Strona główna Aktualności Jach grochem o ścianę Jach grochem o ścianę: paliwo drożeje z dnia na dzień. Wina Tuska?

Jach grochem o ścianę: paliwo drożeje z dnia na dzień. Wina Tuska?

55
Koniec przedwyborczego cudu na stacjach benzynowych. Cena paliwa rośnie z dnia na dzień. 

Choć na świecie ceny paliw we wrześniu rosły, w Polsce działo się odwrotnie. Eksperci byli w szoku i mówili o absurdalnej i niezrozumiałej sytuacji. Politycy z opozycji jasno komunikowali, że to zagrywka polityczna przed wyborami.

Władze koncernu odpierały takie zarzuty oświadczając „Orlen działa w kierunku stabilizacji cen, aby uniknąć gwałtownych wahań kosztów paliwa ponoszonych przez odbiorców. Sprzyja temu polityka cenowa koncernu, która jest kształtowana w perspektywie rocznej i realizowana zgodnie z przyjętymi założeniami finansowymi”.

Czy ktoś dał się na to nabrać? 2 i 7 października litr oleju napędowego na jednej z pabianickich stacji Orlen kosztował 5,94 zł. Nic dziwnego, że część osób robiła zapasy. Z tego powodu brakowało paliwa na stacjach, ludzie przypuszczali, że po wyborach cena znowu zacznie rosnąć. I nie pomylili się. Dziś litr „ropy” na pabianickim Orlenie kosztuje 6,26 zł, czyli o 32 grosze więcej niż przed wyborami. Minęło zaledwie kilkanaście dni.

Można się jedynie domyślać, że to wina Tuska.

Przemysław Jach – redaktor naczelny portalu epainfo.pl

„Jach grochem o ścianę” to cykl publicystyczny i prezentuje subiektywne opinie autora dotyczące życia w Pabianicach i powiecie pabianicki.

REKLAMA
Poprzedni artykułCzyste Powietrze i Ciepłe Mieszkanie – jak skorzystać z dotacji?
Następny artykułSą już słupy na kamery do OPP
Subskrybuj
Powiadom o
55 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Fajna „dziara” na „łapie” 😉

Szczerze napisane, że to subiektywna opinia. Przynajmniej wiadomo, do której z opcji politycznej Panu Redaktorowi bliżej.

chwalisz się czy żalisz ?

A co, ma brać na klatę twoje plwociny?

wyborcy pokazali co sądzą o bliskości do jedynie słusznej partii 🙂

Nie musisz przepraszać

Przypadek…???…. Nie sądzę 🙂

Na szczęście moje beczki 60litrowe nadal szczelne, więc na pół roku mam zapas 🙂

Dobrze, że moje kontenery 300 litrowe są super szczelne. Mam jeszcze spokój na dwa lata.

Za dwa lata to więcej wydasz ma remont silnika niż zaoszczędzisz , poczytaj sobie o jakości obecnego paliwa , szczególnie zimowego które zapewne zatankowałem do tych „kontenerów”

Ja zatankowałem latem 2021. A ty jakiej jakości zapewne zatankowałeś do kontenerów, to nie wiem.

Ja nie tankuję paliwa na zapas , po pierwsze Trwałość benzyny wynosi według ekspertów około 3 do 6 miesięcy, a termin graniczny przydatności to 2 lata, im nowszy samochód tym szybciej odczujesz jakość przechowywanego paliwa , chociażby na wtryskiwaczach
Po drugie , jeżeli przechowujesz takie ilości paliwa to albo na świeżym powietrzu w specjalnych zbiornikach dwuplaszczowych , albo masz garaż powyżej 100 m2.

Przecież to ty napisałeś „szczególnie zimowego które zapewne zatankowałem do tych „kontenerów”. A teraz, że nie tankujesz. Zdecyduj się.

Miało być ZATANKOWAŁEŚ a nie zatankowałem,

Skąd u Ciebie paliwo po 4,60 , w lipcu 2021 paliwo było po 5,60

ON

To jakiś biedak piszący na forum, że nim nie jest i ma beczki z paliwem od lat, które się…terminuje… 🙂

Ale o kim piszesz?

Co to znaczy, że beczki się terminuje?

Woow..ale się nachapałeś…prawdziwy król biznesu 🤣🤣. Czapki z głów

Jeżeli masz tych beczek 10, to raptem wzbogaciłeś się o 180 zł, …. ale jako że beczka kosztuje 20 zł x 10= 200, jesteś w plecy 20 zł ….ale biznes 🙂 ….

A jeszcze niedawno jak się pisiory śmiały że ludzie kupują na Orlenie na zapas! Jak cisnęły po opozycji że nakręca panikę! I co, łyso teraz?
Przeciętny wyborca PiSu pod względem intelektu plasuje się gdzieś między pieczarką a dżdżownicą – fakt, nie opinia.

Last edited 1 miesiąc temu by Arni

To i tak na POziomie żywego organizmu nie osiągalnego dla wyborcy PO, gdzie ich intelekt plasuje się między nogą od stołu a taboretem.Wystarczy spojrzeć na wybór posła mieszkańców okręgu Konin.Wydawało by się że niżej już nie można, a jednak się udało…wybrali Kołodziejczaka.Mogą być dumni i zaszczyceni swoim wyborem.

Natomiast w okręgu nr 21 czyli Opole wyborcy jednak sięgneli niżej. Mandat tam uzyskał mistrz „intelektu” Janusz Kowalski u którego występują znaczące zaburzenia myśli i zachowań. Dotknięty zaburzeniem Janusz musi doświadczać wewnętrznych stanów (myśli i/lub emocji) oraz prezentować zachowania, które wyraźnie odbiegają od normy, a do tego są negatywne i bezcelowe.

Cicho,cicho…cicho bo teraz ja piszę.

Nic nie przebije wyborców Dobrej Zmiany, którzy w okręgu nr 8 oddali głosy na Mejzę – najgorszego i najbardziej zepsutego szkodnika, który dorabiał się na krzywdzie chorych dzieci

A jednak się mylisz bo zapomniałeś o kopertowym Grodzkim, który dorabiał się na krzywdzie chorych ludzi i to w bardziej bezczelny sposób.

Qerwa Witek. Jak ty porównujesz grodzkiego do mejzy to jesteś …… przygłup, niespełna rozumu i kwalifikujesz się do leczenia. Tylko nie wiem czy warto . 8* i do komory.

Tusk zapowiedział,że będzie po 5,50zł–poczekam i zatankuję sobie taniej.

Tak jak obiecywał kasę z KPO xd

A czy już rządzi, jest premierem ?
Poczekajmy jak będzie mógł podpisać jako premier ,wniosek o wypłatę kasy z KPO to zobaczymy czy dostanie.

Bo za Jorosława miałbyś po 9 by sponsorować wszystkich leni.

To jednak będzie PO 5,5ZŁ?Uroczyście zapowiedziane to mogę czekać bo PO 9 zł już nie będzie.Taki wybór.

Ufaj dalej politykom bezgranicznie to wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle
Gdzie są teraz Ci wszyscy politycy co tyle zrobili dla Pabianic przed wyborami
Samochody , dotacje , pomoc dla ludzi , teraz musimy poczekać na taki przejaw dobrej woli do następnych wyborów.
Takie wybory powinny być częściej, wtedy by była większa mobilizacja aby coś zrobić a tak trzeba będzie czekać 3,5 roku aby znowu widzieć polityka uśmiechniętego i gotowego rozdawać nasze pieniądze.

To sobie poczekasz bo kilka PIS nie chce oddać władzy

Dla ciebie przygłupie w promocji 10,40

sąsiad dwa mauzery na przyczepkach w nocy na orlenie napełniał. Radny Pis

,,…Sasin skomentował obniżkę cen paliw na stacjach benzynowych. – Działania Orlenu nie mają nic wspólnego z akcją wyborczą. To wynik działań rynku. Mogę zapewnić, że w Polsce będą one jedne z najniższych w Europie. Oczywiście, jeśli PiS będzie rządziło..,,

Rozumiem, że ***** *** już nie rządzi?

Last edited 1 miesiąc temu by AnyJa

czyli Polacy by chcieli zeby juz przed wyborami bylo drozej?

Myślę że woleliby by politycy przestali ich okradać i robić z nich durniów, przecież to była jawna kiełbasa na wybory, zaprzeczy Pan? tłumy na stacjach pokazały jak ludzie ufają władzy 🙂

Last edited 1 miesiąc temu by Hmm

Bogdan współczuję stanu umysłu.

Czemu w wakacje nie bylo taniej?

Bo wybory były w październiku, za dużo by stracili kasy

Kochani rodacy. Zobaczcie jak ta pseudo władza traktuje Polaków. Jak głupie stado baranów nie myślących samodzielnie . Ale to już koniec i nie wróci więcej. Donald kończ tę swołocz pisowską.

Ty to masz rozdwojenie jażni?Piszesz kochani rodacy,a póżniej swołocz pisowska.Rodzina cię nie lubi,w pracy cie nie lubia, nie masz przyjaciół czy kolegów to tutaj anonimowo swoje frustracje starasz się rozładować.Udaj się do lekarza,lub zjedz snicersa.

Dlaczego rozdwojenie jaźni? Kolega Jarek słusznie zauważył, że rodacy i pisowcy to dwie różne grupy ludzi.

Może i masz rację.Łukaszenko i Scholz bardzo życzliwie przyjęli wynik wyborów i bardzo ciepło komentują decyzję rodaków.Putin też nie jest zmartwiony.

Dzięki Tony za komentarz. Ale myślę że mądry inaczej Witek tego nie ogarnie. To typowy umysł pisowskie. 8*

Gdy paliwo było poniżej sześć zeta,było za tanie,dużo ludzi psioczyło.Gdy zaczyna iść cena do góry,słyszę to samo.Czego wy ludzie chcecie w końcu?Niedługo może dojdzie do ośmiu złotych .I wtedy każdy będzie szczęśliwy.

Ceny rynkowej a nie regulowanej.

nie rozumiem o co wam chodzi??TERAZ DONALD TUSK BEDZIE MIAŁ DOBRE OTWARCIE ,nareszcie powiedzenie teraz paliwo może kosztować 7 złotych okaże się REALNE!!BEDZIE TO CUD TUSKA ojca narodu!!

Longina, zapakuj sobie tabletkę do buzi i skończ.

Ty nigdy nic nie rozumiesz…

Teraz Lepij patrzcie jak PO SLD i 3ci droga wywiązuj się z obietnic wyborczych. Wybory się skończyły pis odpada…Bo Ci „nowi” już się powoli wycofują z swoich słów…tylko stołki będą się zgadzać?