Strona główna Sport Sport młodzieżowy Czternaście medali badmintonistów

Czternaście medali badmintonistów

0

W miniony weekend trójka młodzików z UKS Korona Pabianice rywalizowała w Zielonce k. Warszawy. Natomiast jedna młodziczka młodsza oraz trzech juniorów młodszych startowało w Solcu Kujawskim. Z obu zmagań pabianiccy badmintoniści przywieźli łącznie z 8 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe medale.

Krajowym Turnieju Młodzików w Zielonce k. Warszawy

Julia Koralewska zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej, jak również dwa złote krążki –  w grze mieszanej ze swoim klubowym kolegą Kamilem Markusem, a także w grze podwójnej z deblową partnerką Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce),
Karolina Kopka dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium. W grze pojedynczej zdobyła brązowy medal. Później powtarzając ten sukces w grze mieszanej z Krzysztofem Koperdowskim (KS Badminton Kobierzyce),
Kamil Markus wywalczył dwa złote medale. W grze mieszanej z Julią i w grze podwójnej ze swoim deblowym partnerem Krzysztofem Bibikiem (Sportowa Politechnika Gdańsk).

KT Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Solcu Kujawskim

Nikola Nowińska trzykrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Wygrała w grze pojedynczej, w grze podwójnej ze swoją klubową koleżanką Amelią Jaworską oraz w grze mieszanej z Adamem Krukowskim (JKB BADKurp Stegna),

Amelia Jaworska zdobyła złoty medal w grze podwójnej w parze z Nikolą oraz brązowy w grze mieszanej z Dawidem Dolotem (KKS Ruch Piotrków Trybunalski),
Alan Świątczak wywalczył brązowy medal w grze podwójnej z Dawidem Dolotem,
Anna Ciężka najmłodsza zawodniczka Korony przywiozła do domu z turnieju srebrny krążek w grze mieszanej z Marcinem Dymowskim (UKS Przemysł Poznań).