Strona główna Dzieje się Życie szkolne Razem „upiekli” ponad 3 tysiące złotych

Razem „upiekli” ponad 3 tysiące złotych

1

Rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 pokazali, że dobro innych leży im na sercu. Charytatywne wypieki przyniosło do szkoły aż 171 uczniów.

Akcja pieczenia ciast została zaplanowana na czas Światowych Dni Walki z Głodem. Przyniesione przez dzieci wypieki sprzedawano w szkole w dniach 24-27 października. Łącznie zebrano 3558 złotych, które zostaną przekazane na dofinansowanie posiłków dla uczniów SP3, znajdujących się w trudnej sytuacji i wymagających wsparcia materialnego.

Największą popularnością akcja cieszyła się w klasach I-III, które przygotowały łącznie 129 wypieków. Piekarzami-rekordzistami okazali się uczniowie klasy III c, tworząc aż 14 ciast. Wszystkie słodkości sprzedawane w szkole były przygotowywane zgodnie z regulaminem, czyli powstały wyłącznie na bazie produktów ekologicznych.

Organizatorami akcji były Szkolne Koło PCK i Caritas.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie rozumiem na jakie dofinansowanie posiłków mają być przeznaczone pieniądze, przecież mops ” biednym” finansuje i pajacyk. Poza tym dostają owoce w szkole, więc dla kogo mają być przeznaczone te pieniądze? Czy to nie kolejna ściema? Kto i jak się z tych pieniędzy rozlicza?