Strona główna Na sygnale Kryminalne Ukradł narzędzia i robił remont

Ukradł narzędzia i robił remont

0

Policjanci zatrzymali 26-latka, który kilka dni wcześniej włamał się do domu będącego w budowie i skradł narzędzia warte ponad 1000 złotych.

W nocy z 23 na 24 stycznia doszło do włamania do domu jednorodzinnego przy ul. Sadowej w Konstantynowie Łódzkim. Złodziej ukradł mieszadło, młotowiertarkę i przedłużacz. Narzędzia są warte ponad 1000 złotych.

– Narzędzia należące do ekipy wykańczającej wnętrze domu przydały się złodziejowi, który skradzionymi narzędziami postanowił wyremontować swoje mieszkanie. Wcześniej jednak nieprzydatną mu do niczego młotowiertarkę wymienił w lombardzie na szlifierkę – informuje kom. Joanna Szczęsna z KPP Pabianice.

– Pochłonięty pracami remontowymi 26-latek był totalnie zaskoczony wizytą konstantynowskich policjantów, którzy kilka dni po włamaniu zjawili się w jego mieszkaniu.

Funkcjonariusze odzyskali w całości narzędzia pochodzące z przestępstwa, a podejrzanego osadzili w policyjnym areszcie. 26-latek odpowie karne za przestępcze zachowanie. Za włamanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.REKLAMA