Strona główna Aktualności Z miasta Strażnicy sprawdzają, czy pasażerowie noszą maseczki

Strażnicy sprawdzają, czy pasażerowie noszą maseczki

47
To ma być koniec pobłażania dla pasażerów, którzy nie mają zasłoniętych ust i nosa. Strażnicy miejscy rozpoczęli w autobusach kontrole, pod kątem, jak przestrzegany jest ten wymóg. 

Są one spowodowane sygnałami, jakie otrzymywała komenda przy ul. Narutowicza, iż z noszeniem maseczek bywa, mówiąc oględnie, różnie…

– Informowali nas o tym choćby kierowcy MZK. I ostatecznie, m.in. na prośbę ich oraz pracowników wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji, będziemy sprawdzać, czy pasażerowie je mają, czy też nie – mówi Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej.

Za niedostosowanie się do przepisów grozi mandat w wysokości 500 zł. A funkcjonariusze zapowiadają, że pasażerowie raczej nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Odmowa jego przyjęcia poskutkuje skierowaniem wniosku do sądu.

Jak zakończył się pierwszy dzień kontroli (29 lipca)? Nie wystawiono ani jednego mandatu.

– Młodzież, ale też dorośli, którzy nie mieli przy sobie maseczki, nie wsiadali do autobusu, widząc, że my wsiadamy. Pojedyncze osoby tłumaczyły, że ich zapomniały, więc im je wręczyliśmy. Generalnie odzew wśród pasażerów jest pozytywny. Mówili, że to dobrze, iż prowadzimy taką akcję – stwierdza komendant.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Chciałem tylko przypomnieć że z powodu chorób układu krążenia w 2013 roku zmarło w Polsce 177.000 osób. Źródło: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/statystyka-zgonow-i-umieralnosci-z-powodu-chorob-ukladu-krazenia,22,1.html Poziom paniki nie jest wprost proporcjonalny do poziomu zagrożenia. I jeszcze jedna ciekawostka: dane wg sprawozdań o zachorowaniach i podejrzeniach zachorowań na grypę 2008 – 227 346 2009 – 1 081 975 + 2 645 A(H1N1) 2010 – 550 573 + 218 A(H1N1) 2011 – 1 156 212 + 1 518 A(H1N1) 2012 – 1 457 023 2013 – 3 157 129 2014 – 3 134 408 2015 – 3 843 395 2016 – 4 315 219 2017 – 5 043… Czytaj więcej »

Last edited 5 miesięcy temu by Szept Odbytu

No tak, ale te choroby są znane i mało medialne ten COVID to „nowość” potrzebna jest promocja. Jest okazja do sprawdzenia jak daleko możemy posunąć się w tresurze Proli.

Ale po przechorowanym covidzie, nawet u ludzi bardzo młodych, występuje często np. zwłóknienie płuc i jakieś dzikie powikłania nawet neurologiczne.

Wolni ludzie nie dajcie się zastraszyć. Nie ma żadnej podstawy prawnej do nakładania kar za brak maseczki.

Poprosimy o kontrolę w sklepach i marketach, gdzie nagminnie już nie tylko klienci nie noszą masek ale również obsługa.

Zachęcam do obrotu bezgotowkowego i zakupów online

Wczoraj była chyba jakaś kontrola w Kauflandzie, bo jak byłam wieczorem to 90% karnie w maskach.

i bardzo dobrze bo niektórzy w ogole sie nie poczuwali do zakrywania ust i nosa , albo nosili maseczki na brodzie lub szyi jeszcze kontrole w sklepach i marketach powinny być tam tez jest swawola

Zakupy internetowe rozwiązują problem stresu po maseczkowego

I bardzo dobrze!!! Morawiecki ogłasza koniec epidemii, a ludzie mu uwierzyli.

No to tak mniej więcej jak z Tuskiem, który mówił, że abonamentu RTV nie trzeba płacić a teraz ludzie mają komorników skarbowych na karku dzięki niemu.

