty ws. poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, ale jest to walenie głową o ścianę – mówił radny Włodzimierz Stanek ubrany w kamizelkę odblaskową.

Radny nawiązał nawet kontakt z firmą, która chciała wypożyczyć oświetlenie LED do testów.

– Pan starosta powiedział, że chętnie się spotka z przedstawicielami tej firmy, ale z tego co wiem, nie było kontaktu – mówi radny Stanek.

Jak wyliczają przedstawiciele PiS, jedna lampa kosztuje kilkaset złotych, a koszt rocznego oświetlenia to około 100 złotych.

W grudniu portal EPAinfo rozmawiał ze starostą Krzysztofem Haburą na ten temat. Zapewniał, że zajmie się tematem „pasów” na Grota Roweckiego.

– Jutro wystąpię do prezydenta miasta z prośbą o zwiększenie natężania światła na tym odcinku. Myślę, że wymiana żarówek w latarniach powinna pomóc. Chcemy też wygospodarować fundusze na montaż tzw. kocich oczek. Dziś będę rozmawiał w tej sprawie z naczelnikiem odpowiedzialnego wydziału – deklarował starosta.

REKLAMA
Poprzedni artykułWpadka elektryków przy usuwaniu awarii
Następny artykułSmog odleciał znad miasta
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo

Brawo będziecie mieli chłopacy co na fejsa w ferie wrzucaj

A co boli d..a, że nie potraficie PONOwocześni prostego tematu rozwiązać ?

… pomijam „chłopacy” … widać, że do szkoły wam wrócić trzeba …

„Chłopacy” jest poprawną formą, może Ty powinieneś się wrócić do szkoły …

Zaraz Wlodzior wróci i cię Karolciu komentarzami przysypie 🙂

A może zamiast robić progi zwalniające lepiej żeby kierowcy nauczyli się przepisów ruvhu drogowego tak jak i powinni zrobić to piesi.

Ładne Minionki… łopaty w dłoń i spalić te świąteczne brzuchy 🙂

Temat pasów, a kończy się jak zawsze na epitetach w kierunku władzy. Otóż ja również od lat chodzę po tych 'pasach’ i nikt mnie nie potrącił, ale.. z perspektywy kierowcy kiedy jadę tym odcinkiem uważam, że oświetlenie jest skandaliczne!! Stare, ciepłe źródła w 30-letnich lampach są dobre w parku, a nie w miejscu gdzie jest takie natężenie pieszych. A jest ogromne. Wystarczy podjechać w dowolne popołudnie i zobaczyć co dzieje się pod Biedronką. Ludzie chodzą jak ćmy, cali na czorno i te oraz następne pasy są bardzo uczęszczane. Żadnych progów, bo za chwilę będzie ich więcej niż na osiedlach. Poprostu… Czytaj więcej »

Te przejścia znajdują się na wzniesieniu. Jadąc w stronę kościoła z przeciwka auta oślepiają bo ich światła są na wysokości oczu, wracając od kościoła auta jadące z przeciwka świeca po oczach, bo jada pod lekka górę. Efekt jest taki, że wieczorem albo podczas opadów deszczu pieszych na przejściu nie widać wcale. Dochodzą do tego zaparowane szyby od wilgotnego powietrza i ruszające się wycieraczki na szybie + pieszy, który wchodzi pod koła ubrany na czarno i potrącenie 100%. Wg mnie przejścia powinny mieć takie oświetlenie jakie jest przy wyjeździe z Pabianic w stronę Łasku. Dodatkowo piesi, którzy wychodzą zza autobusu i… Czytaj więcej »

poproście Ciebiadę

Dokładnie, zamiast pstrykać fotki w kamizelkach. Żałośni ludzie.

Życzę Pani następnych 'bezpiecznych” pięćdziesięciu lat.Ale nie wszyscy mieli takie szczęście.Zwłaszcza na początku grudnia ubiegłego roku.Tą skromną akcją chcieliśmy udowodnić,że nawet mając na sobie kamizelki odblaskowe,nie będziemy całkowicie bezpieczni na przejściu dla pieszych.Takie działania nie tylko mają zwrócić uwagę urzędników na problem,ale również ma na celu pobudzić mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w poprawie bezpieczeństwa na drogach w naszym mieście.Liczymy na poważne propozycje i uwagi, patrz:aro,adamek k).Oczekujemy aby Państwo wskazywali,Waszym zdaniem niebezpieczne miejsca,na których niewielkim kosztem,można poprawić bezpieczne przejście.

oj jak boli POpaprańców ten temat … piszą i piszą … 🙂
Brawo radni PIS … pokazujcie nieróbstwo starosty …

Czy tylko ja się zawsze przy takich sprawach zastanawiam czemu na Zamkowej muszę niszczyć swój samochód jadąc po kocich łbach? Czemu nie ma przejścia od przystanku do rynku, gdzie jak podjeżdża autobus tłum ludzi wchodzi na drogę, czy odwrotnie jak spieszy się na autobus. Chyba lepiej byłoby zlikwidować to przejście i poprzesuwać je. To samo pod Biedronką, ludzie 50m od pasów idą na wieżowiec. Już nie mówiąc o skrzyżowaniu Nawrockiego-Sikorskiego-Warszawska, gdzie ludzie jeżdżą w cztery światy, a o 16 to modlić się, żeby przeżyć. Rondo byłoby perfekcyjne. Tyle rzeczy do poprawy. A oni robią zadymę o tanie światła ledowe. Akcja… Czytaj więcej »

Takich akcji będzie więcej.I wtedy zobaczymy czy to ma sens.A najlepiej jakby mieszkańcy przyłączyli się do osobistego wskazywania problemów.