Strona główna Aktualności Polityka Górny: nie ma tu nieprawidłowości

Górny: nie ma tu nieprawidłowości

25

Szef pabianickiej Solidarności Krzysztof Górny przygotował odpowiedź na oświadczenie Krzysztofa Ciebiady, kandydata na prezydenta Pabianic dotyczącą poparcia związku dla Grzegorza Mackiewicza.

Oto pełna treść oświadczenia”

„Związek Solidarność  udzielił poparcia w wyborach samorządowych na Urząd Prezydenta Miasta Pabianic porządnemu człowiekowi, osobie merytorycznie przygotowanej, członkowi związku Panu Grzegorzowi Mackiewiczowi. I nie ma tu żadnych nieprawidłowości.  Pan Krzysztof Ciebiada ma złych podpowiadaczy i nawet już wiem którzy to są.  Związek posiada  stosowne dokumenty i nie muszą to być  formy uchwał, bo to jest związek zawodowy, a nie partia PiS lub inna.  Poparcia kandydatowi udzielił także Przewodniczący Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” Pan Waldemar Krenc podczas spotkania z ludźmi biznesu, nauki i lokalnej przedsiębiorczości w Fabryce Wełny w dniu 04 listopada br. i jest to też wystarczająca forma poparcia kandydata przez związek. Wypowiedzi Pana Ciebiady w tym temacie są kolejnym przykładem na dążenie do celu wyborczego przy użyciu nieprawdziwych informacji dotyczących także procedur związkowych, o których posiadana przez Pana Krzysztofa Ciebiadę wiedza jest dalece niewystarczająca. Czy takiego postępowania w myśl zasad moralnych i etycznych oczekujemy od przyszłego Prezydenta naszego miasta? Po raz kolejny stwierdzam, iż jestem ogromnie rozczarowany i zawiedziony obecną postawą Pana Krzysztofa Ciebiady.  Sposób postępowania, zwłaszcza w ostatnim okresie Pana Krzysztofa Ciebiady zupełnie mi nie odpowiada i jestem przekonany, iż także zdecydowanej większości członków NSZZ „Solidarność”.

Związek Solidarność jest apolityczny, niezależny, samorządny i popiera wszystkich swoich członków, którzy startują z list wyborczych różnych komitetów wyborczych, w tym także między innymi z list wyborczych PiS-u. Pan Krzysztof Ciebiada mówi nieraz o szanowaniu ludzi, ale niestety swoim obecnym postępowaniem tego stanu rzeczy w moim przekonaniu w pełni nie potwierdza. I w tej kwestii od co najmniej kilku dni też wydaje się już być wszystko jasne i klarowne.”

ogłoszenie płatne
REKLAMA
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I bardzo dobrze, jednoznacznie i na temat. Ciekawe do czego jeszcze posunie się pan Ciebiada by splugawić Solidarność i zniszczyć Mackiewicza. Dobrze że został już tylko tydzień tej szopki.

Panowię opluwacze PORZADNY czlowiek to nie głosuje ,za legalizacją narkotyków A co do merytorycznej strony pana Mackiewicza to ,chyba mamy przykłady tego czego udało mu się dokonać w miescie —czyli DNO– i piszecie jaki to on katolik, wiec jesli jest takim katolikiem to czemu nie zabrał glosu jeszcze w sprawie narkotyków ,A wie pan dlaczego ,bo doskonale zdawał sobie sprawę co robi glosując za legalizacją.I skoro on taki chcrzescijanin to niech z pokorą odejdzie i juz nie niszczy tego miasta, nic nie robieniem A i niech was kolesi zabierze ze soba to byla by prawdziwa chrześcijańska postawa Głos oddany na… Czytaj więcej »

Tomek…ponad 70 dróg i chodników, 58 milionów, lewityn na którym będzie remont, park, tramwaje, MZK, to w skrocie co zrobił Mackiewicz. To jest Twoje nic;) pan Ciebiada główny katolik niech zrezygnuje bo nie szanuje ludzi i jest przeciwny parytetom i jest Z karą śmierci. I kłamie!

