Strona główna Aktualności Z miasta Więcej szczegółów na temat ul. Wiejskiej

Więcej szczegółów na temat ul. Wiejskiej

1

Wkrótce rozpocznie się budowa oświetlenia ulicznego na ul. Wiejskiej, na odcinku od szpitala do ul. Miodowej. Roboty zakończą się do połowy października.

Układana będzie linia kablowa i montowane kompozytowe słupy oświetleniowe (16 sztuk) o wysokości 7 metrów z oprawami LED. Prace wykona wybrana firma P&K LED z Łodzi, która wygrała przetarg. Koszt prac wyniesie 78.720 zł. Urząd czeka na podpisanie umowy przez wykonawcę.
Na wspomnianym odcinku Wiejskiej budowany będzie chodnik i ścieżka rowerowa oraz remontowane istniejące zjazdy przy ul. Wiejskiej. Oferty złożyły trzy firmy budowlane. Po uzupełnieniu ofert przetarg może zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się do 31 października.

Zgodnie z projektem na odcinku ulicy o długości ok. 535 m, od Miodowej do projektowanego przebicia przedłużenia ul. Świetlickiego po wschodniej części ul. Wiejskiej będzie budowana dwukierunkowa ścieżka rowerowa o nawierzchni asfaltowej, a równolegle do ścieżki rowerowej usytuowany będzie chodnik z kostki brukowej betonowej do połączenia z istniejącym chodnikiem przy szpitalu. Wyremontowane zostaną istniejące zjazdy na posesje przyległe do pasa drogowego ulicy Wiejskiej.

Informacja UM

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

O co chodzi z projektowanym przebiciem przedłużenia ul. Świetlickiego? Są jakieś plany, mapki i terminy, które w tym temacie mają obowiązywać?