Strona główna Aktualności Z miasta Co dalej z projektami zagospodarowania MOSiR?

Co dalej z projektami zagospodarowania MOSiR?

3

Zaniedbany obiekt przy ul. Grota Roweckiego wymaga rewitalizacji, a jedyne co zmieniło się tam w ostatnich latach to… płot. 

Urząd miejski ogłosił w tym roku konkurs dla studentów na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu MOSiR. Wpłynęło 20 prac. Komisja nie przyznała pierwszej nagrody. Drugą nagrodę pieniężną (1500 zł) przyznała pracy zespołu w składzie: Aleksandra Klibert, Ewa Cebula, Katarzyna Bajaś. Przyznała dwie trzecie nagrody (po 750 zł) pracy autorstwa zespołu w składzie: Piotr Adamski, Olga Chrzanowska, Andrzej Czerwiński i pracy autorstwa Adriana Włodarczewskiego. Wyróżniła (200 zł) pracę autorstwa Agaty Sielczak.

Co dalej z projektami. Czy dyrektor MOSiR, Piotr Adamski jest w stanie pozyskać środki zewnętrzne na rewitalizację obiektów, skoro przez tyle lat nie udało się nic wybudować? Ostatnio wystąpił tylko do rady miejskiej o przyznanie środków z kasy miejskiej na nowe ogrodzenie.

– Prace pokazały możliwości zagospodarowania terenu MOSiR-u. Miasto będzie mogło z nich skorzystać w całości lub częściowo przy podejmowaniu konkretnych decyzji. Będą również do wykorzystania w przyszłości w konkursach dotacyjnych, jeśli potrzebna byłaby wstępna koncepcja zagospodarowania terenu MOSiR – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Poniżej prezentujemy nagrodzone projekty. Imponująco wygląda trybuna stadionu Włókniarza zaprojektowana przez zespół, który zajął 3 miejsce w konkursie.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oczywiście znawcą nie jestem, ale te projekty mi się podobają, więc może niech ktoś z nich przedstawi projekt sali koncertowej? :-D:-D

Piękne te projekty
Mnie podoba się najbardziej zadaszenie tej trybuny – 🙂

I znów wyszło uprzedzenie p. Redaktora. Zadane pytanie zawiera w domyśle tezę, że nic nie udało się wybudować – poza płotem. Zapominając o tym, że właścicielem i jedynym inwestorem na obiektach MOSiR jest Urząd Miasta z Prezydentem na czele. Te ostatnie lata to zapaść jaką zafundował nam poprzedni „miłościwie panujący” Prezydent. To za jego osobistym „wstawiennictwem” środki na MOSiR były sukcesywnie pomniejszane. I nie wiem jak by się starała dyrekcja miejskiego zakładu to na nowe inwestycje, nic nie była wstanie pozyskać. Czemu p. Redaktor nie zapytał o to p. Dychto? Jedyne co usłyszeliśmy to żale byłego włodarza na łamach innej… Czytaj więcej »