Strona główna Dzieje się Sport Badmintoniści z UKS Korona Pabianice przygotowują się do Mistrzostw Polski

Badmintoniści z UKS Korona Pabianice przygotowują się do Mistrzostw Polski

0

Pierwszy etap przygotowań do najważniejszych zawodów w sezonie, które z powodu pandemii zostały przeniesione na wrzesień/październik, jest już za zawodnikami badmintona z UKS Korona Pabianice. Swoje umiejętności doskonalili podczas zgrupowania w Straszęcinie.

Zawodnicy Korony okres izolacji przepracowali w domach utrzymując swoją formę. Niemniej, najlepsze dla wszystkich sportowców jest trenowanie w ich naturalnych warunkach. Od początku maja, po zdjęciu niektórych restrykcji przez rząd, badmintoniści z Pabianic zaczęli treningi w szóstkach – co godzinę wchodząc na Orlik, potem na dużej sali SP nr 3, gdzie mogło o jednym czasie przebywać 16 zawodników. Natomiast po zniesieniu większości obostrzeń związanych z pandemią, na początku czerwca udali się na czterodniowe konsultacje szkoleniowe do Straszęcina w województwie podkarpackim, gdzie pod czujnym okiem trenera wojewódzkiego – Doroty Danielak oraz trenera Rafała Grendy trenowali przygotowując się do najważniejszych zawodów w sezonie.

– Był to pierwszy etap przygotowań przed letnimi obozami – informuje Rafał Grenda, prezes UKS Korona. – Chcemy jak najlepiej przygotować się do Mistrzostw Polski. Nasi badmintoniści dostali solidnie w kość. Nie było taryfy ulgowej. Trenowali dwa razy dziennie, ale spragnieni gry zawodnicy wchodzili jeszcze na korty, na tzw. wieczorne granie.

W trakcie trwania obozu zawodnicy swoją uwagę poświęcali głównie pracy na korcie, tak zwane „czucie kortu, czucie lotki”, dużo schematów, szlifowanie dropów, smeczy, clirów, praca nóg, kondycja. Pracowali nad każdym szczegółem, wzmacniali i szlifowali swoje umiejętności. To ważne, ponieważ do Mistrzostw Polski zostały – tylko i aż – całe wakacje. Stąd też, przygotowania odbywać się będą w nieco przyspieszonym tempie.

– Zespół trenerski chce zwiększyć zawodnikom liczbę godzin. Dlatego też, przez trzy tygodnie treningi będą odbywać się rano i po południu, każdy po ok. 2 godziny. Mają nadzieję, że takie rozwiązanie pomoże ich podopiecznym bardziej przygotować się do najważniejszego w sezonie wydarzenia – wyjaśnia Pani Anna Markus, mama jednego z zawodników. Natomiast sierpień, badmintoniści spędzą przede wszystkim na zgrupowaniach. Pierwsze z nich odbędzie się w Szklarskiej Porębie, a drugie jeszcze nie wiadomo, gdyż każdy ośrodek i hale sportowe muszą spełniać odpowiednie warunki sanitarne – dodaje.

Terminy Mistrzostw Polski w kalendarzu PZBadu:

  • Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików 03-06.09.2020,
  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Junior Młodszy 25-27.09.2020 (wcześniej eliminacje 13-13.09.2020),
  • Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych 01-04.10.2020,
  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12-13.09.2020 (w Pabianicach).

Linki do stron:

https://rozgrywki.pzbad.eu/tournaments/2/1

https://pzbad.pl/aktualnosci/kalendarz-turniejow-badmintona-do-konca-2020-roku/.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments