Strona główna Aktualności Komunikacja Senator złożył deklarację. Chodzi o przejazd na ul. Lutomierskiej

Senator złożył deklarację. Chodzi o przejazd na ul. Lutomierskiej

16
Czy senator Krzysztof Kwiatkowski wesprze Pabianice w zdobyciu pieniędzy na budowę wiaduktu na ul. Lutomierskiej? Taka obietnica padła, a na jej dotrzymanie liczą i władze miasta, i powiatu. 

Wczoraj samorządowcy spotkali się z politykiem, aby rozmawiać m.in. o znajdującym się tam przejeździe kolejowym i problemach, z jakimi borykają się pokonujący go kierowcy. Co do zasadności i potrzeby tej inwestycji nie trzeba nikogo przekonywać. Tym bardziej, że gdy dobiegnie końca budowa tunelu średnicowego i zwiększy się częstotliwość kursowania pociągów, sytuacja może ulec jedynie pogorszeniu.

– W związku z tym, że nie ma tam bezkolizyjnego przejazdu, byłaby to prawdziwa gehenna dla mieszkańców Pabianic – przyznaje Krzysztof Kwiatkowski.
fot. Urząd Miejski

Prezydent Grzegorz Mackiewicz i wiceprezydent Marek Gryglewski przekazali mu, jako przedstawicielowi Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego, wniosek o wpisanie tego tak bardzo oczekiwanego przedsięwzięcia do przyszłorocznego budżetu państwa. Polityk podkreślił, że jeśli takiej poprawki nie przyjmie Sejm, to będzie wprowadzona w Senacie.

– I deklaruję mieszkańcom Pabianic, że ta poprawka zostanie przyjęta – zaznacza.

Z informacji przekazanych przez senatora wynika, że według wstępnego kosztorysu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad budowa bezkolizyjnego przejazdu w postaci wiaduktu, z ruchem kolejowym odbywającym się górą i drogowym na dole, kosztowałaby około 22 mln zł.

– To nie są środki, których w budżecie państwa nie można znaleźć – zauważa polityk.

Temat przejazdu na ul. Lutomierskiej wraca jak bumerang. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jakiś czas temu remontowali ten przejazd to już wtedy nie mogli o tym pomyśleć? Czy to nie jest kurde wyrzucanie pieniędzy w błoto?

jest a co?

Wymiana dziesięciu płyt przejazdowych wraz z fragmentem dziesięciu metrów bieżących torowiska pojedynczego w łuku bez instalacji nowych rogatek, z pozostawieniem nie wyremontowanej strażnicy przejazdowej to remont?
Rozwiązanie doraźne, bym powiedział.

W 2008r. GDDKiA zakupił grunt potrzebny do poszerzenia ulicy lutomierskiej aby można było zrobić tunel. Miasto w tam tym czasie nie miało pieniędzy aby dołożyć się do zbudowania tunelu. PKP miało pieniądze. Pisałem już to tu kiedyś pod podobnym artykułem odnośnie budowy tunelu na lutomierskiej , ale napiszę raz jeszcze , tunelu nie ma i nigdy już nie będzie…. ale będzie za to będzie peron.

Dokładnie. Cała prawda. Taniej wyjdzie drogę inaczej poprowadzić. Ale na to miasto i powiat pieniędzy nie mają nawet teraz.

Gdzie widzisz możliwość poprowadzenia drogi bez wywłaszczania okolicznych domów?

Grunt pod poszerzenie drogi ul.lutomierskiej już jest zakupiony , nie trzeba nikogo wywłaszczać.

A co to ma do rzeczy? Bobi pisze o innym poprowadzeniu drogi a ja chciałbym się dowiedzieć jak można inaczej poprowadzić drogę nie wywłaszczając ludzi a jednocześnie nie robiąc tunelu 🙂

to weźcie pokażcie palcem na mapie to zrobię zdjęcie, że coś się dzieje

A pomyśleć, że Sasin zamiast wyborów kopertowych mógł nam zrobić wiadukty na wszystkich 3 przejazdach… A jaką by popularność zdobył…

już widzę że to pic na wodę! Albo nieznajomość topografii. Panowie omawiają przejazd na Lutomierskiej, jednocześnie wskazując palcem prawdopodobnie biedronkę na ul. Łaskiej 🙂

Bo Grzegorz ma to gdzieś. Przejazd tu czy przy biedronce . I tak go nie będzie

A gdzie deklaracja „naszego” senatora?

„Nasz” senator ma ważniejsze sprawy: pokazać się na dożynkach, zapozować składaniem kwiatów, itp. Co go ma obchodzić jakiś wiadukt w jakichś Pabianicach? To nie kampania wyborcza.

Za 22 mln cos sie wykombinuje jest kasa to jest czym dzielic żeby uzyskac odpowiednie zgody

Pokazują palcem zupełnie inne miejsce 🙂 🙂 🙂 A Gryglu nie wie co się dzieje 🙂 🙂
Co za kabaret