Strona główna Aktualności Polityka Tak poszło „lokalsom” w wyborach do PE

Tak poszło „lokalsom” w wyborach do PE

0
Nieznany w polityce Michał Pietrzak zdobył 2 138 głosów
Na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego znalazło się 5 osób zamieszkałych na terenie powiatu pabianickiego. 

Najlepszy wynik (nie z pierwszego miejsca) zrobił były marszałek województwa łódzkiego – Witold Stępień, mieszkaniec Konstantynowa. Na Stępnia startującego z Koalicji Obywatelskiej oddano 5 562 głosów.
Drugi wynik w powiecie należy do Aleksandry Stasiak, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Pabianicach i długoletniej działaczki SLD. Pabianiczanka startująca z listy KE zdobyła 3 582 głosów.
2 138 głosów zdobył nieznany dotąd w świecie polityki – Michał Pietrzak, mieszkaniec Chechła Pierwszego. Przedstawiciel Wiosny Roberta Biedronia starował z 9. miejsca listy.

Do europarlamentu startował też były radny z Konstantynowa Łódzkiego – Michał Paśnicki. Działacz od Kukiza zdobył 1 381 głosów.

Nieznana w lokalnej polityce, choć mieszkająca we wsi Wrząca pod Lutomierskiem – Anita Sowińska, była „jedynką” na liście Wiosny. Kandydatka zdobyła 26 176 głosów. Ciężko tu mówić jednak o sukcesie, bo głosowanie na osobą startującą z pierwszego miejsca listy rządzi się swoimi prawami. W większości są to glosy oddane na komitet, a nie na konkretnego kandydata, jak w przypadku kolejnych miejsca.

Mandaty w naszego województwa zdobyli Witold Waszczykowski z PiS (166 867 głosów) i Marek Belka z KE (180 076) oraz Joanna Kopcińska z PiS.

REKLAMA
Poprzedni artykułW Pabianicach i powiecie wygrywa Koalicja Europejska. W województwie rządzi PiS
Następny artykułOdmieniona „budowlanka” jest najlepsza w regionie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments