Strona główna Aktualności Polityka W Pabianicach i powiecie wygrywa Koalicja Europejska. W województwie rządzi PiS

W Pabianicach i powiecie wygrywa Koalicja Europejska. W województwie rządzi PiS

38
Znamy już wyniki głosowania z naszego regionu. W Pabianicach i powiecie pabianickim wygrała Koalicja Europejska, czyli komitet złożony z większości partii opozycyjnych. 

W Pabianicach KE zdobyła 11 260 głosów co dało poparcie na poziomie 44,20%. Na PiS głosowało 9759 wyborców (38,31%). Na trzecim miejscu jest Wiosna, z dużo wyższym wynikiem niż ten ogólnopolski (8,16%). Na tę partię głosowało w mieście 2  078 wyborców.

Nieco inaczej głosy rozłożyły się w całym powiecie pabianickim. Tutaj przewaga Koalicji Europejskiej jest znacznie mniejsza.

Głosowanie w powiecie

W województwie łódzkim najwięcej głosów zdobyło PiS. Wyniki z blisko 99,6% komisji obwodowych dają tej partii poparcie na poziomie 46,85%. KE zdobyła 37,94%.

Wyniki z woj. łódzkiego

 

W skali kraju również wygrywa PiS. Po zliczeniu głosów z 99,31% obwodów, partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 45,56%, a KE 38,30%. Na trzecim miejscu z wynikiem 6,04 jest Wiosna Roberta Biedronia. Inne komitety nie przekroczyły progu wyborczego, czyli 5 procent głosów.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułWybieramy spośród 59 kandydatów. Świetna frekwencja
Następny artykułTak poszło „lokalsom” w wyborach do PE
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobre jest to, że więcej obywateli poszło do głosowania niż wcześniej.
Gorzej, że wygrała w skali kraju partia,której nie kibicuję,ale cóż, wybór trzeba uszanować.

Patologia, ciemnota ze wsi i elektorat 70+, oto wyborcy PiS.

To dopiero mądra wypowiedź, gratuluję rozumu

Mam wrażenie, ze takie wypowiedzi jak Twoja są finansowane przez PiS, ponieważ napędzają im wyborców i jednocześnie zniechęcają do opozycji.

Nikt Ci nie broni mieć własnego zdania, ja widzę co się dzieje, czytam i obserwuje, nie trzymam sie rękami i nogami żadnej partii, ale widać gołym okiem, że z rąk PiSu cokolwiek wraca do szarego człowieka, natomiast z rąk całej reszty, nic nigdy nie wróciło, tylko afery i podwyżki podatków, dlatego dziwię się, jak można tak bardzo obrażać innych ludzi, szanujmy się nawzajem, i szanujmy swoje decyzje

Wyborcy KE to pilni widzowie TVN i czytelnicy Gazety Wyborczej, żeby mądrzej myśleć należy obserwować nie tylko co się dzieje wokół nas, ale czasem porównywać media komercyjne z prawicowymi.

A ja głosowałem na PiS, nie jestem patologią, ani ciemnotą ze wsi, ale człowiekiem, który stara się używać rozumu – i z tego żyję i nie najgorzej mi się wiedzie.

jak to mówi mój kolega to judasze są, nienawidze ich w ciszy serca

mowa o peło i pis

żeby nie było- zgadzam się z nim

Dziadowskie Pabianice! Gdzie wy macie rozum ludzie! Znów na mafie z KC PO głosujecie? Nie macie dość?!

W tej pabianickiej wsi już nic się nie zmieni póki te komunistyczne dinozaury nie wymrą. Wystarczy wyjść na ulicę i od razu widać kto tu sprawuje władzę od dziesięcioleci..

Czy mafia to na przykład stan, w którym koleś, który nigdy ni zdał do klasy maturalnej, a lubiący, gdy tytułuje się go doktorem w siedzibie partii prowadzi interesy kantując podwykonawców na 300 000 000 PLN?

