Strona główna Sport Piłka nożna Wychowanek Włókniarz w Termalice

Wychowanek Włókniarz w Termalice

3

21-letni bramkarz z Pabianic podpisał kontrakt z I-ligowcem.

W poprzednim sezonie Adrian Olszewski, bo o nim mowa grał w II-ligowym Pelikanie Łowicz, w którym zaliczył 28 meczów ligowych i 2 Pucharu Polski. Pelikan zakończył sezon na 13. miejscu i wobec reorganizacji ligi z dwóch grup w jedną spadł do III ligi. Pabianiczanin jednak zamiast spadku zaliczył awans, bo dziś został zgłoszony do rozgrywek I ligi jako zawodnik Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

„Tutek” to młodszy brat napastnika Włókniarza – Patryka Olszewskiego, od najmłodszych lat aż do 2010 roku grał w barwach „zielonych”. W sezonie 2010/11 grał w Akademii Piłkarskiej ŁKS Łódź, a kolejne 1,5 sezonu spędził już w seniorach łódzkiej drużyny, choć grał głównie w Młodej Ekstraklasie. W pierwszej drużynie ŁKS-u zaliczył 1 mecz w Ekstrakasie i 1 w I lidze. Wiosnę sezonu 2012/13 spędził w IV-ligowym Bałtyku Koszalin, z którym wywalczył awans do III ligi, a w zeszłym sezonie grał w Pelikanie Łowicz.

W Termalice jego rywalami będą doświadczony 32-letni Sebastian Nowak, były piłkarz m.in. Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze, a także 23-letni Maciej Pochroń.

REKLAMA
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

szkoda tylko, że ŁKS (jakby go nie zwać) do dzisiaj się za te lata we Włókniarzu nie rozliczył…

jak wielkie głowy dały zrobić się w ciula, to do kogo teraz mają pretensje.. powodzenia tucio, dobrze, że ktoś sprytnie wyrwał Cię z tego grajdołu.

Brawo TUTI! Powodzenia