Strona główna Na sygnale Wypadki Wypadek z udziałem pasażerskiego busa

Wypadek z udziałem pasażerskiego busa

34
Bus relacji Łódź – Pabianice brał udział w wypadku na skrzyżowaniu przy hali sportowej na ul. Kilińskiego.  Od rana nie działała tam sygnalizacja świetlna. Kilka osób jest poszkodowanych.

Do zderzenia doszło około 7.00 rano. W wypadku brały udział jeszcze dwa samochody: Mazda i Renault. Trzy kobiety zostały zabrane do szpitala.
Wjazd w ulicę Orlą jest zablokowany. Na miejscu są dwa radiowozy, dwie karetki i straż pożarna. Wstępnie ustalono, że to kobieta jadąca Mazdą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z ul. Grota Roweckiego.

Jak wynika z relacji świadków, na skrzyżowaniu kolejny raz nie działała sygnalizacja świetlna.
Skrzyżowanie zostało odblokowane o godz. 11.00.

34
Dodaj komentarz

1600
16 Wątki komentarzy
18 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
22 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
EWA

Nie od dzisiaj nie działa sygnalizacja na tym kolizyjnym skrzyżowaniu.Ciągle coś się tam dzieje. Znam to skrzyżowanie i nieraz musiałam zmieniać trasę aby zachować bezpieczeństwo.Dziwię się , że dopiero teraz doszło do wypadku.Szkoda tylko , że cierpią jak zazwyczaj niewinni ludzie.Chyba komuś zabrakło wyobraźni.

maki

typowa ewa – nie, nikomu nie zabrakło wyobraźni tylko wiedzy z zakresu kodeksu o ruchu drogowym…. te kolorowe znaki po coś tam stoją, ale jak się ma prawo jazdy z ” czipsów ” , to tak się dzieje

maki

po to stoją tam te kolorowe trójkąty , kwadraty tzw. znaki drogowe ( przyp. dla ewy ), aby wiedzieć co robić w przypadku awarii sygnalizacji…. tylko trzeba się trochę poduczyć

EWA

Prawo jazdy mam od 25 lat panie kolego i bezwypadkowo jak do tej pory. Sama mam 56 i tylko w naszym kraju spotykam się z taką nieuzasadnioną nieżyczliwości i agresją.Mam prawo mieć na ten temat swoje zdanie.Tak jak pan swoje.Atak na wypowiedzi innych nie jest wymianą opinii.

maki

25 lat prawo jazdy i nadal zmieniasz trasę , aby uniknąć niebezpieczeństwa w postaci skrzyżowania bez działających świateł, ale bardzo dobrze oznakowanego ? – gratulacje

ale idioci zapierdzielają ile fabryka dała bo są na drodze z pierwszeństwem, bo nie mają wyobraźni aby wpaść na to, że np pieszego spotkają w połowie drogi albo coś innego się wydaży

qwerty

A rondo takie jak Portem ogarniasz?

Ozyrys

maki – pretensje do Ewy – zamiast do WRD??? Komunka?

maki

Ewa próbuje wytłumaczyć panią z mazdy, wina jest tylko po stronie skrzyżowania i nie działających świateł?, do kogo mam mieć jak nie do Ewy broniącej osoby nie zwracającej uwagi na znaki ?

MieszkaniecBugaju

Jadąc autobusem do pracy o 6.30 widząc nie działające światła zastanawiałem się że kiedyś dojdzie tu do wypadku…długo nie trzeba było czekać. W ostatnim czasie bardzo często światła nie działają(migające żółte i zapalona zielona strzałka)choć powinny jak to zwykle bywa o tej godzinie. To nie pierwszy przypadek że tak jak dziś rano czy nawet w ciągu dnia do godzin po południowych światła nie działały a raz nawet był przypadek że nie działały przez 2 dni weekendu.

RafalPAB

BABY NA TORY

Jacek

Znów nie działała sygnalizacja! Tam praktycznie cały czas są awarie sygnalizacji! Czy ktoś z tym w końcu zrobi porządek? Czy osoby odpowiedzialne będą czekały aż ktoś zginie? Tyle awarii sygnalizacji to jakaś kpina!

Pimpek sadełko

Nareszcie, może w końcu zrobią sygnalizacje która działa jak kierunkowskaz. chyba że się jaki radny rozbije lub ciocia starosty to naprawia w trymiga.

princeofwales

„na skrzyżowaniu kolejny raz nie działała sygnalizacja świetlna.”
No właśnie.
A jak jest tego przyczyna, że tak często ma to miejsce?
Przy działającej sygnalizacji, takich zdarzeń nie było.

Ozyrys

Na tym skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna działa od przypadku do przypadku. Stan pogody nie ma znaczenia – słońce czy deszcz – migają żółte.

