Strona główna Aktualności Z miasta Odmieniona „budowlanka” jest najlepsza w regionie

Odmieniona „budowlanka” jest najlepsza w regionie

0
Z efektów tej inwestycji Starostwo Powiatowe w Pabianicach może być dumne. Odnowiony dawny Zespół Szkół Budowlanych zajął pierwsze miejsce w województwie łódzkim w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja roku & budowa XXI wieku”.

Zmiany w budynku przy ul. Partyzanckiej 56 widać na pierwszy rzut oka. Docenili je internauci – nowa siedziba urzędników, bo właśnie oni przeprowadzili się do wyremontowanego obiektu, otrzymała 951 głosów, wyraźnie pokonując zdobywcę drugiego miejsca, czyli odrestaurowany budynek Urzędu Stanu Cywilnego (wraz z zagospodarowaniem terenu) w Kutnie, z 587 głosami. Wszystkich „konkurentów” z naszego regionu było 17.

Konkurs odbywa się w rozmaitych kategoriach. „Budowlanka” znalazła się w kategorii „elewacje i termorenowacje” i powalczy sukces na szczeblu krajowym. Do finału zostały zakwalifikowane 74 obiekty. Ale…

– Jeśli chodzi o kategorię „elewacje i termorenowacje” jesteśmy na drugim miejscu w Polsce – zauważa Krzysztof Kulczyński, naczelnik wydziału inwestycji i funduszy w Starostwie Powiatowym w Pabianicach. – W finale na swoich faworytów głosują internauci, oceny obiektów dokonają też jednak specjalnie powołane komisje.

Udział w tym ogólnopolskim konkursie bierze również Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, realizująca zadanie „Termomodernizacja obiektów PSM – etap 5”. Ma 73 głosy i zajmuje w tej samej kategorii co budynek przy ul. Partyzanckiej 56 trzecie miejsce.

REKLAMA
Poprzedni artykułTak poszło „lokalsom” w wyborach do PE
Następny artykułWandal uszkodził lusterka. Zatrzymali go świadkowie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments