Strona główna Aktualności Z miasta Pabianiczanie nie rwą się do dysponowania miejskimi pieniędzmi

Pabianiczanie nie rwą się do dysponowania miejskimi pieniędzmi

22

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego oddano 6144 głosy co oznacza, że udział w głosowaniu wzięło niewiele ponad 2 tysiące osób.

Frekwencja jest mizerna, bowiem uprawnionych do głosowania jest ponad 60 tysięcy pabianiczan (głosować mogą nawet dzieci). Dlaczego mieszkańcy nie biorą udziału w dysponowaniu publicznymi pieniędzmi?
Część osób może być zniechęcona fiaskiem niektórych wygranych projektów, ale przecież wiele pomysłów udało się zrealizować. Mamy chociażby oświetlone boisko do siatkówki plażowej, nowe alejki w Parku Wolności czy nową murawę na jednym z boisk Włókniarza Pabianice.

Głosowanie w bieżącej edycji trwa do 14 października. Jak na razie prowadzi projekt budowy oświetlenia w Parku Wolności. Sporo osób chce też pomóc w zakupie specjalnych ubrań dla strażaków z OSP i świecących fontann na Lewitynie. Na wybrane projekty można głosować TUTAJ. W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest milion złotych.

REKLAMA

22
Dodaj komentarz

1600
8 Wątki komentarzy
14 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
18 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tubylec

Główna kwestia to brak realizacji całościowej lub w ogóle poprzednich projektów. po drugie ja tu w tych teraz nie widze za dużo pomysłów mieszkańców dla mieszkańców, no bo: pomysł 01 – pomysł dla gimbazy chyba tylko. pomysł 02 – to pomysł urzędasów więc się nie liczy bo miał być mieszkańców dla mieszkańców… p.03 – Mosir powinien sam sobie o to zadbać p.04 – ile można tych placy budować… p.05 – ad.03 p.06 – ad.02 lub, UM może zlecić wykonanie artyście, to pomaluje. p.07 – ad.03 p.08 – rence opadają ad.03 p.09 – nic przeciw książkom nie mam, ale to MIEJSKA… Czytaj więcej »

princeofwales

„Rence” mi opadły, gdy to przeczytałem. Brrr. O argumentacji, nie wspomnę.
PS. „Placy” nigdy dość. I za „książkom” też czasem warto się obejrzeć (v. @tubylec) 🙂

Ontek

Dokładnie tak „tubylec”. Wcześniejsze projekty dalej czekają na realizację!

bartekpawel

A jakiś projekt sam zgłosiłeś? Żaden? Tak myślałem…

Pabnin

A Ty jaki złożyłeś?

RafałPAB

W Lewitynie na drugim stawie jest wyspa, można by za 100 tyś na nią kozy sprowadzić.

Wici

To by pasowało do stylu naszej władzy. Dawać kozy na lewityn. Ale takie na miarę naszych możliwości. Za 200 000 zł! !

princeofwales

Lubisz kozy. Widać, że lubisz. To bierz się do roboty.
😎

RafałPAB

Kozina to bardziej kuchnia grecka lub indyjska ja wole bardziej normalnego polskiego schabowego 😁

A teraz jazda na mnie hejtem polaczki

Cóż taki naród…
Jakby UM zglosilo projekty i niech mieszkancy wybiora co trzeba sfinansowac w pierwszej kolejnosci to by wszyscy narzekali ze nie moga sami zglosic. Jak kazdy ma mozliwosc pelnej swobody tez zle. W Polsce nigdy nie bedzie lepiej. Pilsudski mial racje „naród wspaniały, tylko ludzie k…y”
Koniec cytatu, dobranoc!

Tomi

Większość projektów to realizowanie obowiązków władz miasta. Do tego olbrzymi procent niezrealizowanych projektów z poprzednich budżetów. Mieszkańcy widzą że przy tej władzy nic się nie zmieni

Likaon

To niestety kolejny raz wygląda tak: damy ludziom „decydować” co chcą zrobić w ramach budżetu „obywatelskiego”. Wrzucimy tam to co winno zrobić miasto, kaskę się przesunie, że to niby mieszkańcy i zrobimy co planowaliśmy. Żenada. W życiu nie uwierzę, że jakieś świecące fontanny czy budowa kolejnego czegośtam na MOSiR-ze to pomysł mieszkańców. Po prostu prezes dogadał się z prezydentem i chcą postawić coś o co powinien zadbać MOSiR i władze miasta. Tak to niestety wygląda. Normalne inicjatywy zwykłych ludzi się nie przebiją dlatego czas chyba zakończyć tę farsę…

Olololo

Tak samo jest ze strażakami. Co oni robią w budżecie obywatelskim?

damek

Robią to samo co straż miejska, mosir i szkoły ?

Dla porównania, w tegorocznym łódzkim BO zagłosowało 130 000 łodzian. To gigantyczna różnica, która bierze się głównie z poziomu zaufania do władz.

Dron

Glosujcie na wszystko tylko nie dla mosir Adamskiego. Nawet Wlokniarz po ukladzie nabija mu koniunktore przed wyborami. Popaczcie na artykuly o boiskach ze on zrobil.

Pabnin

Nie, w gazetce Rakowski napisał, że to on wybudował boiska i Orliki. Normalnie cudotwórca. I jeszcze święto wody wymyślił. Normalnie śmiech na sali.

Marcin

Projekty z wcześniejszych głosowań nie zrealizowane ,więcej placów zabaw bo mamy za mało już ,projekt z ubiorem dla strażaków to jest obowiązek miasta by im zapewnić mundury odpowiednie do swojej pracy a nie głosowanie z publicznych pieniędzy jedyny sensowny projekt to oświetlenie w parku wolności nic więcej ,brak zainteresowania głosowaniem bo nie ma na co głosować tak naprawdę