Strona główna Sport Piłka ręczna Oldboje mistrzami Polski!

Oldboje mistrzami Polski!

1

Złoty medal z IV Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej przywieźli pabianiccy szczypiorniści.

Pabianiczanie triumfowali w Lublinie w kategorii +45, pokonując w finale gospodarzy 15:9. Wcześniej nasi oldboje okazali się lepsi od Oldboys Złotoryja 14:6, Zagłębia Lubin 12:11 oraz obrońców tytułu, drużyny Lwy Jasia Łaziska 14:9. Przed rokiem w tej kategorii pabianiczanie zajęli 5. miejsce.

Gorzej w tym roku wypadli młodsi zawodnicy występujący w kategorii +35, którzy przed rokiem wywalczyli na turnieju w Pabianicach srebrne medale. W tym roku rywalizację zakończyli na 9. miejscu.

Podobnie jak przed rokiem królem strzelców w kategorii +45 został Włodzimierz Stawicki (na zdjęciu), który w tym roku zanotował 5 trafień mniej (21). Najlepszy zawodnikiem został także zawodnik z Pabianic – Marcin Kotala.

Skład zwycięzców w kat. +45 z Pabianic: Grzegorz Brański, Jerzy Kotulski – Maciej Drożdżowski, Piotr Miller, Jarosław Wiśniewski, Radosław Matyjasik, Tomasz Butryński, Marcin Kotala, Włodzimierz Stawicki.