Strona główna Sport Sport młodzieżowy Młodzi wojownicy z UKS Azymut Pabianice

Młodzi wojownicy z UKS Azymut Pabianice

0
Tegoroczny Puchar Najmłodszych, czyli Mistrzostwa Polski dzieci do lat 14, rozegrany został 14-16 lipca 2020 roku w podkarpackim Ulanowie. Dla 15-osobowej, najmłodszej reprezentacji Uczniowskiego Klubu Sportowego Azymut Pabianice był to najważniejszy start w sezonie, podczas którego mogli rywalizować ze swoimi rówieśnikami o tytuł najlepszych w Polsce.

Pierwszego dnia rozegrany został bieg na dystansie sprinterskim, po zakończeniu którego mogliśmy poznać pierwszych tegorocznych Mistrzów Polski. Wśród nich znaleźli się młodzi orientaliści z Pabianic Adam Wiśniewski (kategoria M10) i Franek Krempiński (kat. M13). Natomiast brązowy medal wywalczyli Kuba Wiśniewski (kat. M13) oraz Maciej Sztranek (kat. M14), a w pierwszej szóstce znaleźli się Kaja Młynarczyk, Marika Kozuń (kat. K14), a także Łukasz Łubisz (kat. M11).

Kolejny dzień zmagań przyniósł kolejne powody do radości. Tym razem starsi koledzy z klubu, jak również sami trenerzy mogli oklaskiwać aż ośmiu reprezentantów Azymutu.

Złoto w biegu na dystansie klasycznym wywalczył Franek Krempiński (kat. M13), dla którego był to drugi krążek, jak również drugi tytuł Mistrza Polski. Dodatkowo z trzeciej pozycji cieszyli się Adam Wiśniewski (kat. M10) i Oskar Wesołowski (kat. M14), a miejsca w TOP 6 zajęli Hania Pabich (kat. K10), Kalina Kowalczyk (kat. K11), Kaja Młynarczyk (kat. K14), Maciej Sztranek (kat. M14) oraz Jerzy Durma (kat. M14).

Ostatniego dnia młodzi zawodnicy rywalizowali w biegu sztafetowym, który okazał się najbardziej emocjonujący. UKS Azymut Pabianice reprezentowało 5 trzyosobowych sztafet i warto dodać, że wszystkie swoje biegi zmagania zakończyły w pierwszej szóstce.

Najcenniejszy medal po bardzo zaciętej walce zdobyła sztafeta w kategorii M14 w składzie: Maciej Sztranek, Franek Krempiński i Oskar Wesołowski. Drugi medal, brązowy zdobyli chłopcy w składzie: Łukasz Łubisz, Miłosz Gramsz i Adam Wiśniewski (kat. M12).

Warto dodać, że dla Franka był to trzeci złoty medal Mistrzostw Polski dzieci do lat 14!

Marika Kozuń, Magda Janiak i Kaja Młynarczyk uplasowały się tuż za podium, a sztafeta najmłodszych dziewcząt – Hania Pabich, Kalina Kowalczyk i Zosia Redzynia zajęła piąte miejsce. Ta sama pozycja przypadła też drugiej sztafecie chłopców w kategorii M14 w składzie Jerzy Durma, Kuba Wiśniewski i Dominik Łubisz.

Jakby tego wszystkiego było mało, to najlepszym zawodnikiem Pucharu Najmłodszych został potrójny złoty medalista Franek Krempiński, a klub UKS Azymut Pabianice drużynowo zakończył rywalizację na drugim miejscu w Polsce!