Strona główna Aktualności Z miasta 500 plus po pabianicku, czyli od kiedy, gdzie i jak załatwiać formalności

500 plus po pabianicku, czyli od kiedy, gdzie i jak załatwiać formalności

35

Urzędnicy prognozują, że w Pabianicach świadczeniami rodzinnymi z nowego projektu objętych zostanie ok 7 tys. dzieci.

 

Od 1 kwietnia wchodzi w życie ustawa o przyznawaniu świadczeń wychowawczych. Obowiązki i realizację tego projektu w Pabianicach przejmie Miejskie Centrum Pomocy Społecznej. Punkt, w którym pabianiczanie będą mogli pobrać i złożyć wnioski, znajdować będzie się w budynku przy ul. św. Jana 10, na drugim piętrze. Z czasem zostanie również uruchomiony system, pozwalający na złożenie wniosku drogą internetową.

Samorządy, od momentu zapadnięcia decyzji o powstaniu programu 500+ mają zaledwie półtora miesiąca na zorganizowanie i przygotowanie się do realizacji tej ustawy.

– Na pewno w pierwszych dniach a nawet tygodniach mogą być kłopoty z możliwością składania wniosków – zapowiada Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic. – Złożenie 7 tysięcy wniosków wciągu 20 dni roboczych wymaga dużej pracy. Każdy z wniosków musi zostać rozpatrzony indywidualnie. Bardzo duża praca weryfikacyjna przed naszymi urzędnikami.

Pabianiczanie środki finansowe z programu 500+ otrzymywać będą przede wszystkim na konta bankowe lub przekazami pocztowymi.

– Chcielibyśmy, by jak najmniej tych wypłat odbywało się w kasie – dodaje Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek, zastępca prezydenta miasta.

Czy w związku z nową ustawą uszczupli się budżet naszego miasta?

– Na chwilę obecną dostajemy pieniądze z rządu na obsługę tego programu. Według mojej oceny te środki będą wystarczające – wyjaśnia Mackiewicz.

Nowo powstały punkt obsługiwać będą pracownicy MCPS-u. Jak wyjaśnia wiceprezydent, mają oni doświadczenie i wiedzę potrzebną do przyjmowania i rozpatrywania składanych przez mieszkańców miasta wniosków. W ratuszu zostaną jednak zatrudnione dodatkowe osoby do obsługi administracyjno – biurowej tego punktu.

– Przeprowadzamy w tej chwili rekrutację – dodaje Jarmakowska – Jasiczek. – Urzędnicy, którzy zajmą się programem 500+ przejdą w marcu odpowiednie szkolenie.

 

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

1 kwietnia – Prima Aprilis.

Brawo PiS ,
W końcu ktoś pomyślał o zwykłych obywatelach

Oczywiście, 500 zł. dla dziecka, 26 milionów dla ojca. Tak wygląda myślenie o zwykłych obywatelach Made in PiS.

Dobre, podoba mi się to :”Made in PiS” choć zmieniła bym na Made by PIS

26 milionów to nie dla ojca Rydzyka ,tylko dla fundacji Lux Veritatis.Która to buduje geotermię w Toruniu.Gdybyśmy mieli u nas takiego ojca,to też byłaby geotermia już dawno.A tak musimy uzbroić się w cierpliwość.Wierzę że ekipa K.Ciebiady zdąbędzie większe środki na naszą geotermię.

wolę dać na rydzyka i jego termy dla wszystkich niż na na graczyka , który nie tylko nie uratował stoczni ale jeszcze z budżetu 100tys zł miesiecznie pobierał jako dyrektor nieistniejącej elektrowni atomowej

Najpierw zabiorą ci podatkami, a potem rozdadzą, oczywiście po drodze trzeba opłacić urzędników. Za co tu bić brawo?

Kretynko, 7 000 rodzin dostanie 500zł, w pabianicach mamy c.a. 70 000 osób. Nie wdając się w szczegóły wychodzi, ze przecietnie na jednego uszczesliwionego złożą się ~3 inne osoby…. pieniądze na drzewach nie rosną !
BTW osobiście nie znam rodzin naprawde ubogich z dwójką dzieci, te co znam (a kilkanascie sie ich uzbiera) zyją naprawdę dobrze….Tak to twój pis pomyslał o zwykłych obywatelach.

.d

Kretynko, 7 000 rodzin dostanie 500zł, w pabianicach mamy c.a. 70 000 osób. Nie wdając się w szczegóły wychodzi, ze przecietnie na jednego uszczesliwionego złożą się ~3 inne osoby…. pieniądze na drzewach nie rosną !

BTW osobiście nie znam rodzin naprawde ubogich z dwójką dzieci, te co znam (a kilkanascie sie ich uzbiera) zyją naprawdę dobrze….Tak to twój pis pomyslał o zwykłych obywatelach.

Po tym co napisane i jakim wulgarnym językiem ,rozumiem że pisze to stary beton PO
Rzadziliście 8 lat i nigdy nie zrobiliscie nic dla normalnych ludzi
Dbaliście tylko o swoje koryta i stołki
Boli was PO-wczyków ze Pis ,to normalnosć i dobra zmiana
Boli że potrafi robić wszystko dla ludzi i ich interesów
Wulgarny język to to co umiecie najlepiej ,i nic więcej

Dlaczego myślisz czarno-biało? Ludzie nie dzielą się na tych co popierają PiS i na tych, co popierają PO, tylko na mądrych i na głupich. Jednych i drugich nigdzie nie brakuje, ale pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam twoje stwierdzenie, że „PiS to normalność”. Czy nie potrafisz zrozumieć,że rząd (bez względu na opcję polityczną) nie posiada żadnych pieniędzy? Rząd ma tylko tyle ile wcześniej ukradnie obywatelom i przedsiębiorcom w postaci podatków, ceł, akcyz, składek obowiązkowych itp. Więc to nie PiS daje 500 zł. tylko my wszyscy. Rząd musi te pieniądze zebrać, następnie zatrudnić urzędnika, kupić mu biurko, komputer, drukarkę itp. żeby… Czytaj więcej »

To że ktoś stwierdził że trzeba będzie zatrudnić dodatkowo urzędników,to nie jest wina wprowadzenia ustawy,tylko niekompetencją tychże urzędników i ich przełożonych.

Widać że jesteś zakochany w PIS-ie Marco, ale prawda jest taka, że jedni drugich są warci. PO nas okradło z OFE, ale dało darmowe podręczniki i przedszkola za złotówkę dla wspomagania polityki prorodzinnej, a PIS dało 500+, co zabierze? Najprościej jest myśleć, że w podatkach sobie to odbiją, ale ja się obawiam, że to jest tylko początek. Podatek bankowy przyczyni się do podniesienia opłat za prowadzenie konta i wszyscy za to zapłacą Podatek od sklepów, też wszyscy za to zapłacą. Pomoc frankowiczom – marże kredytów podniosą i wszyscy kredytobiorcy będą za to płacić. A dlaczego PIS nie poszuka innych źródeł… Czytaj więcej »

widać kobieto wyraźne braki w twojej edukacji ogólnej, proszę zapamiętać że źródłem wiedzy nie mogą być media i ich tzw eksperci , którzy ci wmówili że podatek od hipermarketów spowoduje podwyżki cen dla klientów logicznie rzecz ujmując wyższe ceny = wyższy podatek, a np. darmowe podręczniki to nic innego jak kręcenie lodów przez wybranych autorów i wydawców, a 500 zł to inwestycja w przyszłość dzieci, a nie świadczenie socjalne talerz zupy dla dziecka to jak ochłap rzucony psu z pańskiego stolu,większość rodzin to nie patologia i dobrze wydadzą przyznane na dziecko pieniadze, a ty nie uzlaj się nad sobą że… Czytaj więcej »

Marco59 Daga 9 godzin temu Oczekujące Platforma nie tylko zabrała pieniądze z OFE.Wyliczać jej grzechów nie mam teraz zamiaru.Zwrócę tylko na jeden,ważny w tym temacie grzech.A mianowicie temat szczelności systemu podatkowego.I konsekwencja wypływu pieniędzy za granicę.To są potężne sumy.Tu należy upatrywać możliwości sfinansowania m.in. badań naukowych,socjalu i wiele potrzebnych wydatków. Co do podatku bankowego i od hipermarketów to dedykuję zdania powyżej (wypływ gotówki).A gdyby tak się stało że banki,sklepy itp. podniosły by opłaty,to zgodnie z prawami rynku,proszę wybrać te które oferują niższe ceny.Frankowiczom należy pomóc.Ale nie dlatego że jest mi ich żal.Ale dlatego że obce banki sprzedawały świadomie toksyczne kredyty,a… Czytaj więcej »

Każda ekipa rządząca zbiera podatki i zatrudnia urzędników do rozdzielenia.Różnica pomiędzy byłą a obecną ekipą jest taka,że ten rząd inwestuje w między innymi w rodziny.To zawsze się opłaca.Choć efekt nie jest natychmiastowy (nie licząc zwiększonych obrotów w sklepach itp.) A poprzednia ekipa to…………szkoda gadać.
Ps. Nazywanie inaczej myślącej osoby „kretynka” to mój drogi Tommy jest niemęskie.

Brawo PIS w kampanii obiecaliście 500zł na każde dziecko i pomoc frankowiczom, Ja mam 1 dziecko, bo mam też „Franka” i nie stać mnie na kolejne. Gdzie obiecana pomoc?

