Strona główna Dzieje się Sport Kinga i Konrad najlepsi w Baltic Cup

Kinga i Konrad najlepsi w Baltic Cup

1

Dwoje pabianiczan wygrało swoje kategorie wiekowe w prestiżowych zawodach Pucharu Bałtyku.

Na wydmach Mierzei Wiślanej obyły się z międzynarodowe zawody w biegach na orientację – Puchar Bałtyku. Była to 19 edycja zawodów, których organizatorem jest UKS Rumia. W tym roku w 3-etapowych zawodach uczestniczyło 600 zawodników. Oprócz Polaków najwięcej było zawodników ze Szwecji i Rosji. Głównym magnesem który przyciągnął liczną grupę zawodników był bardzo trudny technicznie teren, z mnóstwem niewielkich pagórków, obniżeń, bagienek, dołów.

W tym terenie najlepiej z pabianiczan poradzili sobie Kinga Królik i Konrad Płóciennik. Oboje zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach, Kinga do 16 lat, a Konrad do 14.

W tym czasie najbardziej utytułowana zawodniczka Azymutu, Daria Lajn startowała w jednych z największych zawodów sztafetowych na świecie – Tiomila, które są rozgrywane od 1945 roku w Szwecji.

Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach: sztafety mężczyzn, kobiet i juniorów. Sztafety męskie składały się z 10 zmian każda po około 10 km (w tym roku wystartowało 309 sztafet). Czteroosobowych sztafet juniorskich było zaś 300.

Kobiety rywalizowały w sztafetach 5-osobowych. Daria została zaproszona do udziału w zawodach przez Szwedzi klub OK Orion. Pabianiczanka pobiegła na I zmianie i przybiegła na 9. pozycji z 2-minutową stratą do najlepszej zawodniczki. Za nią przybiegło 665 zawodniczek.

Od 7 maja wraz z kadrą Polski seniorek Daria będzie przebywała na obozie we Włoszech przygotowując się do Mistrzostw Świata Seniorek.

Parę dni wcześniej Kinga Królik startowała w ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych w Sosnowcu. W biegu sprinterskim na dystansie 300 m pabianiczanka zwyciężyła w swojej serii z czasem 43,68 sek. Pozwoliło jej to zająć 4. miejsce w kategorii młodziczek i wypełnić normę na III klasę sportową (45,0 sek.).

– Warto zaznaczyć, że nie jest to jej koronny dystans. Zawodniczka wykazuje predyspozycje wytrzymałościowe. Jej największe sukcesy w tym roku to Mistrzostwo Polski w Biegu Długodystansowym na Orientację (7,2 km) oraz zwycięstwo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegu Przełajowym (2,5 km). – mówi trener UKS Azymut, Jerzy Woźniak.

Gwiazdą zawodów w Sosnowcu był Karol Zalewski, który pobił rekord Polski seniorów w biegu na 300 m, uzyskując 32,52 s. Jest to najlepszy wynik na świecie w tym sezonie.