Strona główna Aktualności 300 tysięcy dla obywateli

300 tysięcy dla obywateli

0

W Konstantynowie Łódzkim od wtorku można głosować na budżet obywatelski. Czy pomysły sąsiadów są ciekawsze od naszych?

Lista proponowanych przez mieszkańców zadań, jest sporo dłuższa niż pabianicka. Konstantynowianie mogą wybierać spośród 59 projektów. W Pabianicach taka lista liczyła 32 pozycje.

Głosowanie w mieście Henryka Brzyszcza trwa od 15 do 22 grudnia. Mieszkańcy swoje głosy mogą oddawać zarówno w tradycyjny sposób, jak i elektronicznie. To co odróżnia sposób głosowania w Konstantynowie Łódzkim od głosowania w stolicy powiatu, to sposób wyboru projektu. Konstantynowianie stawiają znak „x” tylko przy jednym, wybranym zadaniu, podczas gdy pabianiczanie mogli zatwierdzić lub zanegować dwa projekty.

Na co mieszkańcy Konstantynowa mogą wydać 300 tysięcy? M.in. na siłownię plenerową i minigolfa (50.000 zł), kino pod gwiazdami (10.000 zł), renowację i przebudowę rynku przy ul. Sucharskiego (130.000 zł), ścieżkę zdrowia na Placu Wolności (55.000 zł) lub budowę boiska sportowego, całorocznego dla dzieci do 10 roku życia (138.000 zł)
Wśród pozostałych zadań, sporą ich część stanowią projekty związane z naprawą chodników, budową parkingów, oświetleniem ulic i remontem dróg. Nie zabrakło również pomysłów na konstantynowski sport: zakup sprzętu pływackiego dla miejskiej pływalni, zakup i zamontowanie stojaków na rowery, stworzenie boiska do beach soccera, budowa tymczasowego lodowiska.

Pełna lista propozycji projektów, wraz z ich kosztami oraz uzasadnieniem, dostępna TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments