Strona główna Dzieje się Sport Pabianiczanki rywalizowały na Światowych Igrzyskach Wojskowych

Pabianiczanki rywalizowały na Światowych Igrzyskach Wojskowych

0
fot. Sonia Kacała
Pływaczka Paulina Piechota oraz florecistka Julia Walczyk pojechały do Chińskiego Wuhan, aby walczyć o medale igrzysk wojskowych. Jednej z nich plan ten się powiódł.

Piechota mierzyła się z przeciwniczkami na dwóch dystansach. Na 400 metrów kraulem pabianiczanka zajęła dopiero 9. miejsce. Znacznie lepiej nasza szeregowa rezerwy poradziła sobie na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym. Uzyskany czas 16:30.46 dał jej piątą lokatę. Szkoda, bo do medalu zabrakło niewiele.

Paulina Piechota

Bardziej zadowolona ze swojego występu może być za to Julia Walczyk. Dzięki wolnemu losowi pabianiczanka mogła rozpocząć rywalizację od kolejnej rundy. W niej pokonała Rumunkę Malinę Calugareanu 15:8. W następnym pojedynku rozprawiła się z Rosjanką Adeliną Zagidulliną (15:8) i drzwi do półfinału stanęły otworem. Niestety, szansę do walki o złoto pogrzebała inna Rosjanka Irina Deriglazowa, która zwyciężyła nieznacznie, bo zaledwie 14:15 i później sama sięgnęła po złoto. Walczyk uplasowała się za to ostatecznie na trzecim miejscu i na jej szyi zawisł brązowy medal.

REKLAMA
Poprzedni artykułBóle kości i mięśni – jak radzić sobie z uciążliwym objawem?
Następny artykułTe dziury to już historia. Mieszkańcy doczekali się nowej ulicy
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments