Strona główna Aktualności Kozica tatrzańska już cieszy oko. Można wziąć udział w zabawie

Kozica tatrzańska już cieszy oko. Można wziąć udział w zabawie

2
Trwa konkurs zorganizowany przez Adama Wirskiego, czyli słynnego Kruka. Do wygrania jest fajny gadżet sygnowany własnoręcznym logo artysty. Wystarczy nieco… poszukać.

Kozica to kolejna odsłona projektu „Eko Tuzin 2022”, na które pabianicki artysta otrzymał dofinansowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt zapoczątkował wąż Eskulapa, który w marcu tego roku pojawił się na ścianie budynku przy ul. Szewskiej i Kościelnej.

W różnych częściach miasta tj. na Bugaju, Starym Mieście Centrum i Piaskach pojawi się łącznie 12 malowideł wśród których będzie jeszcze bekasik, orlik grubodzioby, wilk szary, foka szara, sóweczka zwyczajna, ryś euroazjatycki, głowacica, pszczoła miodna, niedźwiedź brunatny i rybitwa czubata.

Wszystkie je łączy jeden wspólny mianownik, a mianowicie to zwierzęta, którym grozi wyginięcie. Aby to podkreślić Kruk na każdym malowidle będzie zamieszczał ich znaną aktualną liczbę. Oprócz tego będzie też nazwa łacińska zwierzęcia.

A wracając do kozicy, która znajduje się … No właśnie i to w ramach konkursu jest wyzwanie dla fanów Adama Wirskiego.

– Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na fotkę z kozicą – mówi Kruk. – Trzeba ją jednak będzie samodzielnie odszukać.

Oto szczegóły konkursu:

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bohomaz znajduje się przy ulicy Karniszewickiej 30

CO ty GADASZ ! Taki piekny jak autor.