Strona główna Aktualności Z miasta Czy boisko jest właściwie użytkowane?

Czy boisko jest właściwie użytkowane?

18

Radny Rafał Madaj interpelował w sprawie kontroli nad niewłaściwym użytkowaniem głównej płyty stadionu MOSiR. Zarządca takiego problemu nie widzi.

W tej sprawie radny klubu Prawa i Sprawiedliwości wystosował interpelację do prezydenta Grzegorza Mackiewicza:

– „Szanowny Panie Prezydencie dlaczego podległy Panu dyrektor MOSiR w Pabianicach Pan Piotr Adamski nie prowadzi prawidłowego nadzoru nad użytkowaniem głównej płyty boiska MOSiR Pabianice? Boisko powinno być wykorzystywane do gry w piłkę nożną, klub Włókniarz Pabianice wykorzystuje je w bardzo ścisłym harmonogramie korzystania dla takiego obiektu. W wyniku źle zabezpieczonych ostatnich imprez, które odbywały się w naszym mieście (zawody strażackie, rajd rowerowy, półmaraton), płyta ta była wykorzystywana w sposób nieprawidłowy i nadmierny.

Uczestnicy wprowadzali rowery na murawę, w wyniku czego nastąpiły uszczerbki w murawie, a także uszkodzenia w drenażu boiska, w czasie zawodów strażackich ciężki sprzęt strażacki był również rozstawiany na płycie boiska, natomiast uczestnicy półmaratonu podczas deszczowej aury traktowali boisko jak „leśną polanę”, a często zdarza się również, że mieszkańcy Pabianic spacerują po boisku z psami, a następnie młodzież gra tam swoje mecze.

Doprowadzenie do pierwotnego stanu będzie wymagało znaczących środków, które będą obciążać budżet miasta. Jako wieloletni dyrektor Pan Piotr Adamski powinien zdawać sobie sprawę z tego, że boisko w czasie takich imprez powinno być odpowiednio zabezpieczone lub takie imprezy mogą się kończyć w innych miejscach Pabianic np. rynkach, placach, badź innych obiektach MOSiR (Lewityn). (…) Proszę o wymuszenie na odpowiednich służbach i Panu Dyrektorze Adamskim określonych działań” – pisał w interpelacji radny Madaj.

Dwuzdaniowa odpowiedź dyrektora MOSiR-u ograniczyła się do obietnicy przeanalizowania korzystania z murawy przez MUKS Włókniarz i zapewnienia, iż podczas wymienionych imprez płyta była dobrze zabezpieczona przez organizatorów.

Portal EPAinfo o problemie stanu murawy z powodu niewłaściwego użytkowania zaalarmowany przez działaczy i zawodników Włókniarza informował już w marcu, publikując na dowód zdjęcia (WIĘCEJ). Jak widać zarządca boiska nieprawidłowości jednak nie dostrzega. Kwestię tego, czy murawa boiska służy do jeżdżenia po niej rowerem pozostawiamy już do rozstrzygnięcia każdemu Czytelnikowi z osobna.

Foto: Urząd Miejski w Pabianicach.

REKLAMA
Poprzedni artykułPożar przy Hubala: 12 mln złotych strat
Następny artykułSushi zjemy w Pabianicach
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Po to jest boisko, żeby z niego korzystać, a nie tylko na nie patrzeć. A może najlepiej niech się zawody sportowe odbywają koło kościoła? Na zakończenie wszyscy na mszę i wtedy taca będzie pełna… Budujmy obiekty sportowe zamiast kościołów!

Kolego Robercie ,nie wiem z jakiej bajki jestes ale piszesz bzdury.Boisko jest przeznaczone do gry w piłkę ,są zrobione drenaże nie po to by ludzie tam jezdzili rowerami i wjezdzali samochodami .Jesli pan Adamski i ty nie dostrzegacie problemu to może niech pan Dyrektor A.P. poprostu znajdzie sobie inne zajecie .Nie dosć że nie zauważa że płot sie sypie ,sprzedaje hale znikajacej firmie ,to nie widzi problemu w zle uzytkowanym boisku.Panie Prezydencie przecierz ten czlowiek nie tylko szkodzi MOSIR-owi ale takze i wizerunkowi pana osoby

Adam ortografia się kłania

trzeba faktycznie powiedzieć tym tłumom, które były na rajdzie rowerowym, że przyjechali zniszczyć stadion, byłem tam i nikt rowerem po nim nie jeździł, rowery były wprowadzone a ludzie stali podczas losowania nagród, pewnie gdyby dyrektorem MOSIR był oskarżony Jarosław K. to nie zezwolił by na wjazd rowerom podczas dni Pabianic. Do radnego Madaja, piewcy PIS-u, mogę tylko powiedzieć slow down,młodość to siła…ale….