Czekałem na komentarz dżiordżio armani hahaha, no szanujemy wybór taka jest demokracja, wielki obrońco KE. Chyba troszkę głupio Ci do wyniku? Przypomne, że w więzieniu wygrała KE hihihi

Odnosiłem się do istoty mafii, którą wywołano. To wszakże instrumentalne wykorzystywanie aparatu państwowego do prowadzenia własnej działalności (niekoniecznie legalnej).
Gdy pytasz o wynik wyborów, to cóż. Nie odnosiłem się do niego. Dla Ciebie to zrobię. Wynik, jak wynik. Trudno z nim polemizować. Poprzednio mieli 18,57%, teraz 20,73%. Putin na pewno podziękował. Deklarując, że rządzą w imieniu wszystkich pozostają jednak bolszewikami (jak pamiętam, pierwsi bolszewicy mieli 30%, więc i tak mieli radykalnie większe poparcie, choć butę wcale nie).
Nam ostało się jedynie na pocieszenie to, że w Europie zdefiniowali położenie parlamentarnego marginesu. Gdy będą jeszcze bardziej prześladować, będzie dokąd uciekać.

W Europie:
Francja – Le Pen wygrywa z Marcinem, w UK wygrywają brexitowcy tak więc ….

Nie z Marcinem tylko z Macronem. Autokorekta.

Czy pofatygowałeś się sprawdzając, jak tam frakcje w europarlamencie? Gdy to zrobisz, dostrzeżesz margines, o którym napisałem. Poprzednio pozycję Polski definiowało należenie do orkiestry; obecnie reprezentanci organizacji sprawującej władzę mają status ekipy sprzątającej. Dojdą do głosu, gdy główni aktorzy zdecydują się na przerwę w koncercie. Będą mogli załatwić w parlamencie wszystko (co tylko można uzgodnić z ekipą wywożącą śmieci i dostawcami pizzy).

@Giordano Bruno. Nie dostrzegę, bo nie znam Twojej definicji marginesu, a formalnie coś takiego nie istnieje. Natomiast ciekawe wnioski można wyciągnąć analizując trendy, zwłaszcza zmianę w stosunku do odchodzącego właśnie składu. Jeżeli ten trend się utrzyma, to nie wiadomo kto będzie w orkiestrze kolejnego PE. Wracając jednak do poprzedniego Twojego postu (z braku czasu skomentowałem tylko jego koniec), to jeżeli posiadasz wiedzę o nielegalnym wykorzystywaniu aparatu państwowego do prowadzenia własnej działalności, powinieneś to zgłosić do prokuratury, bo to przestępstwo. To zdaje się Twoja własna teza, że, mając informację o przestępstwie, zgłasza się to do prokuratury. Jeżeli chodzi o wyniki wyborów,… Czytaj więcej »

Przecież prokuratura już od kilku miesięcy wysłuchuje poszkodowanego. On sam to zgłosił. Po co zgłaszać zawiadomienie kolejny raz? Gdy wiesz o niezgłoszonym przestępstwie, masz obowiązek powiadomić i jego popełnianiu. Mój pogląd pozostaje niezachwiany.
A wyniki wyborów:
Jeśli kupię pięć pączków i zjem jednego, to nigdy nie twierdzę, że skonsumowałem ich 45%. Ty tak?

Pięć pączków było w sklepie. Ty kupiłeś dwa a zjadłeś jednego. Czyli zjadłeś 50% tego, co miałeś do dyspozycji.

Przeoczyłem jedno Twoje pytanie. Nadrabiam. Cóż znaczy margines w europarlamencie? To położenie, które uniemożliwia jakikolwiek wpływ na prace europarlamentu. Głos na organizację sprawującą władzę w Polsce okazał się głosem straconym, bo znów trafiła do grupy, z którą i tak nikt nie współpracuje (27:1).

