Strona główna Aktualności Z miasta Chętnych do budowy nie zabrakło, pieniędzy też. Przeciwnie – będą oszczędności

Chętnych do budowy nie zabrakło, pieniędzy też. Przeciwnie – będą oszczędności

5
Ku zadowoleniu pracowników starostwa powiatowego przedsiębiorcy z branży drogowo – budowlanej wykazali spore zainteresowanie ogłoszonym przez urząd przetargiem w zakresie inwestycji drogowych.

Podzielone na trzy części postępowanie obejmowało modernizację ul. Piłsudskiego między Zamkową i św. Rocha oraz budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Grota Roweckiego w Pabianicach, a także położenia nowego chodnika na fragmencie ul. Niesięcin w Konstantynowie Łódzkim. Do realizacji tych zadań zgłosiło się osiem firm, m.in. z Pabianic, Łodzi i Ksawerowa. Poza jedną wszystkie złożyły tylko częściowe oferty.

Najwięcej, bo pięć chce budować chodnik, cztery – ścieżkę rowerową. Dwie są chętne do tego, aby wyremontować ulicę.

– Zwykle nie mamy wiele ofert – jedną, dwie… Teraz jest w czym wybierać. Poza tym niektóre opiewają na sporo niższe kwoty w porównaniu z pieniędzmi, jakie przeznaczyliśmy na ten cel. Zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczymy prawdopodobnie na inne drogi – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

W budżecie starostwa na remont ul. Piłsudskiego zarezerwowano 368.289 zł, na ścieżkę rowerową – 383.067, a na chodnik – 149.377 zł (razem: 900.733 zł). Wartość najniższych ofert wynosi odpowiednio: 322.146 zł, 274.041 i 79.470 (w sumie to 675.657). Jeżeli starostwo podpisze umowy z firmami, które złożyły właśnie te oferty, zaoszczędzi 225 tys.

– Teraz wykonawcy mają czas na uzupełnienie brakujących dokumentów, a my na sprawdzenie wszystkich ofert. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi nie wcześniej niż za dwa tygodnie – dodaje rzecznik.

REKLAMA
Poprzedni artykułBadmintoniści z UKS Korona Pabianice przygotowują się do Mistrzostw Polski
Następny artykułPółkolonie w Strefie Ruchu. Nudy nie będzie!
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Już jedna budowa miała być. Bodajże 14km ścieżek rowerowych. Był przetarg, firmy zmieściły się w budżecie i… cisza.

a jeszcze 6m temu, nie bylo komu wiat autobusowych budowac… a teraz ceny ponizej kosztorysu… jak to niewiele trzeba…

Kryzys robi przecenę w usługach budowlanych.
W sumie to i dobrze, bo to co się działo ostatnio z cenami , to był jakiś obłęd.

Zaoszczędzone w ten sposób środki lepiej przeznaczyć na nagrody w magistracie, tak jak to było do tej pory robione. Po co zmieniać?

Ścieżki, wiaty itp. A ludzie wody w kamienicach komunalnych nie mają i tak muszą żyć w 21 wieku