Czy jest jakaś ustawa że trzeba nosić maseczki? Bo jeśli np w danym dniu źle mi sie oddych cieżej niż zwykle to jeśli nie założe maseczki to pytanie co wtedy (zaświadczeń nie trzeba nosic ani posiadac) gdyż kazdy moze sie w jakims dniu zle czuc? Prosze mi pokazać ustawe o nakazie lub obowiazku noszenia maseczki?

Maseczki nosić nie musisz. Masz zakrywa nos i usta. Nawet kask motocyklowy uchroni Cie przed mandatem byś nie transmitowal rzekomego wirusa głupoty, który ludziom rozum odbiera.

wystarczy nie przyjąć mandatu i już. powód? brak podstawy prawnej do karania za brak maseczki! art. 54 Kodeksu wykroczeń, mówiącym o „przepisach porządkowych o zachowaniu się w miejscach publicznych” nie nakłada obowiązku noszenia maseczek.

Wystarczy, że jest on nałożony ustawą. Sam art. 54 KW nie zawiera katalogu wykroczeń.

Ale jest jakaś podstawa prawna do wystawienia mandatu ?

Proponuję Ci sprawdzic w bardzo prosty sposób.Wejdż do autobusu w momencie ,gdy są tam strażnicy i poinformuj ich o swoich zastrzeżeniach co do podstawy prawnej. Jest pewne ,że używając swoich słusznych argumentów nie spowodujesz braku kary…………………I w tym momencie życzę Ci powodzenia w walce o swoje konstytucyjne prawa w sądzie pierwszej drugiej i ,której tam chcesz instancji sądowej . Pomyśl w jakim aktualnie zyjesz kraju. Pomyśl. Pozdrawiam serdecznie

Takiej bzdury jak ty to nie napisze nawet pisarz. Brak podstawy prawnej i sądy odrzucają mandaty. Zmień konstytucje itp wtedy nawet będziesz mogl owinąć się papierem toaletowym także nie wypisuje bzdur

Wirusy bakterie są cząstkami mniejszymi od zapachów ,
Zatem jeśli nosisz maseczke
np. w autobusie i czujesz przepoconego gościa, który stoi obok Ciebie
to znak ze maseczki nie działają .
Ten sam wniosek można wyciągnąć
jak poczujesz bąka w autobusie .

Uwielbiam czytać w internetach takie idiotyzmy. Cząsteczki (np. zapachowe) są o rzędy wielkości mniejsze od rzeczy, które z cząsteczek są zbudowane – najmniejszy wirus to ~2000 takich cząstek, większość ma wielokrotność tej liczby. Da się znaleźć (poli)cząsteczki na tyle duże, że widać je pod mikroskopem optycznym, ale co do zasady pleciesz bzdury.
Pomijam przy tym, że maseczka nie wyłapuje wirusów per se, tylko kropelki pary wodnej w których ten wirus się znajduje. Skuteczność wszelkiego rodzaju maseseczek innych niż minimum FPP2 jest co prawda dyskusyjna, ale wciąż nie zmienia to faktu, że wypisujesz idiotyzmy.

Ehhh, ulżyło mi.

Cieszę się, że Ci ulżyło
dzieląc się z nami wiedzą encyklopedyczną.
Pomimo ze zawsze mądrości z głowy będą dzielić ludzi
To jedno jest pewne
Jeśli czujesz brzydki zapach to maseczka nie działa .
Reszta to nasze Ego i szczegóły.
Skuteczna maska to taka
która jest szczelna i gdzie 100 % wymiany powietrza odbywa się przez filtr

