Strona główna Na sygnale Wypadki Rowerzystka nie żyje

Rowerzystka nie żyje

4

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 71 w Porszewicach.

Około 45-letnia kobieta jadąca rowerem w stronę Pabianic została potrącona przez Nissana Micrę. Autem kierowała kobieta. Pojazd po uderzeniu przejechał jeszcze około 30 metrów ciągnąc zmiażdżony pod kołem rower.

Do wypadku doszło w lesie pomiędzy Konstantynowem Łódzkim a Porszewicami. Pomimo reanimacji kobieta zmarła na miejscu.

REKLAMA
Poprzedni artykuł10-latka pod kołami Toyoty
Następny artykułZadecydowała jedna setna sekundy
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

…Smutne to.Bardzo. Trudno znaleźć mi słowa. Odszedł człowiek, odeszła osoba. Członek Rodziny. Koleżanka. Żona. Matka. Obca osoba. ………………. dopisz!!!!!

znał Pan tą kobietę ?

Jechała w kamizelce odblaskowej a na tym odcinku jest ograniczenie szybkości do 70 km. Przyczyną jest brak dobrej infrastruktury drogowej oraz brak szacunku kierowców dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pierwszy element trzeba nadrobić inwestycyjnie w drugim przypadku surowo karać za wymuszenie pierwszeństwa przez kierowców na pasach dla pieszych i przejazdach rowerowych oraz omijanie rowerzystów „na gazetę”. Natomiast w przypadku udziału w zdarzeniu drogowym z niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego kierowca powiinien obligatoryjnie tracić prawo jazdy na jakiś czas np. 0,5 roku. Nie może być wątpliwości i pobłażliwości w stosunku do kierowców samochodów stwarzających zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu. Oczywiście nie powinno… Czytaj więcej »

Skąd była ta Pani ?