Strona główna Sport Piłka nożna Trzech bramkarzy nie wystarczyło

Trzech bramkarzy nie wystarczyło

0

Zmagający się z olbrzymimi problemami kadrowymi piłkarze PTC ulegli rezerwom Zawiszy 2:3 i zakończyli sezon na 6. miejscu. „Fioletowym” nie pomógł nawet występ trzech nominalnych bramkarzy, z których tylko jeden zagrał na swojej pozycji.

Zawisza II Rzgów – PTC Pabianice 3:2 (1:1)

Bramki: 1:0 – Adam Wróblewski 29. min, 1:1 – Igor Gwiazdowski 41. min, 2:1 – Patryk Różalski 57. min, 3:1 – Kamil Poros 70. min, 3:2 – Rafał Cukierski 76. min.

„Fioletowi” do meczu  w Rzgowie przystąpili w zaledwie 11-osobowym składzie (w tym 2 bramkarzy). Oprócz pięciu zawodników, którzy w tym czasie rywalizowali w X Mistrzostwach Polski Firm Komunalnych, Wodociągowych, Energetycznych i Gazowniczych w piłce nożnej (Piotr Szynka, Mateusz Kling, Przemysław Bartyzel, Łukasz Sikorski, Przemysław Miszczak), zabrakło z różnych powodów także: Artura Klimka, Pawła Hetmanka, Michała Otomańskiego, Kamila Bartosa czy Dawida Bednarkiewicza, a Kamil Jabłoński dotarł dopiero na drugą połowę meczu.

W efekcie w pierwszym składzie w ataku wystąpił najlepszy strzelec juniorów – Mateusz Pietras, dla którego był to debiut w wyjściowej jedenastce i pierwszy mecz w seniorach wiosną (jesienią zagrał 11 minut w derbach), a na prawej pomocy zagrał… nominalny bramkarz, Radomir Znojek. Naprzeciw nich stanęła młoda ekipa (sześciu zawodników z rocznika 1995 i młodszych, w tym trzech z rocznika 1998) rezerw Zawiszy prowadzona przez doświadczonego pabianiczanina – Jerzego Rutkowskiego.

Pierwsze okazje bramkowe obie ekipy stworzyły po około kwadransie. Najpierw w 13. min tuż nad poprzeczką bramki PTC uderzał Hubert Rechciński, a w odpowiedzi z dystansu strzelał Rafał Cukierski.  Po kolejnym kwadransie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Adama Wróblewskiego, który wykorzystał podanie za linię obrony. Pabianiczanie wyrównali jeszcze przed przerwą po akcji dwóch zawodników z zespołu juniorów, który został mistrzem klasy okręgowej juniorów A1. Dobrym zagraniem piętą popisał się Mateusz Pietras, a piłkę w siatce umieścił Igor Gwiazdowski.

Niespełna kwadrans po wznowieniu ponownie prowadzenie objęły rezerwy Zawiszy. Prostopadłe podanie Rechcińskiego wykorzystał Patryk Różalski, który „położył” Wilczyńskiego i umieścił piłkę w pustej bramce. W 70. min miejscowi prowadzili już 3:1. Po rzucie rożnym głową do siatki trafił Kamil Poros.

„Fioletowi” zdołali odpowiedzieć już tylko bramką kontaktową Rafał Cukierskiego przy której drugą tego dnia asystę zanotował Pietras. W samej końcówce meczu w miejsce kontuzjowanego Jacka Hilera na boisku pojawił się sam trener Tomasz Stolarczyk, który tym samym był trzecim nominalnym bramkarzem PTC, który tego dnia pojawił się na boisku.

Dzięki tej wygranej Zawisza II Rzgów zakończył sezon na bezpiecznej 13. pozycji w tabeli, a PTC wobec porażki i wygranej Term Uniejów sezon kończy ostatecznie na pozycji nr 6. Do 58. min w barwach Zawiszy grał pabianiczanin, 17-letni Mateusz Kuśmirowski (wychowanek Włókniarza Pabianice).

PTC: Wilczyński – Kopka, Cholewiński, B. Znojek, Stuchała – R. Znojek (46. min, Jabłoński), Kaźmierczak, Hiler (90. min, Stolarczyk), Cukierski, Gwiazdowski – Pietras.

źródło: fioletowi.com / własne

REKLAMA