Strona główna Sport Sport młodzieżowy „My się deszczu i upału nie boimy”

„My się deszczu i upału nie boimy”

0
fot. UKS Azymut Pabianice

Wawel Cup to zawody, które od wielu lat wpisują się w wakacyjne plany biegowe wielu orientalistów. I choć w tym roku ze względu na sytuację, która zmieniła naszą rzeczywistość zmagania odbyły się w skróconej, trzydniowej wersji, to i tak na starcie nie zabrakło wielu wspaniałych biegaczy. Wśród nich znaleźli się mocarni i niezwykle waleczni zawodnicy z Pabianic.

W dniach 10-12 lipca 2020 roku 46-osobowa ekipa z UKS Azymutu Pabianice wybrała się w okolice Podlesic na Międzynarodowe Zawody w Biegu na Orientacje – Wawel Cup 2020.

Pierwszy piątkowy etap zawodów odbywał się w lesie Mirowskim, a trasa została poprowadzona po typowych dla Jury wzniesieniach z bogatymi formacjami skalnymi. Drugi, sobotni miał miejsce w Skałach Rzędkowickich, gdzie nie zabrakło ostańców i kamieni. Natomiast ostatni, niedzielny rozegrany został we wsi Morsko. Tam zawodnicy musieli zmierzyć się z dużą ilością wszelkich form skalnych ścianek, jak i jaskiń, a ponadto z największymi podczas tegorocznego Wawel Cup przewyższeniami.

– Na starcie zawodów pogoda nas nie rozpieszczała. Biegaliśmy w upale albo w strugach deszczu. Tak samo było z trasami i mapami, które były bardzo zróżnicowane. Niemniej nie zmieniło to faktu, że jak zwykle dobrze się bawiliśmy – opowiada jedna z zawodniczek Azymutu Katarzyna Konc i dodaje – wielu naszych młodych zawodników po raz pierwszy brała udział w tych zawodach. Fajnie, ponieważ mieli okazję sprawdzić się w terenie mocno odmiennym od tego, w którym trenują na co dzień, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Niektórym nawigacja wśród wapiennych skał oraz kamieni poszła całkiem dobrze i w klasyfikacji generalnej, po trzech dniach rywalizacji udało im się stanąć na podium:
Na najwyższym stopniu stanęli: Julia Krempińska (kat. K18), Franek Krempiński (kat. M14) i Tomasz Pabich (kat. M35). Drugie miejsce zajęli: Katarzyna Konc (kat. K45) i Adam Wiśniewski (kat. M10). Trzecie miejsce wywalczyli: Oskar Wesołowski (kat. M14), Jan Sztranek (kat. M18) i Konrad Płóciennik (kat. M20). W TOP 6 znaleźli się: Hanna Pabich, Małgorzata Biniecka, Maciej Sztranek, Kuba Wiśniewski, Michał Łubis i Piotr Krempiński.

Michał Olejnik deklasuje rywali

Świetnie w tych samych zmaganiach poradził sobie wychowanek UKS Azymut Pabianice, który nie dał najmniejszych szans swoim rywalom i z dużą przewagą wygrał wszystkie etapy, a co za tym idzie całe trzydniowe zawody w swojej kategorii wiekowej.

Oficjalne wyniki trzydniowych zmagań podczas Wawelu Cup 2020: https://www.orientharper.pl/?page=file&action=show&file=2203

A już wczoraj (tj. 14 lipca 2020 roku) ruszyły zmagania dzieciaków do 14 lat w Pucharze Najmłodszych, aby rywalizować o tytuł najlepszych w Polsce. W tym roku zawody odbywają się w Ulanowie, małej miejscowości na Podkarpaciu położonej nad rzeką Tanwią.

Strona zawodów: http://pn2020.pl/?fbclid=IwAR2rC6YJrPULuWcNgTkCMfMT10yZLqDUOJizQQIZDDsTMK4qrTG78wPe_X8

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments