Strona główna Aktualności Z miasta Rodzina 500 Plus: pabianiczanie idą pod prąd

Rodzina 500 Plus: pabianiczanie idą pod prąd

7

Świadczenie rodzinne w wysokości 500 złotych miało być wsparciem dla rodziców w wychowywaniu i kształceniu swoich pociech. Tymczasem ogólnopolskie media informują, że lwia część środków przeznaczonych jest na zakup samochodów.

Internet obiegły zdjęcia wykonane przez dziennikarzy łódzkiego oddziału Gazety Wyborczej, na których widać ogromną kolejkę petentów do wydziału komunikacji.

– W mojej karierze jeszcze nigdy nie było tylu chętnych do rejestrowania samochodów – przyznał Jarosław Chwiałkowski, dyrektor Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów.

Te same informację, tylko na gruncie ogólnopolskim, podał portal tvn24bis.pl. Zakup aut miał wzrosnąć aż o 16 procent.

Tymczasem w pabianickim wydziale statystyki nawet nie drgnęły. Przez pierwsze 3 miesiące roku w naszym powiecie zarejestrowano 2 631 pojazdów. W kwietniu wystartował Program 500 Plus i przez kolejne 3 miesiące roku zarejestrowano u nas 2 647 pojazdów. To jedynie 16 aut więcej niż przez 3 pierwsze miesiące roku, kiedy nie było decyzji o programie rządowym wspierającym rodziny z dziećmi.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPo raz 72. uczcimy godzinę W
Następny artykułZwolnili trenera po 4 dniach. Co się dzieje we Włókniarzu?
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeśli beneficjenci tego programu kupują samochody, telewizory, sprzęt AGD, czy remontują mieszkania a nawet wyjeżdżają z całą rodziną na wczasy, to nie widzę w tym nic złego, bo podnosi się ich standard życia, z którego dzieci też korzystają. Gorzej jak idzie wszystko na imprezki, alkohol itp. Dlatego jeśli w Pabianicach nie odnotowano wzrostu sprzedaży samochodów, to może to być lekki powód do niepokoju. Oczywiście zupełnie oddzielnym problem jest sens tego programu oraz zasady przyznawania świadczenia, ale ten artykuł jest nie o tym.

Alkohol, tytoń, benzyna, ubezpieczenie auta, rejestracja, przeglądy to najwyższe podatki w Polsce…

U nas idzie na dopalacze 🙂

Jak miały zmienić się u nas statystyki jak Pabianice sa daleko w tyle z wypłatami 500+. Wniosek w tej sprawie złożyłem w połowie maja i do tej pory nie otrzymałem decyzji, a co dopiero mówić o pieniądzach.

Zrozum kur…a że taka samotna matka z jednym dzieckiem w dniu wyborów pracuje wiec nie zagłosuje to poco jej dawać coś co się jej nie należy.
To jest dobra zmiana.
Demokracja upada wtedy kiedy społeczeństwo daje się skorumpować za własne pieniądze.

Po pierwsze młody nie przeklinaj !! Jesli jesteś nerwowo chory to trzeba sie leczyć! Po drugie co ma wspólnego polityka ze samotną matką??? Większość młodych Polaków to fanatycy bez wykształcenia i pieniędzy.Zajmujecie się bzdurami ,prości ludzie.

Pomysł nie jest zły sam w sobie, gdybym nie fakt, że;
a) większość placówek, w których Ci, którzy dostają 500 zł, należą do grup z siedzibą zagranicą – co za tym idzie, pieniądze w większości wychodzą za granice Polski;
b) nieznaczny wzrost opłat „codziennych” generuje dla Państwa przychód umożliwiający wypłacanie 500 zł na każde drugie dziecko; Państwo i tak zarobi i tak…