jak ktoś zgwałci twoja córke, albo zabije twoją żone to masz racje…. niech idzie po prosyu do więzienia. Niech sobie tam je, żyje, pali papierosy i oglada tv a to wszystko za hajs ludzi 🙂 BRAWO :))

Ada Ty sobie możesz być za karą śmierci:) nawet sama możesz zostać pierwszym katem RP… nie zmienia to faktu, że katolik nie zabija ( 5 przykazanie) . Co ja o tym myślę to moja sprawa. A POZA TYM TO NIEZGODNE Z PRAWEM JEST – ZABIJANIE JAKIEKOLWIEK!!! Czym będziesz różnić się od ludzi, którzy zabijają sama zabijając – niczym:) Dodam, że ja mam własne zdanie, ale uwielbiam wkładać kij w mrowisko:)

zadne oswiadczenia Górnego czy kogokolwiek nie przykryją kłamstwa i krętactwa Mackiewicza na temat jego zachowania podczas debaty. On chce legalizacji narkotyków i chcial sie popisać przed młodzieżą tym, a wypiera się teraz jak widzi, ze moze mu to zaszkodzic. Zenada! Ciebiada byl, jest i bedzie przeciw dopalaczom i narkotykom, a Mackiewicz to nie wiadomo czy podejmie twarda walke, bo cos kreci.

A co by zmieniła legalizacja narkotyków nic tylko by wiadomo było co ćpają. Jestem za legalizacją ale w dalszym ciągu konsekwencji zażycia ograniczenia ćpunom pomocy lekarskiej a w razie agresywnego zachowania podczas kontroli policji natychmiast nakaz strzelania by zabić i po problemie. Bynajmniej by rozwiązał się problem z dopalaczami i kiepskimi narkotykami i zorganizowanymi bandami. Kto ćpa to ćpa i nic tego nie zmieni ale chociaż w ten sposób PiS mógłby zdobyć finanse na swe urojone plany poprawy sytuacji w Polsce. Zaś co do pana Ciabada czy jak go tam zwał panie odpuść i wstydu se oszczędź. Kombinujesz jak koń… Czytaj więcej »

Tomek wszyscy widzą, że jesteś wiernym fanem PiS-u i Ciebiady podpisujesz się pod każdym artykułem wygłaszając jakieś bzdurne hasła. Tymczasem prawda jest jedna. Pan Ciebiada to mściwy „Mały człowieczek”, który nie ma wiedzy o prowadzeniu miasta. Wypłynął namaszczony przez prezesa niszcząc to co PiS budował tu przez lata. Nie jestem zwolennikiem PiSu i nigdy nie będę .. to przez ich obłudę, arogancje, agresję i brak merytoryki. Na wszystkich szczeblach. Nie chcę, zeby ktoś kto swoją kampanię opiera na opluwaniu innych kiedykolwiek miał wpływ na to miasto!!! Pabianiczanie przerwijcie tą PiSowską szopkę. Skończmy z tym skłócaniem ludzi, napuszczaniem na siebie. Koniec!!!… Czytaj więcej »

Nie wiem czemu mają służyć te bezproduktywne oświadczenia.

Faktów nie da się zmienić nawet najbardziej wydumanymi opiniami innych ludzi. Każdy widział jak było i tyle. Mackiewicz powinien przyjąć to na klatę i co najwyżej przeprosić jak prawdziwy facet, no chyba że nim nie jest.
Próba wybielania przez Górnego całej sytuacji tylko daje złe świadectwo jemu i i Solidarności,

swoją drogą nie jestem pewien czy inni też tak myślą jak pan Szef.

Do –Tymoteusz–Piszesz o czlowieku bzdury ,To facet z zasadami i uczciwy ,może dlatego sie go tak boicie Nikt ci nie mowi byś był fanem PiS ale potraficie wszystko zmanipulować .Górny moim zdaniem się ośmiesza ,gdyż uchwała jest potrzebana do poparcia A ja znam ludzi z Solidarności i wiem że niekórzy nic nie wiedzą że popierają Mackiewicza Więc tak naprawde to kto go popiera?????pan Górny

Tak samo wielu z PiS się zdziwiło kogo wybrał prezesik w Warszawie.