„Jeśli czujesz brzydki zapach to maseczka nie działa .” Pełna zgoda. Jeśli siedzisz w okopie podczas I WŚ i w masce p-gaz czujesz zewnętrzne zapachy, to faktycznie – masz problem, maska nie działa. Autobus czy sklep to nie okop, a maseczki które mamy nosić nie mają na celu zatrzymywania gazów (czyli m.in. cząstek, które mózg intepretuje jako zapach), tylko głównie tego, co się z naszych jadaczek i nosów wydostaje – większych kropel, śliny itp. Skuteczność w zależności od maski będzie różna (w niektórych przypadkach zerowa), byle per saldo ilość zarażonych rosła liniowo a nie wykładniczo. Ale ty tego ewidentnie nie… Czytaj więcej »

Hirszfeld i autoimmunologia. Polak, nagroda Nobla, odkrycie schowane przed oficjalna nauką. Wydzielacze drażnią układ immunologiczny innych osób Przez wydzielanie z organizmu swoich substancji tzw. Sekrecji Slina pot sperma I tzw feromony Czyli bez kontaktu seksualnego Samym przebywaniem w swoim otoczeniu Swoim silnym zapachem ciała i potu Możemy wywołać chorobę autoimmunologiczna u innej osoby ze słabszym układem odpornosciowym Zapytaj p. Piaseckiego rody krwi . Jest to jedna z przyczyn alergii, chorób autoagresji O których lekarze nie mówią . Ps. Idąc twoim tokiem myślenia Niedługo będziemy płacić zalegalizowany podatek od oddychania ( czyli produkcji CO2 ) Wydychania pary wodnej z ust .… Czytaj więcej »

Nie zapomnij jeszcze napisać o 5G, z pewnością znajdziesz na YT wielu mądrych ludzi bez wykształcenia, którzy wszystkie choroby tego świata połączą z tą technologią.

Tak czy siak, nie wiem co cała paplanina z ostatniego komentarza ma wspólnego z wyśmiewanym przeze mnie od początku

Wirusy bakterie są cząstkami mniejszymi od zapachów

i wszystkimi bzdurami, które wypisujesz w konsekwencji tego śmiesznie błędnego, dla kogokolwiek, kto skończył przynajmniej szkołę średnią, założenia.

Wolę pozostać ignorantem

Gdybyś był odosobnionym przypadkiem, to bym się nie martwił. Ale niestety nie jesteś.

Ale ja nic nie mówiłem o 5G 😕 I „ojciec polskiej immunologii” Hirschfeld Na którego odkryciach stoi dzisiaj nauczanie akademickie Też nie mówił nic o 5G .😕 Chłopie powiem to łopatologicznie Nic się nie zmieniło oprócz tego ze Skończyły się wybory LUDZIE byli suwerenem tylko 1 miesiąc do wyborów Ogniska zakażeń teraz pojawiaja sie w firmach i branżach które są polskie lub są konkurencją dla zach koncernów . łukaszeko przyznał że dostał propozycje łapówki 90 mln $ od who a później 900 mln $ od banku swiatowego za zamkniecie gospodarki Pieniądze na kampanię wyborczą kosztowały 80 mln z „wydrukowania” i… Czytaj więcej »

„Jeśli czujesz brzydki zapach to maseczka nie działa .” Pełna zgoda.
Jeśli siedzisz w okopie podczas I WŚ i w masce p-gaz czujesz zewnętrzne zapachy, to faktycznie – masz problem, maska nie działa.”

Skoro sam to przyznales
to po co dzielić włos na cztery ?
Po co wykłady szmacianomaseczkowe?

Reszta to Ego i szczegóły

Masz racje
Gratuluję Jestes mądrzejszy,
bardziej wykształcony, gratuluję zasobu słów, polemika z Tobą była wyzwaniem.

pozdrawiam z kolejnego transportu Antonowa

Człowiek może oddychać tylko szczelnie przylegające maseczka
Wtedy to działa jako filtr .

Normalnie człowiek nie oddycha przez kawałek szmatki na twarzy,
tylko przez szczeliny,
czyli nieszczelności między nosem, policzkami i brodą .
Proszę założyć zwykłą szmatke materiałowa lub maseczke za 5 zeta przeciwpylowa z marketu budowlanego
i pracować w kurzu prze remoncie mieszkania.
Okaże się ze materiał będzie w miarę czysty, a nos zapchany kurzem .
I będziemy mieli brudny zakurzony katar .

Jak to możliwe ?
Skoro czasteczki kurzu sa większe niż dziurki w materiale ?

Pozostający w swojej upartości
IGNORANT

Maskę mam nosić po to, żeby chronić ciebie, nie siebie. Jeśli nosimy je obaj, chronimy się wzajemnie. Normalnie człowiek nie oddycha przez kawałek szmatki na twarzy, tylko przez szczeliny, Nikt nie twierdzi, że zakładając bawełnianą maskę 100% powietrza będziesz wdychał przez materiał, albo że taka maska całkowicie chroni przed infekcją. I nie o to chodzi. Wystarczy że wyłapuje większe skropliny wylatujące z mojej jadaczki, tak, żeby nie trafiały praktycznie bezpośrednio do dwoich oczu, nosa, ust, albo na powierzchnie, których będziesz dotykał a potem dłubał w nosie czy drapał się po oku. To już wystarczy, żebyśmy nie musieli mijać się w… Czytaj więcej »

Ale ja dziękuję Ci za troskę i ochronę mojej osoby przed Tobą Proszę najlepiej dbaj sam o siebie i nie wymagaj ode mnie zebym chodził w kagańcu na twarzy pod wpływem kopiowanych fantasmagorycznych sformułowań typu chory bezobjawowo, zmniejszyc transmisje zakażeń lub żeby per saldo ilosc zakażonych rosła liniowo, a nie wykładniczo. Co do maseczki, po co mi reklama jak z telezakupow mango? Miałeś brudne smarki ? Tzn ze oddychales szczelinami obok maseczki i tyle w tym temacie Ps. Z mojego doswiadczenia Jeśli tzw doradca z jakiej kolwiek dziedziny np.finansów używa skomplikowanych sformułowań to powinienes trzymac sie mocno za portfel .… Czytaj więcej »

Ile widziałeś ludzi na ulicy w maseczce fpp2?
Większość to jednorazowki z żabki
I takie jednorazowki sprowadził rząd do Polski
Nawet lekarze nie dostali maseczek z atestami .

Wybory się skończyły rownież obiecanki cacanki i takie tam … A teraz wracamy do przykrecania śruby Lasy państwowe za pomocą rundapu podsuszalo drewno do wycinki (Zamówienia publiczne lasów państwowych ) pod pretekstem Kornika Drukarza który naturalnie pojawia się w chorych drzewach umierających wycięto puszcze i hektary lasów na trociny Co bardziej okazałe drzewa z gór wywieziono w całości . Pod pretekstem swinskiej grypy Wystrzelono naturalne zdrowe mięso dziki żubry jelenie sarny ptactwo. Dziczyzne zutylizowano sprzedając na zachód jako mięso ekopremium lub do skupów dziczyzny dla rozwijających się restauracji. Za trofea zapłacili myśliwi ekstra . Teraz biorą się za nas …… Czytaj więcej »

Należy zapisywać wszystkie osoby,
które nakazują nosić maseczki .
W przypadku grzybicy płuc
lub innych powikłań po maseczkowych
ułatwi to dochodzenie rekompensaty
za utrate zdrowia .

do wszystkich mądrusiów, którzy piszą o rozmiarze cząsteczek. Nie zapominajcie, że w trakcie mówienia uwalnia sie…ślina. Kropelki śliny. I to w nich jest zawieszony wirus. Tak więc taka zainfekowana cząstęczka jest dużo większa niż sam wirus i każda maska FFP2 czy FFP3 sobie poradzi. a nawet te prostsze też. To tak jak z kierowcą. Sam kierowca jest mały, ale będą w aucie tworzy z autem dużo większą całość 😉

Jaką powierzchnią człowiek oddycha przez skórę ?
Jaki procent substancji wydzielanie jest przez całą skórę ?
Może zaczać chodzić w kondomach ?

