Strona główna Dzieje się Sport „Pierwsze koty za płoty”. Krempińska, Olejnik, Pabich multimedalistami pierwszych tegorocznych Mistrzostw Polski

„Pierwsze koty za płoty”. Krempińska, Olejnik, Pabich multimedalistami pierwszych tegorocznych Mistrzostw Polski

0
fot. Jakub Kijak

Areną zmagań MP juniorów młodszych, juniorów, seniorów oraz weteranów w nocnym i średniodystansowym biegu na orientację były okolice Szydłowca.

W sobotni wieczór rozegrany został nocny bieg na orientację, a w niedzielny poranek bieg średniodystansowy. Kluczowym elementem przy tak krótkim czasie między jednym, a drugim startem była regeneracja. Niemniej, jak się okazało, trójka pabianiczan poradziła sobie z nią znakomicie zdobywając na obu dystansach medale krajowego czempionatu.

Julia Krempińska (UKS Azymut Pabianice, kat. K18) na dystansie nocnym zdobyła srebrny, a na średnim złoty medal. Z kolei Michał Olejnik (WKS Grunwald Poznań, kat. M21) w biegu nocnym wywalczył złoty, a w średniodystansowym brązowy krążek. Natomiast weteranka Marysia Pabich (UKS Azymut Pabianice, kat. K35) tak samo jak jej młodsza koleżanka w nocy musiała uznać wyższość zawodniczki z Rumi zdobywając srebrny medal, ale w dzień nie miała sobie równych i mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

– Bieg nocny długo pozostanie w mojej pamięci. Dawno nie byłam tak zdenerwowana po biegu. Teren był trudny i zrobiłam dużo błędów. Na szczęście na biegu średnim wszystko poszło zgodnie z planem i dałam radę pobiec najlepiej ze wszystkich zawodniczek. Ogólnie te MP będę wspominać jako pełne skrajnych emocji, jednak z przewagą tych pozytywnych – mówiła Julka

Ponadto bardzo udany debiut w imprezie rangi Mistrzostw Polski zaliczyła Kaja Młynarczyk (UKS Azymut Pabianice, kat. K16), która w biegu średnim wywalczyła srebrny krążek. Inny debiutant – Franek Krempiński (UKS Azymut Pabianice, kat. M16) w biegu nocnym zajął wysokie 6. miejsce, a weteran Tomasz Pabich (UKS Azymut Pabianice, kat. M35) wywalczył złoty medal. Warto odnotować jeszcze doskonałe 5. miejsce Mariusza Pabicha (UKS Azymut Pabianice, kat. M21) w biegu nocnym!

– Plan minimum na ten sezon udało się już wykonać, czyli TOP6, więc narzekać nie mogę. Niemniej, pozostaje lekki niedosyt z biegu nocnego, bo była realna szansa na medal, ale niestety zabrakło trochę chłodniejszej głowy. Na middlu poległem technicznie. Trudny teren i kilka błędów w pierwszej części trasy pozbawiły mnie szans na dobry wynik. Natomiast, po raz pierwszy widzę szansę na dobry wynik w klasyku, czyli na MP za 3 tygodnie – mówił po pierwszych w tym sezonie Mistrzostwach Polski Mariusz Pabich

Wyniki z MP w nocnym biegu na orientację: http://www.mp2021.pl/wp-content/uploads/MP2021_nocny_wyniki.pdf.

Wyniki z MP w średniodystansowym biegu na orientację: http://www.mp2021.pl/wp-content/uploads/MP2021_sredni_wyniki.pdf.

 

W ten weekend zawodnicy UKS Azymutu Pabianice będą rywalizowali na Klubowych Mistrzostwach Polski we Włocławku, a Michał Olejnik wraz z innymi zawodnikami z kadry Polski wystartuje na sprinterskich Mistrzostwach Europy, które od dzisiaj do niedzieli rozgrywane są w Szwajcarii. Natomiast w ostatni weekend miesiąca czeka ich kolejna batalia na Mistrzostwach Polski. Tym razem zmierzą się w biegu klasycznym i sztafetach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments