Strona główna Aktualności Z miasta Pabianiczanie nie rwą się do dysponowania miejskimi pieniędzmi

Pabianiczanie nie rwą się do dysponowania miejskimi pieniędzmi

22

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego oddano 6144 głosy co oznacza, że udział w głosowaniu wzięło niewiele ponad 2 tysiące osób.

Frekwencja jest mizerna, bowiem uprawnionych do głosowania jest ponad 60 tysięcy pabianiczan (głosować mogą nawet dzieci). Dlaczego mieszkańcy nie biorą udziału w dysponowaniu publicznymi pieniędzmi?
Część osób może być zniechęcona fiaskiem niektórych wygranych projektów, ale przecież wiele pomysłów udało się zrealizować. Mamy chociażby oświetlone boisko do siatkówki plażowej, nowe alejki w Parku Wolności czy nową murawę na jednym z boisk Włókniarza Pabianice.

Głosowanie w bieżącej edycji trwa do 14 października. Jak na razie prowadzi projekt budowy oświetlenia w Parku Wolności. Sporo osób chce też pomóc w zakupie specjalnych ubrań dla strażaków z OSP i świecących fontann na Lewitynie. Na wybrane projekty można głosować TUTAJ. W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest milion złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Główna kwestia to brak realizacji całościowej lub w ogóle poprzednich projektów. po drugie ja tu w tych teraz nie widze za dużo pomysłów mieszkańców dla mieszkańców, no bo: pomysł 01 – pomysł dla gimbazy chyba tylko. pomysł 02 – to pomysł urzędasów więc się nie liczy bo miał być mieszkańców dla mieszkańców… p.03 – Mosir powinien sam sobie o to zadbać p.04 – ile można tych placy budować… p.05 – ad.03 p.06 – ad.02 lub, UM może zlecić wykonanie artyście, to pomaluje. p.07 – ad.03 p.08 – rence opadają ad.03 p.09 – nic przeciw książkom nie mam, ale to MIEJSKA… Czytaj więcej »

Takie uroki demokracji i wolności słowa. Tubylec poszedł na całość i w sumie to ciężko się z większością nie zgodzić.
Skoro poprzednie projekty kończą się porażkami to czego można się spodziewać po obecnych i przyszłych.
Co do samych projektów to faktycznie fajnie by było jeśli byłby one poza obowiązkami czy możliwościami miasta. Równie dobrze można by tu wrzucić remont kawałka kostki brukowej na zamkowej przy mcdonaldzie.

Właściwie to obaj macie rację – ciężko dyskutować zarówno z jednym jak i drugim zdaniem. Główny zarzut Tubylca to brak pomysłów totalnie oddolnych – właściwie poza wyposażeniem OSP i placami zabaw trudno którykolwiek tak nazwać. Większość pomysłów rzeczywiście mogłaby zostać sfinansowana ze środków konkretnej instytucji. Dlaczego jest mało pomysłów bezpośrednio od mieszkańców? Kiedyś próbowałem nawet coś wymyślić, ale jednak sporo z tym roboty jest i nie każdemu, nawet jeśli ma dobry pomysł, bez problemu przyjdzie przygotowanie niezbędnej papierologii. Z drugiej strony – skoro większość pomysłów w teorii wygląda na takie, którymi tak czy siak miasto się powinno zająć, to dlaczego ograniczać się do takiej ilości… Czytaj więcej »

Właśnie nie biorę udziału w tych projektach, gdyż tak je widzę, jak to Podsumowałeś. To należy do obowiązków miasta, właściciela obiektu. Co innego gdyby miasto było zadbane, nie usyfione i zaniedbane jak obecnie. To można by było zapytać „co jeszcze byście Państwo chcieli?”. A tak gdzie nie spojrzeć to coś należało by zrobić, naprawić, uprzątnąć. Takie małe sprawy których wiele. Tylko nie są medialne. Ale nie jako osiągnięcie – popatrzcie cośmy zrobili, i wykorzystywać to jako kiełbachę wyborczą później. Tu naprawdę nie trzeba takich projektów. Tu trzeba kogoś z UM kto wyjdzie na miasto, spisze co po drodze zauważy i… Czytaj więcej »

„Rence” mi opadły, gdy to przeczytałem. Brrr. O argumentacji, nie wspomnę.
PS. „Placy” nigdy dość. I za „książkom” też czasem warto się obejrzeć (v. @tubylec) 🙂

Dokładnie tak „tubylec”. Wcześniejsze projekty dalej czekają na realizację!

A jakiś projekt sam zgłosiłeś? Żaden? Tak myślałem…

A Ty jaki złożyłeś?

W Lewitynie na drugim stawie jest wyspa, można by za 100 tyś na nią kozy sprowadzić.

To by pasowało do stylu naszej władzy. Dawać kozy na lewityn. Ale takie na miarę naszych możliwości. Za 200 000 zł! !

Lubisz kozy. Widać, że lubisz. To bierz się do roboty.
😎

Kozina to bardziej kuchnia grecka lub indyjska ja wole bardziej normalnego polskiego schabowego 😁

Cóż taki naród…
Jakby UM zglosilo projekty i niech mieszkancy wybiora co trzeba sfinansowac w pierwszej kolejnosci to by wszyscy narzekali ze nie moga sami zglosic. Jak kazdy ma mozliwosc pelnej swobody tez zle. W Polsce nigdy nie bedzie lepiej. Pilsudski mial racje „naród wspaniały, tylko ludzie k…y”
Koniec cytatu, dobranoc!

Większość projektów to realizowanie obowiązków władz miasta. Do tego olbrzymi procent niezrealizowanych projektów z poprzednich budżetów. Mieszkańcy widzą że przy tej władzy nic się nie zmieni

To niestety kolejny raz wygląda tak: damy ludziom „decydować” co chcą zrobić w ramach budżetu „obywatelskiego”. Wrzucimy tam to co winno zrobić miasto, kaskę się przesunie, że to niby mieszkańcy i zrobimy co planowaliśmy. Żenada. W życiu nie uwierzę, że jakieś świecące fontanny czy budowa kolejnego czegośtam na MOSiR-ze to pomysł mieszkańców. Po prostu prezes dogadał się z prezydentem i chcą postawić coś o co powinien zadbać MOSiR i władze miasta. Tak to niestety wygląda. Normalne inicjatywy zwykłych ludzi się nie przebiją dlatego czas chyba zakończyć tę farsę…

Tak samo jest ze strażakami. Co oni robią w budżecie obywatelskim?

Robią to samo co straż miejska, mosir i szkoły ?

Dla porównania, w tegorocznym łódzkim BO zagłosowało 130 000 łodzian. To gigantyczna różnica, która bierze się głównie z poziomu zaufania do władz.

Glosujcie na wszystko tylko nie dla mosir Adamskiego. Nawet Wlokniarz po ukladzie nabija mu koniunktore przed wyborami. Popaczcie na artykuly o boiskach ze on zrobil.

Nie, w gazetce Rakowski napisał, że to on wybudował boiska i Orliki. Normalnie cudotwórca. I jeszcze święto wody wymyślił. Normalnie śmiech na sali.

Projekty z wcześniejszych głosowań nie zrealizowane ,więcej placów zabaw bo mamy za mało już ,projekt z ubiorem dla strażaków to jest obowiązek miasta by im zapewnić mundury odpowiednie do swojej pracy a nie głosowanie z publicznych pieniędzy jedyny sensowny projekt to oświetlenie w parku wolności nic więcej ,brak zainteresowania głosowaniem bo nie ma na co głosować tak naprawdę