Napewno w przypadku niektórych kondomy były jakiś czas temu wskazane 🙂

czy komuś udało się wyizolowac wirusa ?
Jakiegokolwiek ?
Jakiś przykład ?
Nazwa ?
Czy powstała najprostsza szczepionka np.
na wirusa opryszczki?
Którą każdy bez medialnych tłumaczeń mógłby zweryfikować skuteczność na sobie

Kontrole w marketach! Sytuacja z tego tygodnia: Rodzina pięcioosobowa bez maseczek,głowa rodziny mijająca Mnie i męża,kichał aż smarki leciały,przy czym nie zasłonił niczym twarzy. Jeszcze spojrzał na ludzi takim wzrokiem,że szkoda mówić. Zwróciłam uwagę,na co odwrócił głowę i zaśmiał się.Mam nadzieję,że czyta to Pan.
Sytuacja miała miejsce w Lidlu na bugaju.

W Belgii już mają wprowadzone obostrzenia
Mogą się spotykać w domu prywatnym
tylko z 15 osobami na miesiąc
i muszą prowadzić ewidencję z kim się spotykają

I bardzo dobrze. Wiadomo,Polska zawsze była,jest i będzie zacofana!

A GLIFOSATU NIKT NIE BADA
ŻADNYCH KONTROLI ZALECEŃ
LUDZIE I DZIECI UMIERAJĄ NA RAKA

Co ci pomoże maseczka
jak masz wychodowanego raka glifosatem ?
Co ci da sprzeczna słowna
wielkosc wirusa i maseczki ?
Jak rak powstaje w 85% z zatrucia organizmu
Chemia i toksynami .

Może straż miejska z sanepidem by zaczęli robić badania w tym kierunku ?
Może radni uchwalili by program detoksykacji dzieci i mieszkańców Pabianic ?

Nie przyjmujcie żadnych mandatów! To BEZPRAWNE i NIELEGALNE! Są juz pierwsze orzeczenia sądowe w tej sprawie. NIE MA PODSTAWY PRAWNEJ do prześladowania ludzi!!!!! Rozporządzenie NIE MOŻE BYĆ PODSTAWĄ do nakładania mandatów!!!!!

Kobiety w maseczkach sa bardziej tajemnicze. A niehaj sobie noszą

Jeśli to ci się podoba i cię to kręci przeprowadź się do na bliski wschód. Tam kobiety chodzą pod plandekami,więc dopiero jest tajemniczo.

Szczególnie gdy są znane z nieciekawej strony,to z pewnością będą ” bardziej tajemnicze”😂

Niech Straż Miejska zajmie się menelami przesiadującymi przy ulicy mokrej za budką spółdzielni. Ile razy można zgłaszać ? Inaczej sam zrobię tam porządek, a pomysł już mam. Wtedy i spółdzielni i straży pokażę że można 😉.

Bravo👏 Oby się udało. Pod Waldusiem też pełno meneli…mało tego…kupują nieletnim alkohol za cokolwiek z % . Właściciele jeszcze miłe pogawędki urządzają Sobie z owymi obywatelami.
Też było to zgłaszane ( chodzi mi o miejsce)

Jest w tym cos zastanawiajacego
gdy na stronie głównej sa
dwa artykuły obok siebie
straż miejska sprawdza i egzekwuje brak maseczki …
ale z dymem w kominie nie może sobie poradzić …

Podejrzewam,ze oprócz działalności gospodarczej ktora rozumiem i nie potępiam
sa osoby prywatne które też zaniczyszczaja powietrze kominem
i nie są tak represjonowane jak
bez maseczkowcy w komunikacji miejskiej 😂😂

https://epainfo.pl/dym-zatruwa-im-zycie-mieszkancy-maja-go-dosc-i-pisza-petycje/