Pabianiczanka Paulina Piechota zdobyła pierwszy złoty medal na rozpoczynających się mistrzostwach Polski seniorów pływaniu.

Zawodniczka trenująca na co dzień w łódzkim klubie UKS 190 Łódź wystartowała w czwartek na dystansie 800 m stylem dowolnym i zdobyła złoty medal. Co ciekawe, Paulina pokonała o 0.01s Justynę Burską z Konstantynowa Łódzkiego, która trenuje aktualnie w AZS UWM Olsztyn.

Pabianiczanka z czasem 8.27.87 uzyskała drugi wynik w historii polskiego pływania na basenie 25 metrowym i ustanowiła nowy rekord Polski juniorów do kat 17.

Jej młodsza siostra Karolina (15 lat) na tym samym dystansie zajęła 5. miejsce. Dziś dziewczyny płyną na dystansie 400 m stylem dowolnym, jutro na 1500 m stylem dowolnym, a w niedzielę na 200 m stylem dowolnym.