Mlodosc to siła! Bez żadnego ale. Weszli młodzi to rady to wreszcie komus się chce zauwazac patologie i z nimi walczyć. Nikt nie jezdzil po stadionie? To rozumiem, że teleportowali się tam? Kazdy posluznie prowadzil rower? Dopuszczenie do wjazdu rowerow na stadion bylo głupota, której koszty teraz ponosimy wszyscy, bo trzeba naprawić murawe. Prezydencie, wiem, ze o kolegach nie mozna zapominac, ale dyrektor ciagnie Pana na dol, to wielkie obciazanie, a jak napisal adam zawsze dla Pan o swoj wizerunek, ktory teraz bardzo traci.

Precz z nadużywaniem…ale buja 😉

kolezanko lub kolego ,gdyby nie tacy mlodzi radni ,nic by juz z afer nie wypłynelo w tym miescie Prezydent Mackiewicz ,widac że wziol sie do roboty i coś widac ,ale na Boga Adamski mu psuje opinie

Przynajmniej stadion spełnia swoją rolę i coś się dzieje. I dobrze, że korzystają różne grupy. I dobrze MOSIR tak trzymać. Ps. Szkoda takiego boiska na piątą ligę

zamiast stadionu Biedra kto za ?

Czytam i nie wierze w to co jest napisane .Boisko sluzy do gry w piłke a nie do rajdów rowerowych i by tam rzeczywiscie jak ktos tu pisze samochody wjezdzały .Ludzie ogarnicie sie .Adamski nic nie robi jako dyrektor ,kompletnie nic. Sam nic nie potrafi i utrudnia zycie innym Nie wspomne o rozgrzebanej hali ,to był ciekawy przekret Czemu nikt sie za to nie wziol

Nieraz zastawialem sie ,co musi mieć Adamski na Prezydenta ze Mackiewicz trzyma takiego nieroba .Choć przyznam Ania że widać zmiany w miescie i doceniam to co robi prezydent to jednak otocznie powinno sie wymienic Adamski juz tyle razy dostawał czerowoną kartke że przyzwyczaił sie do tego

Adamski i Prezydent mają wspólny interesik. Sitwa BSR w Pabianicach. Do sitwy należy emeryt Wlaźlak. Sitwa to Jarosław w MZK. Jakoś cicho o Walnym w MZK – co się nie odbyło?. Sitwa to Grzegorz z cmentarza. Sitwa to zwolniony z ZGMu ale członek RN w MZK Pan Skowroński……… Sitwa to stanowiska w spółkach i radach nadzorczych, ……… współpraca i współdziałanie z PO. Czyli co robi Prezydent?- robi to samo co „guru” poprzednik. NIE DOCENIAM TEGO. Pewnie doceniają Pabianiczanie- wyborcy.

Yy nie rozumiem, czyli że boisko TYLKO do piłki, nie wolno zwykłmym śmiertelnikom dotknąć stopą murawy? Czy tylko ja mam wrażenie, że to jest robienie wideł z igły?

anty-piszesz bzdury ,boisko jest do gry w piłkę ale nierób Adamski już dawno powinnien zagospodarować reszte terenu MOSIR ale po co trzeba by bylo sie narobić.Jeśli chodzi o Prezydenta to narazie nie mam mu nic do zarzucenia ,oczywiscie tak jak reszta tu pisze ,wczesniej czy pózniej musi cos zrobic z nierobem Adamskim

@anty – a dlaczego nie wchodzisz w kożuchu do basenu, albo nie jeździsz quadem po kortach, albo na łyżwach po hali koszykówki, na hali tenisa nie rzucasz oszczepem? Przeciez to wszystko MOSiR – kolebka wszystkich dyscyplin…

Racja. Lepiej żeby ludzie w domach siedzieli to się chodniki nie zepsują od chodzenia. Niech Pan sam przeprowadza ekspertyzy ekspertyzy czy przez przypadek ekspertyza i norma nie została naruszone. Miliony wydamy a z tego nikt nic nie będzie miał prócz Was urzędników za wygodnymi biureczkami. Wstyd, ludzie wychodzą z inicjatywą imprezy to lepiej ich udupić. Koszty utrzymania tej murawy też są wysokie i nikt tego nie kwestionuje. Ludzie przez kilka chwil mogli się dobrze bawić, to już komuś przeszkadza. Lepiej odwołany wszystkie mecze bo jacyś bandyci przez 90 minut depczą trawę.

To,że jakiś niezbyt mądry radny pisze bzdury to jakoś nie dziwi. Ale że redaktor od sportu? Pachnie nagonką.

Ale wybralismy radnych. Byle znaczek PiS był przypiety i do przodu. Teraz kwiaty takie wychodzą.