Strona główna Na sygnale Kryminalne Ukradł komputer z hotelu

Ukradł komputer z hotelu

0

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który z hotelowego lobby ukradł sprzęt komputerowy.

8 listopada 2014 roku około godziny 23:00 funkcjonariusze zostali powiadomieni, że z terenu hotelu przy ulicy Zamkowej skradziono sprzęt komputerowy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do recepcji wszedł mężczyzna z prośbą o pożyczenie 50 złotych, a kiedy spotkał się z odmową poszedł do lobby i ukradł monitor, zasilacz i mysz komputerową a następnie wybiegł z hotelu.

Policjanci ustalili rysopis amatora sprzętu i rozpoczęli poszukiwania. Mężczyzna został namierzony przy ulicy Kilińskiego około 500 metrów od miejsca kradzieży. Na widok zbliżającego się radiowozu zaczął uciekać i porzucił skradzione przedmioty.

Nie cieszył się jednak długo wolnością. Został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Odzyskany sprzęt wrócił do pracowitego właściciela, który oszacował straty na 1000 złotych.

– 23-latek odpowie za kradzież, czyli przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości był już wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach – informuje kom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

REKLAMA