Strona główna Aktualności Z miasta Nivea do poprawki

Nivea do poprawki

0

Choć od otwarcia placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 nie minął jeszcze rok, już w reklamacji jest jeden z jego elementów. 

Chodzi o zjeżdżalnię, która zamontowana była na usypanej z ziemi górce. Pod zjeżdżalnią znajdowała się rura tzw. „norka”, z której dzieci chętnie korzystały.

– Sprzęt został zareklamowany na nasz wniosek, ze względów bezpieczeństwa – wyjaśnia Waldemar Flajszer, dyrektor SP3. – Rura pod zjeżdżalnią miała ostre krawędzie. Nie chciałem, by jakieś dziecko zrobiło sobie krzywdę. Wiem, że problem tego sprzętu dotyczy nie tylko naszego placu, ale wszystkich wybudowanych przez firmę Nivea.

Egzaminu nie zdała również górka, na której znajdowała się zjeżdżalnia.

– Pagórek usypany był bez żadnych wzmocnień. Pod wpływem warunków atmosferycznych oraz bawiących się dzieci, ziemia zaczęła się osuwać – dodaje Marcin Wolski, nadzorujący reklamację zjeżdżalni. – Sprzęt został zabrany w maju. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu wróci zjeżdżalnia, ale już o innej konstrukcji.

Zjeżdżalnia okazuje się być niejedynym zagrożeniem na placu zabaw. W poniedziałek, w godzinach popołudniowych jedna z mam zebrała z piasku, po którym biegały dzieci garści potłuczonego szkła.

– Do wakacji zamierzam zwiększyć bezpieczeństwo na placu zabaw, montując monitoring oraz ustawiając płotek, chroniący piasek przed czworonogami – dodaje Flajszer. – Co do szkła, zgłoszę tę kwestię pracownikom szkoły i Orlika, bo ten teren powinien być codziennie omiatany.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments