Strona główna Aktualności Z miasta Zdrożeje wywóz śmieci

Zdrożeje wywóz śmieci

7

Urząd Miejski jest w trakcie podpisywania umowy z firmą EKO-Region. Przygotowany został już projekt uchwały w sprawie podwyżki cen za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Radni z Komisji Budżetu i Finansów pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały, na mocy której mieszkańcy Pabianic zapłacą 8 złotych (od osoby) za śmieci zbierane selektywnie (było 7 zł) oraz 16 złotych za odpady nieposegregowane (było 14 zł). Taka cena wynika z rozstrzygniętego niedawno przetargu, do którego zgłosiła się tylko jedna firma i zaproponowała 46,15 zł za odbiór 1m³ śmieci. Wcześniej płaciliśmy 31,60 zł.

– Firmy muszą przystosować się do nowych przepisów co powoduje podniesienie kosztów na inwestycje. Dlatego podnoszą stawki – tłumaczy Agnieszka Pietrowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.

Właściciele nieruchomości, w których nie ma mieszkańców, a powstają odpady komunalne i są zbierane selektywnie ustalono następującą opłatę miesięczną w zależności od wielkości pojemnika:

  • 120 l – 15 zł
  • 140 l – 17 zł
  • 240 l – 29 zł
  • 1100 l – 128 zł
  • 5000 l – 578 zł
  • worek (60 l) – 4 zł

Właściciele nieruchomości, w których nie ma mieszkańców, a powstają odpady komunalne i nie są zbierane selektywnie ustalono następującą opłatę miesięczną w zależności od wielkości pojemnika:

  • 120 l – 30 zł
  • 240 l – 58 zł
  • 1100 l – 256
  • 5000 l – 1156 zł

Poniżej publikujemy rozpiskę z częstotliwością wywozu śmieci komunalnych:

wywóz śmieci


REKLAMA
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pieprzenie. Inwestycji sie nie robi z podwyższania stawek, to najprostsza droga. Może by tak zacząć od cięcia kosztów a najlepiej pozyskać fundusze zewnętrzne?
Na marginesie- niech eko region odstawia puszki na miejsce z którego je wziął, a nie stawiają na środku chodnika.

Ma ciąć koszty bo? No chyba coś nie tak. Wina jest po stronie państwa a nie przedsiębiorcy. Zaproponowali najniższą stawkę wśród wszystkich firm w pierwszym przetargu. A ty jeszcze każesz im ciąć koszty, płace, bo mamy bagno w kraju? Zmieńcie rządzących a nie ciśniecie zwykłego przedsiębiorce bo musicie więcej zapłacić. Nie jego wina. On musi się podporządkować przepisom, nie ustala ich. Nie jest monopolistą, a skoro nikt nie zaproponował taniej to widocznie taniej już nie można zejść.

Każdy sie musi do czegoś przystosować. Podnoszenie cen to najprostsza metoda. Szukając pieniędzy tylko w ten sposób polskie firmy nigdy nie wygrają konkurencji z zachodnimi. Na zachodzie wywóz śmieci segregowanych jest darmowy. Firmy, które je przetwarzają trzepią na tym niewyobrażalną kase. Tylko w Polsce musze płacić firmie, że odwalam za nich robote segregacyjną

Jeszcze jedno: gdzie napisałem o cięciu płac?

super stawki dla firm wzrosły ponad dwukrotnie

jak był tylko jeden oferent w przetargu (Eko-Region) i on w drugim z kolei przetargu dał tą samą, wyższą niż obecnie cenę to jakie niby wyjście ma miasto prócz skorygowania stawek dla mieszkańców? Eko-Region to niestety monopolista i maja komfort dyktowania cen, ale to juz nie wina urzedników

Jak się sprzedało miejską firmę do wywożenia śmieci to teraz trzeba mówić pierdoły o podwyżkach monopolisty.