Strona główna Aktualności Polityka Tak głosowały gminy. Dłutów matecznikiem PiS

Tak głosowały gminy. Dłutów matecznikiem PiS

3
Wyniki wyborów do europarlamentu wyraźniej pokazują, która partia rządzi w Dłutowie. To właśnie tu Prawo i Sprawiedliwość zrobiło najlepszy wynik w powiecie. Na tę partię głosowało 55,22% wyborców, KE mogła liczyć tylko na 30,27%. 

Dłutów jest zdecydowanym matecznikiem partii Jarosława Kaczyńskiego. Tylko w tej gminie PiS zdobył ponad 50 procent głosów. Natomiast najwięcej zwolenników Koalicji Europejskiej jest w gminie Ksawerów. Na połączone siły większości partii opozycyjnych głosowało 41,84% wyborców. To jednak niewiele więcej niż na PiS (40,01%).

W całym powiecie za sprawą elektoratu miejskiego wygrała jednak Koalicja Europejska 42,04 do 40,40%. Tak głosowały Pabianice, tak głosował Konstantynów Łódzki.

REKLAMA
Poprzedni artykułKrzysztof Ciebiada wchodzi do parlamentu. Przynajmniej na papierze
Następny artykułMinęło już 100 lat! PCK świętował jubileusz
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Miasto Pabianice – pogrobowcy czerwonej zarazy i skundlone lewako-lyberały + LGBTP. Smutne ale widocznie pabianiczanie lubią być kolejne lata ładowani w d…

Wiadomo kto zadłużył Pabianice i zamierzał zadłużać je jeszcze bardziej. Inwektywy, nawet najbardziej wymyślne, nie zmienią faktów. Ci sami, choć pod zmienionym szyldem, mszczą się teraz za to, że mieszkający tu ludzie mieli odwagę przeciwstawić się temu. Być atakowanym przez takich, to powód do dumy. Można taką agresją znieść z podniesionym czołem.

Jak się słucha tylko plebana, to są i wyniki.
Jak w XIX w. 🙁