Jarek

Kurczę tam dosyć często światła nie działają ale są tam znaki których trzeba przestrzegać. Pani z mazdy prawo jazdy chyba znalazła na wycieraczce. Ludzie włączcie myślenie bo wymuszanie pierwszeństwa do niczego dobrego nie prowadzi. Druga sprawa jak jestem na drodze z pierwszeństwem przejazdu to nie znaczy że mogę jechać szybko trzeba myśleć za siebie i innych tym bardziej jak nie działa sygnalizacja. Życzę zdrowia poszkodowanym.

Święta racja, skrzyżowanie dość zatłoczone, oznakowane to fakt, ale to nie oznacza, że jadąc na drodze z pierwszeństwem trzeba za wszelką ceną gnać. Należało by zachować ostrożność. Może czasem zwolnić, kogoś przepuścić, trochę życzliwości i myślenia. Teraz są rozbite samochody. Tam jest sporo pieszych. Mogło być różnie.

amantf

Jak nie działa sygnalizacja na tak dużym skrzyżowaniu to wysyła się radiowóz z policjantami do kierowania ruchem, ale po co lepiej gdzieś zaparkować i ukryć się z fotoradarem, w tym bardzo dzikim kraju

Właśnie policji jak zawsze nie ma gdy jest potrzebna.

Kierowca

Coś mi się wydaje że ta Pani, która chciała wjechać na skrzyżowanie na „późnym żółtym” MIGAJĄCYM i wjechała na nie na pełnym gazie (żeby nie nazwać tengo inaczej) przejechałaby w tym przypadku po policjancie 😀

qwerty

Radiowóz? Czemu nie rondo, tam rondo estakadę wybudować. Ludzie jak wy zadaliście egzaminy na PJ?

Majkel

Niech policja ustawi busa który robi hajs na „zielonej strzalce” … Będzie bezpieczniej. Czekaj. Na akcji znicz też tam żadnego policjanta nie było… Wróć…

Zenek

Pasażerowie busa mieli zapięte pasy ???????

Koko

Może rondo ? 😀

Tom

Jestem za, bierz łopatę, ja wezmę czteropak żubra i budujemy!

Pabi

Chciałem napisac to samo, pasowało by takie samo jak przy krańcowce waltera xD

Ozyrys

Do EWA – obywatel maki miał jak sądzę zły dzień nie odnosząc się w żaden sposób do meritum sprawy.A przecież wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem
tekst. Tak – maki??? Będziesz się umiał odnależć??????

EWA

Dziękuję ! są ludzie zawsze na nie , którzy wiedzą wszystko. Samochody, które mają pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu jadą jak szalone.Trzeba przewidywać.Pani miała pecha i tyle. Ludzie są omylni. Stąd wypadki. Współczuję wszystkim poszkodowanym. Pozdrawiam.

WastePL

Pani to by miała pecha, gdyby się stało coś, na co nie miała wpływu. Tutaj ewidentnie złamała przepisy. To nie pech.

maki

polecam dodatkowe szkolenie – jak ktoś wyżej napisał, na pewno się przyda

za wolno jechał!! Tam co jakiś czas sygnalizacja nie działa, ale co tam trzeba zapierdzielać bo jest się na pierwszeństwie. Ludzie myślcie, jest duży ruch, do tego piesi, światła nie działają to nie trzeba tyle zapieprzać, należało by ostrożność zachować. A policji do kierowania ruchem jak zwykle nie ma.

Kaiko

Ale urwał …..

CEEC

Aż mi szczęka opadła jak poczytałem wypowiedzi co niektórych 🙁 Ludzie cytat z kodeksu drogowego w uproszczeniu: Policjant, Sygnalizacja, Znaki pionowe, Znaki poziome. Czy naprawdę tak trudno to wam pojąć będąc kierowcą ? Ktoś kto skręca ciągle w prawo by uniknąć „utrudnień” powinien wybrać się na jazdy doszkalające 🙁 Sygnalizacja nie jest wyznacznikiem jak jechać, jedynie najczęściej występującym znakiem na drodze. Nie wiem czego was uczyli 25 lat temu ale te przepisy od tamtej pory się nie zmieniły. Są święta, więc mała prośba, zamiast pierdu pierdu to może zajrzeć sobie do kodeksu drogowego, dla własnego bezpieczeństwa: Pierwsze lepsze omówienie: http://www.strefakulturalnejjazdy.pl/2013/07/hierarchia-waznosci-na-drodze-policjant.html… Czytaj więcej »

Majkel

Dwa radiowozy na miejscu, a strażak kierował ruchem. Brawo. Wspaniała akcja policji. Dać nagrody.