Strona główna Na sygnale Wypadki 4 godziny wyciągali ciężarówkę

4 godziny wyciągali ciężarówkę

4

Droga krajowa nr 71 jeden na ulicy Lutomierskiej była zamknięta przez ponad 7 godzin. Tuż za przejazdem kolejowym z nasypu spadła ciężarówka wioząca sprzęt na koncert zespołu The Australian Pink Floyd Show.

Pojazd wleciał do rowu około godzin 3.00. Kierowca jadący od strony Konstantynowa zagapił się i nie zauważył ostrego zakrętu O godz. 6.30 na miejscu był już potężny dźwig. Przy jego pomocy udało się wyładować z wywróconej naczepy cały sprzęt muzyczny, potrzebny na dzisiejszy koncert w katowickim Spodku. Wszystko przeniesione zostało do drugiego TIR-a po godz. 11.00. Samochód pojechał do Katowic. Około godz. 9.00 na miejscu był już drugi dźwig i holownik. Rozpoczęła się „operacja” wyciągania pojazdu. Trwała do godziny 14.00. Przez 4 godziny droga krajowa nr 71 była w tym miejscu całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy i nie wpuszczała aut od strony Konstantynowa i ulicy Partyzanckiej.

O wypadku informowaliśmy od godziny 6.30. Chwilę później policja zamknęła drogę (CZYTAJ WIĘCEJ)

 

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wydaje mi się, że sytuacji mogłoby zapobiec odpowiednie oznaczenie tak znacznego łuku, brakuje barierek z odblaskowymi strzałkami. Nie ma tam latarni więc faktycznie widoczność nie jest zbyt dobra. Ten odcinek Lutomierskiej w ogóle jest dość źle rozplanowany, wielokrotnie widać auta które dachowały zjeżdżając z przejazdu. Nie mówiąc już o fakcie, że główna droga prowadząca z S14 jest drogą podporządkowaną do małej ulicy Karniszewickiej przez co auta ciężarowe muszą stać pod górkę przepuszczając osobówki. Pabianickie władze powinny się zając tą drogą, bo to nie pierwszy wypadek w tym miejscu.

pierwszeństwo w ul. karniszewicką nie jest tu przypadkowe, wynika z faktu konieczności jak najszybszego opuszczenia przejazdu kolejowego i zakazu zatrzymywania się na nim (art. 49, ust. 1, pkt. 1 prawo o ruchu drogowym)… jeśli pierwszeństwo było by w śladzie dk71 samochody chcące skręcić w ul. karniszewicką stawałyby na środku przejazdu musząc ustąpić pierwszeństwa samochodom jadącym od Konstantynowa i wjeżdżającym na przejazd…
po za tym jest plan likwidacji przejazdu i budowy wiaduktu pod linią kolejową… jest to nawet w planie zagospodarowania przestrzennego EPA… jednak dk71 jest we władaniu GDDKiA a nie EPA, a przebudowa opóźnia się przez brak środków…

Fajna reklama 😛

Porządne firmy warto promować …. 🙂