Brałeś kredyt we frankach(licząc że kurs będzie dla Ciebie korzystny) a nie stać Cię na wychowanie drugiego dziecka? To nie jest żadna pomoc.To jest wspomożenie rodzin z dwojgiem i więcej dzieci.Państwo musi zadbać o rodziny których decyzja posiadania co najmniej dwójki dzieci,wzmacnia również Państwo.Te dzieci za kilkanaście lat będą płacić podatki a nas wspomogą tym w emeryturach.

Obiecali nie dali – KŁAMCY!!!! Ja sobie radę dam bez tych pieniędzy, ale jak usprawiedliwisz to że najpierw w kampanii obiecywali, a dzisiaj co? Lud głupi wszystko kupi? Dajmy im cokolwiek i tak nas będą kochać? Mnie obiecali i nic nie dali. Gdzie moje 500+ na każde dziecko?

Dobre określenie: Lud głupi wszystko kupił więc o co te retencje?

Dobre określenie: Lud głupi wszystko kupił więc o co te pretensje?

Po co powielać te kłamstwa.W maju i czerwcu p.Beata szydło wyraźnie mówiła o drugim dziecku.

nie dość uważnie słuchasz przekazu jedynie wiedza rodem z tvn prof. modzelewski i inni twórcy ustawy łącznie z p, premier wyraźnie od początku mówili na kazde drugie i kolejne dziecko proszę nie kłamać

my przekraczamy o 15 zł dochód na dziecko i lipa, a siostra jest vicedyrektorką w banku, jej facet jakimś kierownikiem i mają lekko 20tys na miesiac i dostaną kasę bo mają trójkę dzieci, a do tego się cieszą bo mają kredyt i szybciej go spłacą, gdzie tu logika naszego państwa? nam ledwo starcza do kolejnej wypłaty a im jeszcze państwo pomaga

Bo to jest ukryty przekaz, który nie każdy rozumie – „zróbcie drugie dziecko żeby miał kto pracować w przyszłości na emerytury”

a niby dlaczego mieli by nie dostać? Zarabiają odprowadzają podatki , jak by nie było to wszyscy składamy się na 500+ . Należy się każdemu jak psu zupa . Inna sprawa, że przez to niebawem będzie wielki kryzys lub w przyszłym roku nie będzie kasy na ten program .

Zgadzam się. Najpierw sie frankowicze śmiali jakie to oni mają niskie raty a teraz płacz. Jak sie nie potrafi oszacować ryzyka tylko polega na tym co wciska bank to tak jest. Nic nie powinni dostac.

Normalnie myslacy rodzice jak ich nie stac na wychownie dziecka to go nie powołuja na swiat. po 500 dla patologii – bedzie na gorzałe

Proszę zapytać rodziców lub dziadków czy oni brali pod uwagę swoje możliwości finansowe przy zakładaniu rodziny.

Czy ktos z Panstwa orientuje sie czy: 1. 500 zł to kwota netto czy brutto? 2. Na wielu potralach internetowych w tym i na infor.pl, napisane jest iz kwota bedzie wyplacana z dniem 1 kwietnia a na stronach pabianickich mowi sie o mozliwosci skladania wnioskow od 1 kwietnia. Przeczy to jedno drugiemu chocby ze wzgledu na czas rozpatrzenia zasadnosci wnioskow. 3. Czy kwota wyplacana od kwietnia bedzie wyrownana od poczatku roku? 4. Zagadka dla dociekliwych. Komu i czy nalezy sie swiedczenie 500+ w sytuacji gdy: Mezczyzna jest w drugim zwiazku (formalnym zeby nie bylo watpliwosci). Z pierwsza (była) zona ma… Czytaj więcej »

Proszę złożyć wniosek 1 kwietnia.Będzie też uzasadnienie.
To chyba najlepszy sposób poznania swoich praw,chyba że się ma chęć zadrwienia z istoty ustawy.

Dlaczego zaklada Pan ze próbuję z kogokolwiek drwic? Pytanie padlo gdyz dotyczy wielu rodzin. Staram sie uniknac sytuacji ze dziesiatki moze setki wnioskow zostana zloznone niepotrzebnie angazujac osoby ktore beda powolane do ich rozpatrywania. Sadze ze w pierwszych dniach beda mialy wystarczajaco duzo pracy.
P.S.Proponuje wyjsc na spacer i pooddychac zimnym powietrzem zanim wyladuje Pan swoje zle nastroje. Pozdrawiam.

Dziekuje za informacje.

Właśnie jadę złożyć wniosek :-)….. Mąż jest Prezesem dużej firmy, ja też dobrze zarabiam, a te 500, przeznacze na kosmetyki i takie tam…. :-D. Jak dają trzeba brać i się nie przejmować…. 😀 Pozdrawiam Wszystkich Pis-owcow i dzięki za dodatkową kasę, jeszcze mi tylko obnozcie wiek emerytalny, kwotę wolną od podatku i zróbcie coś z tym Framkiem, bo w 2007 kupiłam dom na kredyt, więc jak byście jeszcze mi pomogli go spłacić to by było super:-D…. Polka Najgorszego Sortu.