Strona główna Dzieje się Zabrzmiał dzwonek rozpoczynający festiwal. Pierwszy koncert za nami

Zabrzmiał dzwonek rozpoczynający festiwal. Pierwszy koncert za nami

4
fot. Katarzyna Rojek
Kościół ewangelicko – augsburski był wczoraj wieczorem wypełniony po brzegi. Pabianiczanie zgromadzili się w nim na inauguracji Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka Świata”.

W otoczeniu Magdaleny Hudzieczek – Cieślar, pomysłodawczyni wydarzenia oraz władz samorządowych festiwal otworzyła, obwieszczając jego rozpoczęcie dzwonkiem, pani Dorota, jedna z osób, które przyszły na koncert. Przypadło jej to w udziale, gdyż symbol tego właśnie dzwonka znalazła w festiwalowym folderze.

Publiczność obejrzała występ trojga muzyków, zatytułowany „Irańskie improwizacje”. Było to połączenie jazzu z orientalnym folkiem, rytmami afrokubańskimi i europejskimi elementami muzyki klasycznej.

Tegoroczna edycja „Muzyki świata” jest jubileuszową – dziesiątą. I jak łatwo przewidzieć biorąc pod uwagę poprzednie, koncerty będą gromadziły szerokie grono melomanów. W programie jest ich jeszcze dziewięć, we wszystkie weekendy października (od piątku do niedzieli). Zaprezentują się artyści polscy i zagraniczni. Ponadto festiwalowe wydarzenia będą odbywały się też m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Muzeum Miasta Pabianic.

Koncerty w kościele rozpoczynają się o godz. 18.00. Wstęp na nie jest bezpłatny.

fot. Katarzyna Rojek
REKLAMA
Poprzedni artykułPabianiczanie nie rwą się do dysponowania miejskimi pieniędzmi
Następny artykułSprawy Czytelników: obiecują przegląd komina, sprzedają czujniki dymu
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I cała „śmietanka” obok dzwoneczka. 😂😂😂

a czemu kosciol a nie lepiej KINO TOMI wiecej osob wejdzie

Bo ten kościół ma świetną akustykę; na dodatek pomysłodawczynią festiwalu jest M. H-C i ona włożyła mnóstwo pracy i wysiłku w tę imprezę.

Może ta ,,śmietanka,, wezmie się do roboty i zajmie się demolowaniem szpitala przez nowego prezesa. Czy ma się stać to samo co ze szpitalem w łasku