Trochę strach Was obleciał, może wygra Ciebiada i dopiero będzie klops.
A Ciebiada nie będzie się układał, jak dotychczas bywało, stąd pewnie te ataki na niego.
Pabianiczanie mają dość rządów Dychty. Dajcie szansę na zmiany, one są bezwzglednie konieczne dla naszego miasta.

Ja w przeciwieństwie do was śpię spokojnie;) i strach mnie człowieka, który podchodzi do życia rozsądnie nie oblecial. Wiem, że Ciebiada nie wygra….po takich stopkach nie ma szans. Jeszcze jakieś złośliwości?

Tak na marginesie wcale nie niszczy Mackiewicza, tym bardziej solidarności. Mackiewicz jest dorosły i głosował samodzielnie. Podobna sytuacja była na debacie, kiedy na konkretne pytanie: ile mamy szkół w Pabianicach – Ciebiada odpowiedział prawidłowo,

nie wiedział przecież, że w domyśle Mackiewiczowi chodzi o szkoły podlegające miastu, podobnie nie mógł wiedzieć Ciebiada, że Mackiewicz inaczej myśli, a inaczej głosuje w sprawie narkotyków.

Tomek wszędzie Cię pełno. Jak tego Ciebiady. Ja mam dość gierek które rzekomo są kampanią. Czy Ty nie rozumiesz ze pan Ciebiada to zwykły poniżej, choleryk, człowiek który nie przyjmuje krytyki, który myśli ze wszystkie rozumy zjadł. Nie wie co mówić to pisze oświadczenia. Narkotyki to tylko pretekst to zemsty i wielkiej wojny. Mnie bardziej wkurzyło ze niby jest przeciwny umowom smieciowym i przeciwny parytetom. Wiem bo w jego nowym składzie wszystkich dyrektorów nowych i prezesów i zastępców kobiet nie ma. Próżny i zapatrzony w siebie człowieka ten Ciebiada. Proszę panie Mackiewicz nie dać się zaszczekac bandzie nieudaczników. Aaaa zastępca… Czytaj więcej »

Ciebie „anty” widze ze też pełno 🙂

Ada, bo lubię jak się coś dzieje:) I nie lubię PiS….:) I na dodatek mam prawo do wypowiedzi … cóż taki kraj:)

Drogi –anty–Nie pisz o kims kogo nie znasz ,To czlowiek wielkiej kultury ,i wiem że jest bardzo pracowity Ale to wy macie problem z Mackiewiczem Wystrzelił z tymi narkotykami i po debacie strasznie na niego wskoczyliscie Wiem także że jeden z waszych BSR-owców powiedział —-No to przerżneliśmy wybory— Więc zamiast atakować niewinnego człowieka ,atakujcie juz oficjalnie Mackiewicza że dzieki niemu nie bedzie waszych stołków

Drogi Tomku znam pana Ciebiada. W związku z tym powtarzam ze jest człowiekiem mściwym i złośliwym. Nie radzi sobie z krytyką. Za wszelką cenę chce wygrać nie ma wiedzy wiec musi znaleźć bzdurne haczyki i pisać oświadczenia i okłamywac ludzi. A ja jestem za legalizacja miękkich narkotyków, za in vitro, za aborcją, za parytetami i za równouprawnienie, ale przeciwko karze śmierci. Świat idzie do przodu. Nie lubię Waszych poglądów, waszych teorii spiskowych, urojen, kłamstw, złośliwości, braku klasy. I tez nie pisz o nikim kogo nie znasz;) żenada. Ciebiada nie powinien nawet kandydowac

panie Górny – a gdzie są dwa krzyże, którymi się pan kiedyś chwalił?
„Pan Krzysztof Ciebiada ma złych podpowiadaczy i nawet już wiem którzy to są.”
I jak tu traktować pana i pana oświadczenie poważnie?
Jeszcze tylko zapytam – czy zwykli członkowie Solidarności mają coś w kwestii poparcia do powiedzenia?