Wystarczy kilka procent aby na prace parlamentu mieć wpływ jako tzw. „języczek u wagi”. Oczywiście większe ugrupowania mają lepszą pozycję. Natomiast z punktu widzenia Polski, zresztą dowolnego innego kraju też, jest to, czy ma się wpływ, aby prace tegoż uwzględniały danego kraju interes. Przynależność do dużej frakcji nie zawsze to gwarantuje. Jeżeli chodzi o wynik 27:1, to nie jest on rezultatem trafienia do grupy, z którą nikt nie współpracuje, bo wtedy, ze względu na ekstremalnie głupie posunięcie, nawet nasi sojusznicy zagłosowali przeciwko. Nie wiem, czy do Twojej świadomości trafia fakt, że obecny wynik wyborczy ma nie tylko bezpośrednie przełożenie na… Czytaj więcej »

zapchaj się pieniąchami. siedzisz na emeryturze? czy nie pracujesz i żyjesz z kopulacji. mam już dość reżimowej telewizji, dyktatury sekty i ustaw nocnych klepanych siłą posłusznego tłumu. wyprowadź się w stronę sieradzkiego, tam na każdym płocie masz wiernych pupilków Kim Zon Una.

Znowu zwyciężył socjal.
Oto dowód na to, jak łatwo można kupić suwerena, zwłaszcza wiejskiego, który nie ma wygórowanych wymagań. 😉

A może po prostu opozycja jest masakrycznie słaba?!?

Dzięki Twojej oświeconej opozycji do PE weszli: pan z Komunistycznej partii PZPR Leszek Miller i „Carex” Cimoszewicz. Gratuluję opozycji

Panie Marku tak głosują Ci mądrzy i wykształceni z miasta Pabianice – między innymi.

No tak. W zamian pisi suweren wprowadził: „melexa” Karskiego (cenionego działacza ZSyPu rodem z PRLu-co pisich nie razi), „intelektualistę” Jurgiela, trzy Becie (łauuuu), blokersa byle-Jakiego i wielu, wielu innych tuzów intelektu, dzięki którym również i Europa wstanie z kolan. 🙂
Tacy przedstawiciele „oświeceni”, jaki elektorat wyedukowany. No comments.
PS. Już dziś pojawiają się postulaty podziału Polski na pracujący zachód i socjalny wschód.

Napisz coś na siebie to wtedy okaże się, że jesteś facetem. Jeszcze trochę a Twoje dochody się skończą a propos pisania tych głupot.

Taki wpis mogę tylko podsumować niniejszym:
??? 🙂

Socjal to fundament rodziny, a rodzina to podstawa.

No tak. Rodzina to podstawowa komórka społeczna. Jak mawiał t. Wiesław.
Komuno wróć, się Wam ckni.

Ten przypał znowu zaczyna swoje wywody ………….

Ja się zastanawiam czy gorszy Kaczyński bo kupił ludzi za 500 zł czy gorszy Tusk, który doprowadzil że tak niewiele ludziom potrzeba.
P.s. co ma zresztą socjal pisu do EU?

pomijając wyniki wyborów – jak można głosować na pana waszczykowskiego , człowieka , który np. publicznie wymyślił san escobar taki ktoś ma nas reprezentować ? , mozę jego wyborcy to ten sam poziom inteligencyji i ten sam stan umysłu

No i sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. 🙂
I dlatego niedługo na San Escobar więcej będzie Polaków, niż tubylców…

Ty się lepiej zapytaj JAK można głosować na POgrobowców PZPR typu Cimoszewicz, Miller… To jest dopiero masakra… I te łachy chciałyby rządzić Polską! Niedoczekanie KC PO!

Czerwony gospodarz to i dom czerwony.

W miastach które kwitną jak Pabianice, gołym okiem widać fundusze europejskie wygrali euroentuzjaści. A w miastach gdzie jest beznadzieja, nic się nie zmienia oprócz kwiatków pod pomnikiem wygrywają eurosceptycy