Strona główna Promocja Studia to praca z ludźmi i praca nad sobą

Studia to praca z ludźmi i praca nad sobą

0
Nie daj sobie wmówić, że nie dasz rady” – to jeden z ulubionych cytatów pabianiczanki Martyny Wiśniewskiej. Od roku jest studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i nie żałuje podjętej decyzji. Wie, co chce robić w życiu i z determinacją do tego dąży. Nauka na tej uczelni daje jej taką możliwość.

Zawód dziennikarza wymaga ogromnego zaangażowania, dociekliwości i sumienności. To praca w ciągle zmieniających się warunkach i dlatego już od samego początku nauki na łódzkim AHE studenci dziennikarstwa są do tego przygotowywani. – Stawiam pierwsze kroki w zawodzie dziennikarza, ale już zdążyłam się przekonać, że potrzebna jest wewnętrzna siła, empatia i chęć samodoskonalenia się – mówi Martyna.

Inne podejście do nauki

Wiedza teoretyczna przyswajana na wykładach jest bardzo ważna, ale to właśnie na AHE już od samego początku poprzez praktykę uczę się więcej – wyjaśnia studentka.

Martyna wraz z innymi studentami bierze udział w zajęciach warsztatowych przygotowujących do pracy w zawodzie. “Od kuchni” poznaje między innymi proces tworzenia e-biuletynu, gazety i serwisu informacyjnego AHE News TV. Największą radość sprawia jej przygotowywanie reportaży właśnie do uczelnianych wiadomości. Akademia pozwala na dużą swobodę w działaniu. A wykładowcy wspierają studentów na każdym etapie przygotowania własnych materiałów. – Kiedy trzymam mikrofon w ręku, przenoszę się w mój ukochany świat mediów. Jestem tylko ja, kamera i stojący obok mnie operatorzy. To oni udzielają mi wielu praktycznych wskazówek przed rozpoczęciem nagrań. Opinia wykładowców jest również dla mnie ważna. Każdą ich uwagę biorę sobie do serca – opowiada Martyna.

Warsztaty i dobre zaplecze

W AHE nauka odbywa się nie tylko na zajęciach, ale również na wyjazdach plenerowych, podczas których studenci mierzą się z nieznanymi im miejscami i przygotowywaniem materiałów od początku do końca. Martyna ma już jeden za sobą.

– Mój pierwszy plener odbywał się w Ciechocinku. Realizowałam materiały o słynnych „fajfach” i problemie z dworcem PKP. Zostałam rzucona na głęboką wodę. W tym małym śledztwie bardzo pomogły nam rozmowy z mieszkańcami – mówi Martyna.

W AHE, jeżeli masz własny, dobry pomysł dziennikarski, wystarczy go zgłosić, a wykładowcy pomogą w jego realizacji. Studenci mają do dyspozycji świetne zaplecze dydaktyczne. AHE posiada własne studio filmowo-telewizyjne. – To jest wyróżnik tej uczelni, tutaj naprawdę student jest w centrum zainteresowania. A wykładowcy podchodzą do każdego indywidualnie. Studenci sami proponują i organizują spotkania czy konferencje. Już w czasie studiów pod opieką kadry dydaktycznej budują swoje portfolio – tłumaczy Jacek Grudzień, dziekan kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Kreatywna uczelnia

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, najstarsza łódzka uczelnia niepubliczna, powstała z myślą o tych, którzy oczekują od studiów czegoś więcej. Którzy pragną zdobywać nie tylko wiedzę, lecz również myślą o twórczym rozwoju osobowości oraz o zdobyciu umiejętności i kompetencji komunikacyjnych. Uczelnia ma już ponad 100 tysięcy absolwentów i prowadzi studia na 20 kierunkach pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich. Dużym atutem Akademii jest stworzona tutaj technologia kreatywności. W ramach specjalnych modułów studenci poszerzają swoją wyobraźnię, trenują tworzenie pomysłów i idei. Formułują i realizują projekty, dzięki którym rozwiązują realne problemy społeczno-gospodarcze. To sprawia, że studenci AHE są gotowi do założenia własnego biznesu, łatwiej jest im zdobyć lepiej płatną pracę.

Pełną ofertę studiów znajdziesz tutaj

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments