Strona główna Aktualności Z miasta Są już słupy na kamery do OPP

Są już słupy na kamery do OPP

22
Główny Inspektoratu Transportu Drogowego rozpoczął montaż odcinkowego pomiaru prędkości na drodze wojewódzkiej 485. 

Instalację systemu zapowiadaliśmy już w minionym roku. Teraz rozpoczęła się realizacja, a słupy, na których zawisną kamery stanęły już w Bychlewie i Jadwininie. Tutaj OPP będzie miał długość około 2 kilometrów od adresu Bychlew 6 do Jadwinin 16a. Kolejny odcinek powstanie na drodze ekspresowej S14: Dobroń – Pabianice Północ – od 75 km 300 m (bramka Viatoll) do 69 km 900 m.

Odcinkowy pomiar prędkości monitoruje wyznaczony odcinek drogi, za pomocą dwóch bramek – wjazdowej i wyjazdowej, na których znajdują się kamery rejestrujące tablice rejestracyjne pojazdów pokonujących kontrolowaną trasę. OPP rejestruje przekroczenia prędkości od 10 km/h wzwyż obliczając ją na podstawie czasu wjazdu i wyjazdu pojazdu na kontrolowany odcinek trasy. Jeśli średnia prędkość danego pojazdu będzie wyższa niż obowiązujący limit, wówczas kierowca otrzyma mandat.
REKLAMA
Poprzedni artykułJach grochem o ścianę: paliwo drożeje z dnia na dzień. Wina Tuska?
Następny artykułKobieta wjechała w słup. Suzuki rozbite
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo, najwyższa pora zaprowadzić trochę porządku na drogach 🙂

Raczej robienie z Polaków „Tatę wariata”..

Niech dobrze oznaczą, bo polityczne mordy, nie zostawiały żadnych wytycznych w przepisach, aby wyraźnie oznaczać takie odcinki (przez to jest to zwykłe dojenie ludzi)! A ciebie lewaku „Oby tak dalej ” niech wezmą mocno za mordkę i może kamerę sobie na żywo zainstaluj w domu, aby cię obserwowali cały czas.

No rzeczywiście, bardzo niewyraźne oznakowanie.

1044x440.jpeg

das jako prawak widzi tylko znaki świętego krzyża. On tych znaków co podałeś i tak nie rozumie. św krzysztof jest jego nawigacją

Masz problem z katolikami? To wg was popełniasz grzech mowy nienawiści xD No chyba, że można obrażać katolików, ale już muzułmanów czy izraelitów nie xDD

OMG xDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Teraz się zacznie! Dozwolona prędkość to 50 km./godz. Wszyscy będą jechać 40 km/godz. Czy nie lepiej zrobić porządny chodnik i ścieżkę dla rowerów?

Codziennie mijam fotoradar przy szkole w Woli Zaradzyńskiej i niektórzy to się zachowują tak jakby mieli zatrzymać samochód i przepchnąć go dalej. Bo jak jedzie 30 km/h to już za szybko

No chyba, ze mieszkasz w Jadwininie pod czternastką, to masz to w d… możesz grzać stówką 🙂

Lepiej.

A wystarczy wprowadzić badania psychiatryczne i psychologiczne u kandydatów na kierowców i bezpieczeństwo na drogach wzrośnie znacząco. Jasno widać na nagraniach z kamerek jak za kierownicami w większości aut siedzą chorzy psychicznie drogowi psychopaci. W tym kierunku jednak nic się nie robi a jedynie szykanuje się normalnych uzytkownikow dróg wymyślając co raz to nowe debilne przepisy.

w Łodzi też już szubienice stoją…

W godzinach rannego i popołudniowego szczytu i tak nie da się jechać szybciej niż 50. Na tej drodze jest szereg innych problemów, m.in. brak przejść dla pieszych przy Dino, jak starostwo dało pozwolenie na budowę bez realizacji choć części infrastruktury dla pieszych to naprawdę spore niedopatrzenie. Drugi poważny problem to skrzyżowanie z Dolina Pabianki i Tereninem, bardzo niebezpieczny punkt aż się prosi o sygnalizacje.

Czy uważasz, że starostwo ma prawo nie wydać pozwolenia na budowę, ponieważ wojewoda nie zrobił przejścia dla pieszych?

Ma prawo wymagać budowy infrastruktury lub partycypacji w kosztach i jest to kwestia negocjacji.
Dobrym przykładem jest np. Amazon.

Amazon wybudował rondo na drodze wojewódzkiej, bo kazało mu starostwo? Dobre…

W Klukach zrobili i jest porządek, każdy 50 jedzie, jak Bozia przykazała 🙂

A tak lubiłem tamtędy zapierdzielac 110 No niestety skończyło się..

Samochody mam na słupa za granicą. Mogą mnie w du.pe pocałować:)

Łał. Zakochałam się 😍

Same słupy stoją, a ludzie już 45 na godzinę jeżdżą.. Może nie montować całego systemu, wyjdzie o wiele taniej z samymi słupami XD