Strona główna Aktualności Wizja Pabianic na 2030 rok? Można rzucić pomysł

Wizja Pabianic na 2030 rok? Można rzucić pomysł

38
Stary Rynek/Zamkowa - przed remontem
Pabianiczanie mają 42 dni, aby wyrazić swoje zdanie na temat tego, w jakim kierunku powinno rozwijać się nasze miasto. Właśnie rozpoczynają się prace nad stworzeniem Strategii Rozwoju Miasta Pabianic na lata 2023-2030.

Strategia jest dokumentem wyznaczającym kierunki rozwoju miasta. Określa wizję, misję, cele strategiczne oraz cele operacyjne.

– Chcemy, aby strategia była efektem wspólnej pracy mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli różnego typu organizacji oraz urzędu – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy UM w Pabianicach. – Mieszkańcy mogą podzielić się z nami swoimi sugestiami. Jakie według Was powinniśmy przyjąć kierunki rozwoju Pabianic na najbliższe 7 lat. Jakie są Wasze pomysły i oczekiwania? W jakich obszarach zmiany powinny nastąpić? Jaka jest Twoja wizja Pabianic na rok 2030?

Aby wziąć udział w projekcie trzeba wejść tutaj.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pabianice 2030
comment image

A jak wejdziesz na to gruzowisko, to widać będzie piękne Pabianice, zielone, nowe budynki, tramwaj śmigający bezszelestnie przez centrum. A ten gruz chwilowo zalegający, to będzie pozostałość po ostatnim zagranicznym markecie w mieście 🙂

A jak wejdziesz na to gruzowisko, to widać będzie piękne Pabianice, zielone, nowe budynki, tramwaj śmigający bezszelestnie przez centrum.

A pół godziny później schodzi ci stężenie LSD we krwi i wszystko wraca do normy czyli gruz i syf.

A co Ci zagraniczne markety przeszkadzają?

Ja robię zakupy tylko w polskich marketach, czyli w Dino i u Hanki na Szpitalnej 😘

Oraz polskie telewizory , samochody , sprzęt video i setki innych…..

Last edited 6 miesięcy temu by Ewa

Do puki dla prezydenta i radnych będzie liczyła się tylko kasa kasa kasa i inne profity to nigdy miasto nie wyjdzie na prostą. Potrzebni są ludzie z wizją i zaangażowaniem społecznym a do tego że wsparciem finansowym państwa i wtedy wizerunek miasta na pewno będzie znacznie lepszy.

i dobrze napisałeś: „….a do tego że wsparciem finansowym państwa…” – trzeba wyrzucić matołów z tego rządu , najlepiej cały , wtedy może będzie jak piszesz

Fajny basen

przede wszystkim do 2030 spróbować dokończyć remont na Zamkowej

Serio myślisz , że do 2030 się uda???

Niewiadomo od czego zacząć,bo jest tyle do zrobienia.

Ciekawe, jak będą wyglądać Pabianice w 2300r. 🙂

Ale jaja. To prezydent i radni nie mają żadnej wizji? We wszystkim trzeba ich wyręczać? To mieszkańcy muszą nawet wysyłać do redakcji zdjęcia, aby skosić trawę lub naprawić chodnik. A teraz jeszcze za nich mieć wizję. To już przegięcie…..

teraz trawy sie nie kosi

Fabrykę cukru wybudować hahaha

jak nie wiadomo co zrobić to trzeba postawić nowy pomnik , to się zawsze sprawdza pod czas każdej władzy

Usunąć obecnego prezydenta.

Jak najszybciej taczki podstawić. Nawet nie potrafi wydać 5 milionów na zagospodarowanie Starego Rynku. Trzeci przetarg odwalony.

Hehe, wegetacja przez następne 7 lat bo nie ma kasy? Może zrobić to co było obiecane na poprzedni okres z wizją.. np. Basen… trawę skosić by nie zarosły nowo wybudowane chodniki

Zaorać starówę i zasiać rzepak.

