Strona główna Aktualności Z miasta 216 złotych podwyżki

216 złotych podwyżki

0

Radni miejscy stanęli murem za pracownikami Żłobka Miejskiego i przeznaczyli dodatkowe pieniądze na ich wynagrodzenia.

Dyrektor placówki w czerwcu złożyła wniosek o podwyższenie pensji swoich pracowników. Średnia zarobków w żłobku to 1962 złote brutto. Chodziło o podwyżki w kwocie 216 złotych brutto dla 53 etatów i wyrównanie od stycznia. Po negocjacjach prezydent zaproponował zasilić 42,5 etatu od 1 sierpnia. Projekt takiej uchwały trafił pod obrady właściwych komisji i Rady Miejskiej. Na ten cel miało zostać przeznaczonych 46 000 złotych. Radni zdecydowali jednak, że pracownikom należy się podwyżka z wyrównaniem od początku roku. Prezydent stwierdził, że nie ma takich pieniędzy.

– W takim razie przesuńmy pieniądze, które mają być przeznaczone na budowę zatoki i wiaty autobusowej z ulicy Rzgowskiej – zaproponował radny Piotr Chrabelski. – Z tego przystanku korzysta zaledwie 40 osób tygodniowo.

W celu podjęcia odpowiednich decyzji zwołano konwent i pod dość długiej debacie radni doszli z prezydentem do porozumienia w sprawie przesunięcia środków finansowych z planowanego zadania tj. wybudowania zatoki przy ul. Rzgowskiej 35 oraz budowy wiaty przystankowej przy numerze 218 na wyrównanie pensji pracownikom żłobka od początku roku. Łączna kwota przeznaczona na tegoroczne podwyżki w tej placówce to 106 000 złotych.

Prezydent i niektórzy radni zastanawiali się czy taka decyzja nie zapoczątkuje składania wniosków o podwyżki przez dyrektorów innych placówek. W Pabianicach mamy 12 przedszkoli, 8 szkół podstawowych i 3 gimnazja.

REKLAMA