Szanowanie ludzi Panie Górny to nic innego jak nie doprowadzać do tego aby dzieci, młodzież , rodzice , dziadkowie przeżywali horror przez to ,,gówno”. Jest to ogromny problem społeczny !!!Za tym jest Pan Ciebiada . Pan natomiast nie rozumie słowa szanować, ponieważ popiera Pan kandydata, który jest za legalizacją narkotyków. Niech Pan zapozna się z tym problemem jaki mamy w mieście. Warto się tym tematem zainteresować mimo, że ma Pan dorosłe już dzieci. Te Pana odpowiedzi są żenujące !!!!!!!!!!

W dzisiejszym Nowym Życiu Pabianic Dychto na stwierdzenie mieszkańca Pabianic Kamila Łyszkowskiego, cytuję:”PAN ANDRZEJ SAUTER, NADWORNY ARCHITEKT, WYGRYWA WSZYSTKO” Dychto odpowiada: „SAUTER NIEWŁAŚCIWIE POSTĘPOWAŁ, STARTUJĄC W PRZETARGACH, GDY BYŁ PRZEWODNICZĄCYM RADY MIEJSKIEJ.
A dziś z komitetu wyborczego Dychty startują w wyborach do rady miejskiej znajomi znajomych Sautera, czy będzie powtórka z rozrywki?
Ludzie nie dajcie się podejść po raz kolejny.

Zagadka: Który z kandydatów był tak uprzejmy powiesić swój baner na sklepie z dopalaczami? Znamienite jest to, że tuż obok tego sklepu powiesił również swój baner kolejny kandydat ale ten jest prężny to sam vice ? Czy to przypadek czy tych panów coś z łączy z tym sklepem? Oto zapewne zapytałby Wołoszański gdyby akurat był w naszym mieście. Poważnie mówiąc pewnie nie łączy ich nic ale jest to dowód na to, że kampania to bezmyślne oblepianie, wieszanie, i wrzucanie siebie na wszystkim i wszędzie. To przeraża zwłaszcza, że często za kampanie odpowiada tzw zaplecze kandydatów, które po wyborach będzie chciało… Czytaj więcej »

„Zgodnie ze statutem NSZZ Solidarność: § 60 1. Aktami prawnymi wydawanymi przez władze Związku są: 1. uchwały i decyzje, jako akty o charakterze wiążącym, 2. stanowiska, opinie, apele i inne dokumenty o podobnym charakterze, jako oświadczenia wyrażające pogląd danej władzy jednostki organizacyjnej Związku w określonej sprawie. 2. Akty, o których mowa w ust. 1, podejmowane są zwykłą większością głosów (więcej głosów oddanych za daną propozycją niż przeciw niej) w głosowaniu jawnym, przy udziale co najmniej połowy uprawnionych do głosowania, chyba że Statut stanowi inaczej. Na żądanie co najmniej 1/10 uprawnionych do głosowania i obecnych na posiedzeniu, podejmowane są one w… Czytaj więcej »

ZIT-y to nowość w projektach unijnych. W programowaniu 2014 – 2020 Komisja Europejska poprzez rozporządzenia EFRR (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) pozwoliła MRR (Ministerstwu Rozwoju Regionalnego) stworzyć dokument „Zasady realizacji ZIT w Polsce“. W dokumencie tym jest zapis, że środki na ZIT-y stanowią około 5% całaj alokacji dla Polski z EFRR i będą uruchomione w momencie wypełnienia wszystkich warunków realizacji ZIT-ów. Tych warunków jest 8. Pabianice zrealizowały 7. Został punkt 8 … podpisanie umów na dofinansowanie projektów. Ważne jest rozróżnienie pojęć WARTOŚĆ PROJEKTU a WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA PROJEKTU. W przypadku Pabianic wartość projektów wynosi ok 70 mln. a wartość dofinansowania 58 mln.… Czytaj więcej »