Lepiej otworzyć kopalnię czarnego złota lub buraków cukrowych (tylko ,żeby nie rozkradli)

Pabianice staną się dzielnicą Ksawerowa albo Konstantynowa,ewentualnie połączą w jedno,nie będą już samodzielnym miastem.Taka wizja.

Przyłączyć Pabianice do Piotrkowa Trybunalskiego

2030
– otwarcie pierwszego odcinka na zamkowej
– kolejne wykopaliska na warszawskiej, tym razem szkielet dinozaura
– zamknięcie dróg dojazdowych aby mieszkańcy nie mieli jak uciec z miasta.
– wynajęcie opuszczonych lokali z zamkowej i warszawskiej pod strzelnice paintball.

Takie plany – to do 2035 roku. Realne

W celu??? Opowiem wam prawdziwą historię. Mój znajomy wyjechał z tego grajdoła 30 lat temu. W ub roku wreszcie przyjechał do mnie w odwiedziny, bo rodziny już tu nie ma. Jak zapytałem po spacerze przez miasto co sądzi po tylu latach, on powiedział: „wiesz co, parę marketów doszło, a tak to nic się nie zmieniło”… Myślicie, że za kilka lat coś się zmieni? Jak rządzić będzie ta sama koteria znajomych królika Bracia H. i przyjaciele and Grześ to zapewniam was, że NIC!

Pewnie jak pisior będzie rządził to wtedy wiele się zmieni.
Już kiedyś napisałem że każdy z was z nas ma prawo wystartować w wyborach prezydenckich i spróbować coś zmienić

1. zastąpienie kurzących piachem i hałasujących tramwajów pojazdami autonomicznymi (riksze i parakulos)
2. wypolerowanie SDHu na lustro
3. pierwsze wodowanie statków transatlantyckich na mosirze
4. poduszki berlińskie na chodnikach i ścieżkach rowerowych
5. chińskie imitacje fontann (instalacje np. z drutu) w miejsce tych ciągle niedziałających.
6. Wymalowanie wielkiego penisa na wieży kościelnej , przez Kruka
7. Zakup kóz do przycinania trawników
8. yyy….

hahahaha – akceptuję w 100%

w 2030 r: uroczyste otwarcie klubu nocnego w budynku po byłej parafii kolbego, w ofercie : lampka szmpana , pokazy świetlne , koncert maryli rodowicz, parking na 500 samochodów……..

Na tym gruzowisku POsadzić prezydenta żeby patrzył jak robotnicy pie–lą roboty w Pabianicach za jego przyzwoleniem

Wystarczy, że będą bez pisu, pisiorów i innych pisrańców, bo póki co Pabianice, to jeden wielki pisuar…

a ja myślałam, że PO rządzi w mieście

Ja bym sobie życzył tylko jednego aby gwardia rządzących tym miastem od lat odeszła w zapomnienie. I wtedy będzie lepiej. Poslijmy Grzegorza M., Marka G. I wszystkich z tej samej kliki Na zielona łąkę

Pabianice 2030 roku – Przybędą trzy wybetonowane pozbawione zieleni ulice.Na niewywożonym od lat piachu i śmieciach ,zarówno na chodnikach i przy krawężnikach jezdni będą rosły tak jak obecnie rosną bujne chwasty. Z przestrzeni miejskiej znikną drzewa. Taką wizję ma obecny Prezydent , który odtrąbi swój wielki sukces wybetonowaną bez zieleni i ławek Zamkową. Wstyd, Wstyd, Wstyd. Najbardziej zaniedbane i brudne miasto w Polsce.

Więcej tolerancji!!! Mniej hejtu!!!

Tolerancji na co??? Na bezdenną głupotę rządzących? Ja cenię opinię mieszkańców ,bo choć czasem ostro – to jednak rzeczowo i oby dało im to cokolwiek do myślenia . Jak jednak widać możnowładcy mają w 4 literch opinie mieszkańców. i to nasze klepanie w klawiaturę zda się psu na budę. Wskaż mi jeden przykład hejtu lub braku tolerancji……………jeden. No chyba ,że siedzisz na stołku w urzędzie i zabolało