Strona główna Aktualności Kiedy tramwajem 43 do Konstantynowa? „Praca wre”

Kiedy tramwajem 43 do Konstantynowa? „Praca wre”

2
fot. lodz.pl

Mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego czekają na powrót tramwaju linii 43, który po raz ostatni pojechał w 2019 r. Zakończenie prac modernizacyjnych planowane jest na czerwiec 2024 r.

„Praca wre” – informuje portal lodz.pl. Zarówno po stronie łódzkiej, jak i konstantynowskiej. Remontowana aktualnie łódzka część obejmuje ul. Konstantynowską od ul. Krakowskiej do ul. Przygranicznej. Poza granicami Łodzi modernizowany jest odcinek do pl. Wolności w Konstantynowie Łódzkim.

Na odcinku konstantynowskim jest już położone nowe torowisko. Wymienione zostały zwrotnice na tzw. „mijankach” i zmodernizowano system sterowania ruchem na jednotorowych odcinkach linii. Przyszłe przystanki są już wyposażone w wiaty z ławkami.

Wartość całej inwestycji to blisko 81 mln zł.

fot. lodz.pl
fot. lodz.pl
fot. lodz.pl
fot. lodz.pl
fot. lodz.pl
fot. lodz.pl
fot. lodz.pl

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułSzykuje się przebudowa parkingu
Następny artykułSzpital wyróżniony, prezes wyróżniony
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Moderusy gamma tylko! Ekologia się liczy!

No tak, „praca wre” na odcinku łódzkim, od Krakowskiej (granica parku na Zdrowiu, ZOO i Ogród Botaniczny), ale do realizacji przewozów tramwajowych należy wymienić jeszcze odc inek wzdłuż parku na Zdrowiu – do Alei Włókniarzy, a także dalej, ulicę Legionów do ulicy Cmentarnej. O tym cisza…